До моря без пригод

Поради "Пошти", як не стати жертвою злодіїв у потягах

Поради "Пошти", як не стати жертвою злодіїв у потягах

Із липня жителі Львівщини масово подадуться пасажирськими потягами до морських курортів півдня країни. Аби літня відпустка принесла лише позитивні враження, "Пошта" цього разу зосереджує увагу на тому, як у вагоні потяга чи на залізничному вокзалі не стати жертвою хитрих злодіїв. Останнім потрібні ваші гроші (бо знають, що на відпочинок люди їдуть із чималими сумами), цінності та мобільні телефони.

Спочатку "Берег", тепер - "Пасажир"

Під час нещодавньої операції "Берег" стражі порядку вже відпрацьовували курортні зони. Так, міліціонери Управління МВСУ на Львівській залізниці відповідали за ділянку курортних напрямків (як­от, до моря, рекреаційних місць Карпат, а також Трускавця, Моршина та Немирова). Під час теперішньої операції "Пасажир" (триватиме до 30 червня) міліціянти детально відпрацьовують місця, де є скупчення пасажирів, - вокзали, станції та потяги.

"Нині ситуація у пасажирських та приміських потягах на Львівській залізниці перебуває під постійним контролем, адже здійснюємо їх супровід. Зокрема, у всіх потягах, які курсують у напрямку до моря, працюють наші патрульні наряди. Хоча є поодинокі факти крадіжок мобільних телефонів та грошей. З іншого боку, збільшення кількості крадіжок на Львівській залізниці не відбулося", - каже заступник начальника - начальник міліції громадської безпеки Управління МВСУ на Львівській залізниці Володимир Ціцімірський. Співрозмовник не приховує: цілком реально, що через збільшення пасажиропотоку злочинів на залізниці таки побільшає.

Пригоди бразилійки

Усього ж у 2009му році у пасажирських потягах на Львівській залізниці зафіксовано 13 крадіжок особистого майна, й усі вони розкриті. Крали здебільшого мобільні. В одного пасажира поцупили паспорт із грішми. Цього місяця один зі злочинів оперативники розкрили у вкрай короткі терміни. Так, громадянку Бразилії, яка їхала до Чопа потягом Київ - Ужгород, обікрали, про що вона заявила до міліції. "Жінка повідомила, що на ст. Батєво у неї зникли сумочка з документами, дві банківські картки, мобільний, фотоапарат і 150 грн. Оперативники подзвонили на її телефон, і слухавку одразу взяла жінка. Та погодилася за винагороду (150 доларів) повернути документи та мобільний. Домовилися зустрітися біля одного з мостів у Береговому. Її таки затримали, а за місцем проживання знайшли поцуплене у бразилійки, яке згодом повернули іноземці", - розповіла "Пошті" керівник пресцентру Управління МВСУ на Львівській залізниці Тетяна Маєр. Злодійкою виявилася мешканка Закарпаття, яка перебуває на шостому місяці вагітності, мати п'яти дітей. До речі, у цьому потязі не було міліцейського супроводу. "У тих потягах, де є такий супровід, крадіжки зменшуються до мінімуму", - акцентує пані Маєр.

Комплексна робота

"Наші міліціонери працюють спільно з начальниками потягів, які певним чином організовують охорону громадського порядку. Наші ж наряди супроводу допомагають слідкувати за порядком у потягах. У поїздах належним чином організована й система інформування. Скажімо, якщо, не дай Боже, щось стається, начальник потяга через радіозв'язок інформує про це машиніста, а той - диспетчера. І вже на наступній станції до потяга підходить наряд міліції. Окрім цього, запроваджено й опитування начальників поїздів - на кожній залізничній станції правоохоронці запитують про оперативну ситуацію у поїзді й чи потрібна їх допомога", - каже помічник начальника зі зв'язків із громадськістю лінійного відділу на ст. Стрий Управління МВСУ на Львівській залізниці Сергій Єсімов. Важливо й те, що на перонах вокзалів на ст. Львів, Чоп, Ужгород, Чернівці та Рівне встановлені камери відео­спостереження. Звісно, їх наявність суттєво допомагає знаходити злочинців. Залучено й додаткові сили для охорони громадського порядку - чергувати на львівському вокзалі та в решти обласних центрах Львівської залізниці допомагають військовослужбовці Внут­рішніх військ. Із початку літа на вокзалах саме завдяки цим військовим на 4050% побільшало патрулів.

Настанови відпочивальникам

Минулими роками проблемним напрямком за кількістю крадіжок у вагонах потягів було сполучення Львів - Одеса. Зараз правоохоронці запевняють: ситуація контрольована і можна спокійно курсувати потягом до цього міста біля моря, аналогічно, як і в напрямку до Сімферополя. Певна річ, обачність, пильність та уважність Вам не завадять під час мандрівки залізницею. Натомість, забудьте про легковажність, наївність та довірливість до сторонніх. Документи та гроші варто тримати при собі, а не у валізах. Коли ж виходите на одній зі станцій щось придбати, у туалет чи на перекур у тамбур, категорично не залишайте у купе навіть на короткий час сумочку чи барсетку з грішми та документами, мобільний телефон. Не варто розповідати сусідам по купе усі деталі про себе. Краще культурно відмовтеся, якщо ті ж сусіди пропонують щось скуштувати чи випити - ви ж не знаєте, що це за людина. У минулі роки траплялися трафунки, що пасажирам ті ж сусіди по купе до напоїв підсипали клофелін, а самі відтак оббирали жертву до нитки. Міліціянти запевнили "Пошту", що такого зараз не буває. Якщо ж у вас таки щось поцупили у купе, якнайшвидше зверніться до провідника чи бригадира потяга, які зобов'язані про це поінформувати міліціонерів. Коли ж якийсь інцидент стався на вокзалі, йдіть у тамтешній відділок міліції. І ще. У пункті призначення нести особисті речі, скажімо, до таксі чи мікроавтобуса, довіряйте лише носіям, які мають спеціальну уніформу.

До теми:

Зараз у місті Стрию на завершальній стадії судовий процес над чотирма зловмисниками, які ще 2004го в міжнародних потягах скоювали крадіжки - грабували та жорстоко били чоловіків­заробітчан, які поверталися додому. Молодикам (вони зараз у СІЗО) інкримінують понад десяток злочинів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4180 / 1.6MB / SQL:{query_count}