Italy battles COVID-19

Тисячі українців опинилися в зоні ризику на Апеннінському півострові

Люди в захисних масках на площі біля собору Duomo у Мілані (23 лютого 2020 р.), фото: Luca Bruno (AP)
Усього за три дні благополучна Італія стала четвертою країною в світі (після Китаю, Південної Кореї та Ірану) за кількістю хворих на коронавірус COVID-19. Станом на 25 лютого їх було зафіксовано понад 270, семеро померли (усі  літні люди). У той час, як кількість випадків зараження зростає, так званий нульовий пацієнт, який став джерелом епідемії в країні, досі не знайдений. За інформацією посольства України в Італії, інфікованих українців поки що немає. Проте паніка між нашими заробітчанами шириться, як вогонь сухим лісом.
При цьому ніхто достеменно не знає, скільки точно українців перебувають у Італії. На Апеннінах лише офіційно мешкають понад 230 тисяч українців. Але це офіційно. Зазвичай урядовці різного рівня, оцінюючи кількість людей, які виїхали на тимчасове працевлаштування в інші країни, називають показники від семи до дев’яти мільйонів осіб. Водночас, згідно з останніми даними Національного банку України, майже 10% грошових переказів з-за кордону надійшло саме з Італії. Таким чином, може мовитися про десятки (навіть сотні тисяч) українців, які опинилися в зоні ризику на Апеннінському півострові.

Загадковий «нульовий пацієнт»

Чому саме Італія потрапила «під роздачу», незрозуміло. Ця країна першою в Європейському Союзі (ЄС) ввела посилені перевірки на міжнародних авіарейсах з Китаю. Це було зроблене ще в січні, коли стало зрозуміло, що спалах у китайській провінції Хубей локалізувати не вдається. Італія також стала першою з країн ЄС, яка услід за Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила про шестимісячну надзвичайну ситуацію. Не допомогло…
Як пише Європейська правда, зараз італійська влада не перестає шукати так званого «нульового пацієнта» – того, хто завіз вірус до країни. По суті, це має допомогти зрозуміти шляхи поширення епідемії та локалізувати можливі її майбутні осередки. «Ми досі не можемо визначити «нульового пацієнта», тому можливі нові випадки важко передбачити», – заявив на прес-конференції 23 лютого голова Департаменту цивільного захисту Італії Анджело Борреллі, якого цитує CNN.
При цьому «перший пацієнт» владі відомий. Це 38-річний чоловік із Ломбардії, який працює в багатонаціональній компанії Unilever поблизу містечка Кодоньо. Спочатку вважали, що він заразився від свого друга, з яким обідав і який недавно повернувся з роботи у Шанхаї. Коли тест друга дав негативний результат, увагу звернули на місцевих китайців, які часто відвідували те ж саме кафе, проте й ця версія не підтвердилася.
Більшість заражень фіксують у двох північних регіонах – Ломбардії та Венето. На ці два регіони припадають усі летальні випадки. Дещо менше заражень в областях Емілія-Романья та П’ємонт. Як саме вірус потрапив туди, достеменно невідомо, адже «перший пацієнт» не виїжджав за межі свого регіону.
Влада вживає екстраординарних заходів. 22 лютого, у перший день масового захворювання, прем’єр Джузеппе Конте оголосив план, відповідно до якого 11 муніципалітетів у Ломбардії та Венето (загалом близько 50 тисяч мешканців) були ізольовані: людям заборонено залишати свої населені пункти, також заборонений в’їзд до цих муніципалітетів. За дотриманням режиму ізоляції стежать правоохоронці на контрольно-пропускних пунктах, порушникам загрожує штраф.

