У Львові на хабарі затримали чиновницю однієї з районних адміністрацій, яка займалася справами усиновлення. Готуючи документи для майбутньої прийомної сім'ї, посадовець усіляко затягувала час та зволікала з підготовкою документів. Зрештою натякнула, що невеличка грошова "премія" могла б значно пришвидшити процес. 200 доларів - у таку суму держслужбовець оцінила дозвіл на спілкування з дитиною, яку подружжя збиралося всиновити. Відмова дати хабар означала б, що знайомство з малюком відкладається на невизначений термін.
Чоловік платити не став і звернувся за порадою до міліції. Хоча чиновниця переконувала, що дозвіл на знайомство з дитиною ще не підписано, коли чоловік поклав їй на стіл конверт з грошима - відразу отримав від неї всі необхідні документи. Та вже за кілька хвилин до кабінету хапуги ввійшли оперативники та затримали її. Проти неї порушено кримінальну справу за вимагання хабара.
Подібні ситуації не поодинокі. І це, незважаючи на те, що в законодавстві чітко визначені і процедура, і перелік документів, необхідних для усиновлення. Та коли справа доходить до практики, посадовці нерідко зумисне затягують процес. Зарадити цьому можна, якщо звернутися по допомогу до прокуратури. Асистент кафедри цивільного права та процесу ЛНУ ім. І. Франка Ольга Джочка каже, що органи прокуратури можуть здійснювати нагляд за цим процесом та вносити акти реагування. Їм також надано можливість брати участь в розгляді справ про усиновлення вже безпосередньо в суді".
Отож, боротися з чиновницьким свавіллям можна. І це яскраво продемонструвало подружжя, яке не погодилося на "батьківство за гроші". Навіть після пережитого їхні плани щодо усиновлення не змінилися. Невдовзі у цій сім'ї з'явиться довгоочікуване маля.