Європа закривається на локдаун

Напередодні Великодня за григоріанським календарем уряди багатьох країн ЄС посилюють обмежувальні заходи

Третя хвиля пандемії накрила світ. Навіть найбагатші країни, які мають розвинуті системи охорони здоров’я та достатню кількість вакцин для щеплення населення, визнають, що ситуація тривожна. В Європейському Союзі напередодні Великодня за григоріанським календарем, який цього року припадає на 4 квітня, запроваджують ще жорсткіші обмеження.

Польща: «британська атака»

З 20 березня уряд країни на тлі різкого стрибка кількості інфікованих (щодня в Польщі з населенням 38 млн осіб фіксується понад 20 тис. нових хворих, рекорд – 27 тис.) поширив жорсткий локдаун, який до того діяв лише в чотирьох воєводствах, на всю країну. Коронавірусні обмеження передбачають дистанційне навчання для учнів 1– 3 класів середніх шкіл, закриття готелів (крім готелів для робітників), торговельних центрів (крім аптек і продовольчих магазинів у них), кінотеатрів, театрів, музеїв, філармоній, розважальних закладів, басейнів, спортивних об’єктів.
Однак ситуація може ще більше погіршитися. Як заявив у вівторок, 23 березня, головний радник прем’єрміністра Польщі з питань пандемії Covid-19 Анджей Горбан, уже найближчим часом у країні можуть ввести повний локдаун. «Рішення про це може бути ухвалене цього тижня або наступного. Ми близькі до такого рішення», – підкреслив він, повідомляє Polsatnews.pl.
За його словами, основним завданням є збереження нормального функціонування служби охорони здоров’я, «яка працює на межі своїх можливостей». Із 32 тис. ліжкомісць для пацієнтів з Covid-19 не зайнятими у Польщі залишаються близько 29%, а з понад 3,1 тис. місць, підключених до апаратів ШВЛ, вільними залишаються близько 26%.
Водночас майже 80% усіх випадків інфікування Covid-19 в країні припадає на «британський» штам коронавірусу. «Британська» мутація витісняє інші варіанти вірусу. Її частка у нових дослідженнях геному сягає позначки 80%. Ситуація є дуже серйозною», – повідомив міністр охорони здоров’я Польщі Адам Недзельський. За його словами, близько 50% усіх випадків інфікування в Польщі походить з місць праці та закликав всюди, де це можливо, переходити на дистанційний режим роботи.
Він також зауважив, що не підтверджуються прогнози дослідників, які вважали, що наступні мутації коронавірусу будуть заразнішими, але менш небезпечними. Адам Недзельський повідомив, що під час нинішньої третьої хвилі пандемії Covid-19 частка госпіталізованих людей від загальної кількості інфікованих є вищою, ніж це спостерігалося під час другої хвилі восени минулого року. Урядовець вчергове закликав польське суспільство дотримуватися усіх обмежень, запроваджених через Covid-19.
Зазначимо, що від початку пандемії у Польщі вже інфікувалися понад 2 млн людей, померли близько 50 тис. Водночас у країні зроблено приблизно 5 млн щеплень, понад 1,7 млн осіб отримали дві дози вакцини.

Італія: на Великдень вся країна «почервоніє»

З 15 березня в більшості з 20 регіонів Італії, зокрема Римі, Мілані та Венеції, запровадили третій від початку пандемії локдаун. Наразі відомо, що обмежувальні заходи діятимуть принаймні до 6 квітня, однак прем’єрміністр Італії Маріо Драгі не виключає, що вони будуть продовжені.
Регіони з показником нових випадків зараження понад 250 на 100 тис. населення за сім днів віднесли до найризикованішої «червоної» зони. Тут не працюють школи, університети, кафе та ресторани. Продаж усіх товарів не щоденного попиту зупинили, а свободу пересування суворо обмежили. Люди можуть залишати свої помешкання лише для поїздки на роботу або за нагальної потреби. У «помаранчевих» зонах людям заборонено виїжджати зі свого міста та свого регіону, за винятком роботи чи стану здоров’я, а бари та ресторани можуть здійснювати лише доставлення.
Крім того, у великодні вихідні – з 3 по 5 квітня – вся країна вважатиметься «червоною» зоною, і в усіх регіонах запровадять жорсткий локдаун. Уряд Італії розраховує на покращення епідеміологічної ситуації в країні в другій половині весни. Цього прагнуть досягти шляхом суворіших карантинних обмежень та збільшення кількості вакцинованих людей, заявив міністр охорони здоров’я країни Роберто Сперанца в інтерв’ю видання La Repubblica. Планується, що до вересня щеплення отримають 80% населення країни. Для цього щоденно доведеться вакцинувати щонайменше 500 тис. людей, що приблизно втричі більше ніж зараз (170 тис.).

