Потерпілі можуть сподіватися хоча б на часткове повернення своїх коштів, але лише після завершення розслідування кримінальної справи
На Львівщині майже дві сотні ошуканих вкладників кредитної спілки "Християнська злагода" написали заяви до міліції. Заяви від потерпілих надходять і надалі. Про це повідомив начальник управління державної служби боротьби з економічними злочинами ГУ МВСУ у Львівській області Василь Телиця. За попередніми підрахунками, загальна сума, на яку власники спілки ошукали людей, уже добігає до 100 млн грн. Така масштабна афера сталася на Львівщині вперше. У справі "Християнської злагоди" триває розслідування. Міліціянти певні, що цю кримінальну справу доведуть до логічного завершення і вона буде скерована до суду. Втім, визнають, що її ще треба розслідувати певний час, бо є досить багато людей, які довірили свої кошти спілці.
Відповідаючи на запитання "Пошти", чи можуть потерпілі сподіватися хоча б на часткове повернення своїх коштів, Василь Телиця зазначив: "Накладено заборону на відчуження частини майна, житла та транспортних засобів. Лише згідно з рішенням суду, після завершення розслідування кримінальної справи людям повертатимуть кошти".
Нагадаємо, що керівники кредитної спілки (а ця структура діяла в західному регіоні) розкрадали кошти громадян, покладені на депозити. Як зазначив свого часу головний міліціонер Львівщини Василь Пісний, вони брали у людей кошти під 24%, а потім віддавала іншим особам чи структурам під 30%, не беручи нічого у заставу. Обласне управління міліції порушило кримінальну справу за ч. 5 ст. 191 КК України ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем").
Зараз 32річна засновниця спілки перебуває у СІЗО. Окрім неї, за ґратами ще один затриманий. "Цей чоловік не забезпечив повернення кредитів на 26 млн грн", - каже Василь Телиця. За словами керівника пресслужби обласного управління міліції Дениса Харчука, суд уже тричі розглядав справу щодо цього фігуранта кримінальної справи. "Двічі його справу розглядав Галицький райсуд Львова, а цього тижня - Апеляційний суд оскаржував попередні рішення, якими мірою запобіжного заходу для цієї особи обрали арешт. Сторона затриманого подала апеляцію до Апеляційного суду. Слухання ж справи було закрите. Відтак, через заборону судді наші працівники з відеокамерою не змогли туди потрапити", - каже Денис Харчук. Своїм рішенням Апеляційний суд залишив ухвалу Галицького суду в силі. Правоохоронці також відпрацьовують і законність отримання кредитів від вкладників іншими суб'єктами та наявність застави.