Одне людське життя - кожні дев’ять секунд

Кількість померлих від COVID-19 з початку пандемії перевищила 1,5 мільйона

За даними Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса, з початку пандемії в світі виявили майже 65 мільйонів випадків COVID-19. Хвороба забрала життя вже понад 1,5 мільйона людей. У країнах Європи лідерами антирейтингу за кількістю нових випадків COVID-19 є Італія, Німеччина, Велика Британія, Польща та Україна. У відповідному світовому антирейтингу Україна знаходиться на 10-му місці.

Коронавірус за рік забрав більше життів, ніж туберкульоз

Протягом останнього тижня в світі щодня фіксували понад 10 тисяч смертей від коронавірусної хвороби, але, як вважають експерти, справжня кількість може бути більшою, бо багато випадків не враховують у загальну статистику.
Агентство Reuters зазначається, що впродовж останнього тижня, хвороба забирала одне людське життя кожні дев’ять секунд. «Упродовж останнього тижня більше 10 тисяч людей в світі вмирали кожного день, і ця цифра неухильно зростає. Багато країн по всьому світу зараз борються з другою і третьою хвилями, які сильніші, ніж перша, та запроваджують все жорсткіші обмеження», - йдеться у повідомленні. Reuters також зазначає, що, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), коронавірус за рік забрав більше життів, ніж туберкульоз у 2019 році, і майже в чотири рази більше, ніж малярія.

Джо Байден просить 100 днів

Новообраний президент США Джо Байден заявив, що під час своєї інавгурації 20 січня попросить всіх американців носити захисні маски протягом його перших 100 днів перебування на посаді. «У день інавгурації я попрошу людей протягом 100 днів носити маски… не назавжди, лише 100 днів», – сказав Байден 3 грудня в ефірі CNN у першому після перемоги на президентських виборах спільному інтерв’ю з новообраною віцепрезиденткою Камалою Гарріс.
За словами Байдена, широке використання масок мало б призвести до «значного зниження» темпів поширенні вірусу в Сполучених Штатах. Зазначимо, що Джо Байден на відміну від свого опонента Дональда Трампа під час виборчої кампанії часто закликав носити маски. Однак при цьому визнавав, що президент США не має законних повноважень видавати відповідне загальнонаціональне розпорядження, адже кожен штат може запроваджувати власні обмеження. В інтерв’ю CNN Байден наголосив, що в тих сферах, на які поширюється виконавча влада президента, зокрема щодо правил перебування в об’єктах федеральної власності та транспортного сполучення між штатами, включаючи літаки й автобуси, він обов’язково видасть наказ, що вимагає носіння масок.
Зазначимо, що й без цього наказу нині всі авіакомпанії, летовища і більшість громадського транспорту в Сполучених Штатах уже вимагають носіння масок. Крім того 37 штатів і столиця Вашингтон також видали розпорядження про носіння масок у громадських місцях. Рішення штатів різняться, але, як правило, вони вимагають, щоб люди носили маски в закритих громадських приміщеннях і на відкритому повітрі, коли не можуть тримати 2-метрову дистанцію від інших.
Причому за недотримання правил передбачені чималі штрафи. Показова історія трапилася нещодавно на Гаваях. Подружжя разом з дитиною поверталося до дому із Сан-Франциско, причому дорослі знали про свій позитивний статус COVID-інфікованих. В аеропорту сім’я отримала попередження від медиків утриматися від перельоту й самоізолюватися.
Проте впертюхи проігнорували рекомендації й таки сіли у салон літака. Адміністрація летовища в Сан-Франциско зв’язалася із своїми колегами на Гаваях, і порушників арештували, щойно вони зійшли з трапа літака. Подружжю висунули звинувачення в безвідповідальному створенні загрози другого ступеня. Їм вдалося вийти на волю тільки після того, як кожен сплатив по 1000 USD застави. Під час арешту батьків дитину передали під опіку члену родини, йдеться у повідомленні Служби захисту дітей США.

Черги на тестування

4 грудня в Австрії розпочалося масове тестування на коронавірус у федеральних землях Відень, Тіроль та Форарльберг. Воно є добровільним і безкоштовним. У ньому можуть взяти участь жителі країни віком від шести років. У решті регіонів Австрії масове тестування має початися найближчими днями. Місцеві ЗМІ повідомляють, що у Відні перед центрами, де роблять тестування, у п’ятницю, 4 грудня, вранці вишикувалися черги людей, пише Німецька хвиля.
Уряд Австрії взяв за приклад досвід Словаччини і запровадив масове тестування, щоб обстежити мільйони жителів і, зокрема, виявити безсимптомних інфікованих коронавірусом людей для розірвання ланцюгів заражень перед святкуванням Різдва у сімейному колі. Для проходження тестування спершу необхідно було зареєструватися на спеціальному інтернет-порталі. При цьому 3 грудня вже було майже 100 тисяч реєстрацій, повідомляє інформагенція Reuters.
Далі у спеціальних центрах зареєстрованим особам роблять швидкі тести на антиген - беруть мазок з носа або горла. Зазначається, що результат можна отримати на сайті за кілька хвилин. Якщо результат тесту виявляється позитивним, тоді проводять ПЛР-тест, бо тести на антиген вважаються менш надійними, а іноді можуть показувати хибні позитивні результати. Ті, хто таки отримає позитивний результат ПЛР-тесту, повинні будуть негайно піти на карантин вдома.
Як писала «Львівська Пошта», уряд Австрії замовив 7 млн тестів для цієї програми (населення країни – 8,8 млн осіб).

Вчені з Університету Північної Кароліни (США) визначили продукти, які можуть знижувати активність ферментів коронавірусу в організмі. Результати дослідження опубліковані у виданні Frontiers in Plant Science.
Дослідники з’ясували, що хімічні сполуки, що містяться у винограді та зеленому чаї, найбільш успішно перешкоджають поширенню коронавірусу в організмі людини. Фахівці розповіли, що в даних продуктах містяться речовини, які здатні блокувати ферменти-протеази SARS-CoV-2. Крім цього, знижувати активність ферментів COVID-19 здатні також темний шоколад і какао.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4918 / 1.59MB / SQL:{query_count}