Німеччина: нервова шарпанина

Цікава ситуація в Німеччині. 23 березня, Ангела Меркель після 15-годинної наради з главами урядів федеральних земель заявила, що на тлі різкого зростання кількості нових випадків зараження коронавірусом у Німеччині громадське, економічне та приватне життя в країні на час великодніх свят має бути обмеженим як ніколи раніше. «Ситуація дуже і дуже серйозна», – підкреслила пані канцлер.
Згідно з рішенням, четвер і субота, 1 та 3 квітня відповідно, перед Великоднем за григоріанським календарем як виняток оголошені вихідними днями. Водночас Страсна п’ятниця, сам Великдень і наступний за нею понеділок в Німеччині й так є традиційно святковими днями. «Таким чином протягом п’яти днів поспіль діятиме принцип «ми залишаємося вдома», – підкреслила Ангела Меркель.
Як інформує Німецька хвиля, всі торговельні точки у ці дні припинять роботу. Виняток зроблять лише в суботу для продуктових магазинів, але інші чотири дні супермаркети теж будуть зачинені. Згідно з рішенням, яке узгодили пані канцлер і глави федеральних земель, масові скупчення людей в громадських місцях у ці п’ять днів повністю заборонені. Уряд Німеччини закликав церкви та релігійні громади проводити великодні богослужіння онлайн. Відкритими повинні залишитися лише центри вакцинації та проведення тестів на коронавірус.
В регіонах, де індекс заражень за тиждень перевищує 100 на 100 тис. осіб, можуть посилити обмеження соціальних контактів, запровадити обмеження на вихід з дому, а також зобов’язати носити медичні маски в особистих автомобілях. Крім того, для тих, хто виїжджає за кордон, запровадять загальний обов’язок проходити тестування перед зворотним рейсом. Повернення до Німеччини буде можливим тільки за наявності тесту. Уряд країни планує розширити тестування учнів і педагогів у школах і дитячих садах «якомога швидше, щоб робили два тести на тиждень». Також планується виділити додаткову фінансову допомогу фірмам, які найбільше постраждали від пандемії.
Однак 24 березня, Ангела Меркель визнала помилкою ухвалене разом із головами земельних урядів Німеччини рішення посилити локдаун у великодні дні та оголосила про його скасування. Як німці святкуватимуть Великдень - наразі незрозуміло.
Проте, жорсткий локдаун у країні залишиться чинним щонайменше до 18 квітня. Окрім цього, жителів Німеччини закликають звести контакти до абсолютно необхідного мінімуму. Дозволені зустрічі до п’яти осіб з двох домогосподарств без урахування дітей до 14 років. Роботодавців закликають знайти можливості для розширення дистанційної роботи. Школи та дитячі садки мають припиняти свою діяльність у разі нових заражень за останні сім днів у 200 випадків на 100 тис. осіб.

За даними Worldometer, у світі станом на 24 березня зафіксували 124,8 млн випадків зараження коронавірусом, 2,7 млн померли, одужали 100,8 млн осіб. Найбільше нових випадків захворювання реєструють у Бразилії, США, Індії, Франції та Італії.
«Британський» штам коронавірусу виявили вже у 125 країнах. Про це йдеться у щотижневому епідеміологічному бюлетені Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). За даними ВООЗ, «британський» штам – різновид VOC-202012/01, лінії B.1.1.7 – минулого тижня додатково виявили ще у семи країнах. Також зазначається, що «південноафриканський» штам, який отримав маркування 501Y.V2, лінії B.1.351, додатково виявлено ще у 11 країнах, а загалом – у 75. Різновид коронавірусу, виявлений раніше в Бразилії та Японії, зафіксований ще в трьох країнах, тепер він є у 41 державі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4686 / 1.61MB / SQL:{query_count}