Перші леді Америки: кожна має власний характер

Після президентських виборів у США в центрі уваги опинилися жінки

Джо Байден, кандидат від Демократичної партії, колишній віцепрезидент і багаторічний член Сенату від штату Делавер, з третьої спроби таки виграв президентські перегони й стане 46-м президентом США. До речі, на момент інавгурації 20 січня 2021 року йому буде 78 років: таким чином, він стане найстаршим президентом за всю історію США.
Втім, необхідно підкреслити, що офіційно переможцем виборів буде вважається той кандидат, за якого 14 грудня проголосує колегія виборників (у США вкрай складна система обрання глави держави і не завжди перемагає той, хто набрав фактичну більшість голосів«Львівська Пошта»). У 2016 році колишня перша леді Хіларі Клінтон набрала майже на три мільйони голосів більше, ніж кандидат республіканців Дональд Трамп. Але... програла. Доки американці чекають засідання колегії виборників, у центрі уваги опинилися… жінки.

Меланія Трамп: розлучення після 15 років шлюбу

Дональд Трамп після програшу на виборах може втратити не тільки Білий дім, але і дружину. Про це пише Daily Mail, посилаючись на колишню помічницю першої леді США Стефані Волкофф. Зазначається, що 50-річна Меланія Трамп, яка 22 січня цього року відзначила 15-ту річницю весілля з Дональдом, вела переговори про шлюбний договір, за яким її чоловік Дональд віддасть їх спільному синові Беррону половину своїх статків (до речі, в Трампа загалом п’ятеро дітей від трьох шлюбів). Також Волкофф розповіла, що президентське подружжя спало в окремих кімнатах Білого дому.
Ще одна колишня співробітниця Білого дому Омароса Маніго Ньюман заявила Daily Mail, що Меланія Трамп «буквально рахує кожну хвилину до відходу чоловіка з президентського поста, щоб відразу ж після цього розлучитися». Щоправда, за словами Ньюман, у Дональда Трампа ще залишаються в руках важелі президентської влади, здатні «жорстоко покарати свою дружину за таке приниження». Що вона мала на увазі під «жорстоким покаранням», жінка не уточнила.
Зараз мало хто пригадує, але після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах восени 2016 року Меланія не поспішала переїжджати до Білого дому. Якийсь час перша леді залишилася жити в Нью-Йорку, лише вряди-годи навідуючи чоловіка у Вашингтоні.

Дональд і Меланія Трампи прожили разом 15 років
Своє вкрай незвичне для Америки рішення Меланія Трамп пояснила тим, що хоче дочекатися, доки син Беррон не закінчить престижну приватну школу, в якій він тоді навчався. Оскільки дружина і син президента США жили в пентхаусі в хмарочосі Trump Tower на Мангеттені, Секретній службі довелося взяти будівлю під посилену охорону. «Ця будівля на деякий час стала Білим домом Нью-Йорка», – заявив тоді колишній командир спеціального підрозділу Delta Force міністерства оборони США Джим Різ. Очевидно, вже тоді в подружжя Трампів виникли проблеми в стосунках. Щоправда, що стало причиною цього – досі залишилося загадкою.

