Найвпливовіші жінки 2020 року

Одразу кілька видань опублікували відповідні рейтинги

У списку британського видання Financial Times - 12 позицій, хоча насправді персон там лише 11. Чому так – читайте самі:
Прем’єрміністерка Нової Зеландії Джасінда Ардерн, яка оперативно відреагувала на загрозу коронавірусу
Озлем Тюречі, провідна вчена німецької компанії BioNTech, яка разом з Pfizer розробила вакцину від COVID-19 
Новообрана віцепрезидентка США Камала Харріс
Лідерка протестів у Білорусі Світлана Тихановська
Американська політична діячка Стейсі Абрамс, яка провела успішну кампанію демократів у штаті Джорджія
Всі працюючі мами світу
Президентка Тайваню Цай Інвень, яка цього року зробила економіку своєї країни однією з найсильніших у світі
Канцлерка Німеччини Ангела Меркель
Легендарна суддя Верховного суду США Рут Бейдер Гінзбург, яка, на жаль, 18 вересня 2020 року померла у віці 87 років від ускладнень після раку підшлункової залози
Депутатка Палати представників США Олександрія Окасіо-Кортес
Міністерка охорони здоров’я індійського штату Керали К. К. Шайладжа
Американська співачка Тейлор Свіфт, «яка своєю творчістю протистоїть нерівності».

Світлана Тихановська потрапила і до рейтингу агентства Bloomberg, що склало список з 50 осіб, які досягли найбільш видатних досягнень у своїй сфері в цьому році. Список складається з п’яти основних категорій: політика, бізнес, розваги, фінанси, наука і технології. Ще в одну категорію увійшли люди, чиє включення в список головних людей «нікого не здивує».
Білоруська опозиціонерка потрапила до категорії «політика». Також у ній згадані Алісія Гарза, Патріс Каллорс і Опал Тометі, засновниці руху Black Lives Matter (BLM, Життя чорних важливі) - міжнародний антирасистський рух активістів, який називає своєю метою боротьбу проти насильства до темношкірого населення.
В категорії «бізнес» фігурує Аврора Джеймс, засновниця проєкту Fifteen Percent Pledge, яка переконала роздрібних торговців у США надати 15% своїх полиць брендам, що належать темношкірим. У розділі «Фінанси»: директорка-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва (за збільшення кредитування країн-членів МВФ на 50% під час пандемії коронавірусу) та Джейн Фрейзер (яка на початку 2021 року очолить Citigroup, ставши першою жінкою - керівницею великого американського банку). Серед тих, чиє включення в список головних людей «нікого не здивувало» - традиційно канцлер Німеччини Ангела Меркель.
Також вона вдесяте поспіль очолила рейтинг найвпливовіших жінок світу, який щороку складає журнал Forbes, пише Німецька хвиля. На другій позиції опинилася голова Європейського центрального банку Крістін Лагард. На третьому місці розташувалася новачок у рейтингу Forbes - майбутня віцепрезидентка США Камала Харріс. 
Четвертою у списку найвпливовіших жінок Forbes цього року назвав президентку Європейської комісії Урсулу фон дер Ляєн. Замикає першу п’ятірку Мелінда Гейтс - дружина американського мільярдера Білла Гейтса та співзасновниця благодійного фонду цього подружжя, який, зокрема, опікується питанням поширення вакцин у світі.
Як зауважує Forbes, серед сотні найвпливовіших жінок, які представлені у рейтингу, - представниці 30 країн і чотирьох поколінь. Серед них - десятеро керівниць держав, 38 генеральних директорок компаній та п’ятеро артисток.
Значний вплив на цьогорічний рейтинг здійснила пандемія коронавірусу. «Зокрема, кілька жінок з рейтингу цього року отримали схвалення у світі за їхню ефективну відповідь на COVID-19: прем’єрміністерка Нової Зеландії Джасінда Ардерн (№32) здолала першу та другу хвилі вірусу в її країні, запровадивши суворий локдаун та карантинні процедури. Президентка Тайваню Цай Інвень (№37) запровадила сувору програму для відстеження контактів у січні, в результаті чого, до цього часу на острові з населенням у 23 мільйони осіб вірус забрав життя лише семи осіб», - пише Forbes.
Як і торік, українки в цьогорічному рейтингу впливових жінок Forbes не представлені.
Нагадаємо, минулого року Ангела Меркель також очолила рейтинг 100 найвпливовіших жінок світу 2019 року. Друге місце посіла екс-голова МВФ Крістін Лагард і спікерка палати представників конгресу США Ненсі Пелосі.
До речі, Камала Харріс отримала звання «Людина року» ще й за версією авторитетного американського журналу Time. Щоправда, не сама – на обкладинці вона зображена разом зі своїм майбутнім шефом Джо Байденом. «Байден і Харріс поділяють віру в те, що чуйне управління може відновити втрачену нами єдність», - зазначає видання.
На звання також номінувалися поки що чинний президент США Дональд Трамп, головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі, всі медичні працівники, які боролися з пандемією COVID-19, і «рух за расову справедливість».
Нагадаємо, що роком раніше Time визнав «людиною року» 16-річну (на той момент) шведську екоактивістку Грету Тунберг. Вона стала наймолодшою з тих, хто отримав це звання за 92-річну історію. 
Трохи раніше журнал People назвав людиною року 28-річну співачку Селену Гомес. У 2020 році вона в якості посла доброї волі ЮНІСЕФ виступала в якості захисниці психічного здоров’я, расової рівності та бодіпозитиву. Також за рік Селена випустила третій альбом, який називається Rare, за запустила власну лінію косметики. Крім того, Гомес відверто розповідала про свою боротьбу з депресією, сподіваючись, що це допоможе й іншим.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4699 / 1.59MB / SQL:{query_count}