«Боротися за чотири сандвічі просто огидно»

Крім того, в ізольованих районах закриті школи, більшість магазинів і підприємств, місцевим жителям радять уникати соціальних контактів на час карантину. Як очікується, такі заходи триватимуть кілька тижнів. Тепер навіть похід у супермаркет у «карантинних» містах більше схожий на спецоперацію. Агентство AFP розповідає, як уранці 23 лютого жителі міста Казальпустерленго (Ломбардія) у масках вишикувалися в довгі черги до місцевого супермаркету. Їх запускали лише групами по 40 осіб, доки інші чекали, обговорюючи ситуацію, що склалася. «Це не по-людськи, – цитує AFP одного з покупців, який представився як Санте. – Боротися за чотири сандвічі просто огидно».
В неділю, 23 лютого, влада скасувала відразу три футбольні матчі Серії А: «Інтер» – «Сампдорія», «Аталанта» – «Сассуоло» і «Верона» – «Кальярі». Також достроково закрили знаменитий Венеційський карнавал, який мав тривати по 25 лютого. Не пощастило і фанатам Тижня моди в Мілані. Він пройде із мінімумом вечірок, напівзакритими заходами, причому модний дім Giorgio Armani ухвалив безпрецедентне рішення закрити свій показ мод для публіки. А кінокомпанія Paramount оголосила про призупинення зйомок сьомої частини фільму «Місія нездійсненна» у Венеції з Томом Крузом. «Якщо ситуація погіршиться, можливо, буде необхідно запровадити більш рішучі та жорсткі ініціативи за прикладом тих, що були введені у китайському місті Ухань», – заявив керівник Ломбардії Аттіліо Фонтана.
Сусіди по ЄС наразі реагують на спалах епідемії в Італії доволі стримано, принаймні про повне закриття кордонів наразі не мовиться. Ізолювати третю за величиною економіку ЄС – надто радикальний крок. Однак це не означає, що до подібного рішення не можуть прийти в майбутньому. Якщо масштаби поширення COVID-19 стануть загрозливішими – Шенгенська угода дає державам-учасницям таке право.
Р. S. Незважаючи на всі зусилля італійської влади, епідемія й далі шириться, кількість заражених зростає ледь не щогодини. На щастя, станом на 25 лютого (принаймні на момент підготовки цього числа «Львівської Пошти» до друку) українців серед них не було. «До посольства, генеральних консульств українські громадяни не зверталися», – повідомив посол України в Італії Євген Перелигін.
Зі слів дипломата, посольство встановило зв’язок із оперативними штабами у провінціях, де виявили коронавірус, та співпрацює з місцевою владою Ломбардії та Венето. Зазначається, що генконсульство в Мілані прийматиме українців тільки у виняткових справах – таких як втрата документів чи оформлення виїзду на батьківщину. Такі заходи рекомендовані приписом префекта Мілана, який радив тимчасово обмежити прийом громадян.

фото: Reuters

Влада Китаю у вівторок, 25 лютого, повідомила про виявлення 508 нових випадків інфікування коронавірусом, а також про 71 померлого за останню добу внаслідок цієї хвороби. Таким чином, кількість інфікованих у Китаї сягла 77 тисяч 658 осіб, його жертвами стали 2 тисячі 663 людини. Також у Китаї заборонили торгівлю дикими тваринами та вживання їх у їжу. На думку представників влади, цей крок здатен захистити життя і здоров’я людей.
Натомість генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус 24 лютого заявив, що пік епідемії коронавірусу в Китаї минув. За даними експертів ВООЗ, які побували в регіонах, звідки поширився вірус, його пік припав на кінець січня.
Станом на 25 лютого COVID-19 поширився на 36 країн. Усього новим вірусом інфіковані понад 80 тисяч людей у світі. Другим  (після Китаю) найбільшим осередком коронавірусу залишається Південна Корея, де підтверджені 893 випадки захворювання, вісім осіб померли. В Ірані зафіксований 61 випадок зараження та 12 померлих. 
Білий дім попросив Конгрес США виділити 1,8 млрд USD на екстрені витрати, пов’язані з реагуванням на коронавірус, повідомляє The Washington Post. Якщо Конгрес дасть ці гроші, вони підуть на фінансування лабораторних тестів, витрати на карантин, дослідження та розробку вакцин і на підтримку постраждалих країн.
Через падіння індексів на фондових біржах на тлі побоювань, що коронавірус вдарить по світовій економіці, сумарні статки 500 найбагатших людей світу за один день – 24 лютого – скоротилися на 139 млрд USD, повідомляє Bloomberg.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4590 / 1.61MB / SQL:{query_count}