Джилл Байден: геть традиції

 
 Джо і Джилл Байдени святкують перемогу
Змусила заговорити про себе й дружина переможця президентських перегонів. Видання USA Today повідомляє, що Джилл Байден збирається порушити традицію, якої раніше дотримувалися всі перші леді США. 69-річна місіс Байден понад 40 років працює викладачкою англійської мови в дітей з емоційними розладами і не збирається залишати роботу після переїзду в Білий дім.
Історично так склалося, що перша леді США повинна жити в Білому домі разом з президентом і повністю присвятити себе сімейним обов’язкам та різним представницьким заходам за участі чоловіка. Однак уперта Джилл вирішила поламати усталену традицію.
«Викладання - це не те, що я роблю. Це те, ким я є», - каже місіс Байден. Як наголошує USA Today, вона може стати першою дружиною американського президента, яка спробує поєднувати оплачувану роботу і життя в Білому домі. До цього лише дружина Франкліна Рузвельта Елеонора намагалася зберегти роботу, проте потім зрозуміла, що не дає собі ради з подвійним навантаженням. До речі, Джилл продовжувала працювати вчителькою й тоді, коли її чоловік був віцепрезидентом при Бараку Обамі, а місіс Байден вважалася другою леді США після Мішель Обами.
До слова, Джилл (з дому – Джейкобс) – друга дружина Джо Байдена. В 1972 році його перша дружина Нелія та їхня однорічна донька Наомі загинули в автокатастрофі, а сини Бо і Хантер зазнали серйозних травм. Джо тоді було лише 29 років. Як пише Німецька хвиля, шокований чоловік навіть мав намір назавжди облишити політичну кар’єру, хоча лишень за кілька тижнів до трагедії несподівано для всіх виграв перегони за посаду сенатора від штату Делавер.
Присягу сенатора він склав у лікарні, де лежали його сини. Молодий сенатор щодня їздив потягом з Делавера до Вашингтона й назад. Його сестра Валері переїхала до нього спеціально для того, щоб піклуватися про дітей. Вона жила в будинку брата до 1977 року, коли Байден одружився з Джилл Джейкобс, яка незабаром народила доньку Ешлі, котрій нині 39 років. До речі, для Джилл це теж був другий шлюб - до заміжжя з Байденом вона була одружена з колишнім американським футболістом Біллом Стівенсоном, а стати дружиною Байдена погодилась лише з п‘ятого разу.

Камала Гарріс: тричі перша

 
Камала Гарріс – перша жінка на посаді віцепрезидента в історії США
Перемога Джо Байдена на виборах у США означає, що посаду віцепрезидента посяде колишня генпрокурорка Каліфорнії і сенаторка Камала Гарріс. Вона стане не просто першою в історії США жінкою-віцепрезидентом США, але й також першим політиком афроамериканського та азійськоамериканського походження на цій посаді, наголошує українська служба Бі-Бі-Сі.
Мати Камали Гарріс народилася в Індії, тато - імігрант із Ямайки. Батьки розлучились, коли дівчинці було сім років, тому мати виховувала її та її молодшу сестру самотужки. Згідно офіційної біографії, родина мешкала в бідному районі в Окленді, штат Каліфорнія. Що, однак, не завадило матері Камали отримати посаду професора в університеті Макгілл у Канаді. Якщо вірити самій Гарріс, у Монреалі вона разом із молодшою сестрою провела першу демонстрацію - в будинку, де вони мешкали, дітям було заборонено бавитися на галявині, але після влаштованої ними акції це правило скасували.
У 2003 році колишня малолітня демонстрантка виграла вибори на посаду окружного прокурора Сан-Франциско. В 2010-му стала генеральним прокурором штату Каліфорнія. І друзі, і вороги відзначають її жорсткий характер. Прокурорка конфліктувала і з поліцейськими, і з правозахисниками. У 2004 році вона відмовилася наполягати на смертному вироку для чоловіка, якого визнали винним у вбивстві поліцейського, що викликало величезне обурення з боку правоохоронців. Водночас, уже будучи генпрокуроркою Каліфорнії, відмовилася підтримати два законопроєкти про заборону в штаті смертної кари. Це викликало обурення вже з боку правозахисників.
Восени 2019-го Гарріс оголосила про участь у президентській кампанії від Демократичної партії, обравши головним об’єктом критики… Джо Байдена. Однак внутрішньопартійні праймеріз швидко засвідчили, що шансів у неї немає, і вже через три місяці вона офіційно підтримала кандидатуру безумовного лідера президентських перегонів серед демократів Джо Байдена.
Камалі Гарріс – лише 55 років, тож оглядачі у США всерйоз обговорюють варіант, за якого вона може в майбутньому зайняти президентське крісло, ставши першою жінкою, яка очолить Америку.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4787 / 1.61MB / SQL:{query_count}