У Сихівському районі Львова грабіжники полюють на золоті ланцюжки, а домушники вподобали квартири на першому поверсі
Завершуємо серію матеріалів про криміногенну ситуацію в шести районах Львова. Нині "Пошта" зупиниться на злочинах, які скоюють у Сихівському районі міста. За кількістю городян, які тут мешкають (понад 150 тис.), це другий район у Львові після Шевченківського. Хоча й Сихів здавна називають "спальним" районом, злочинці тут явно не сплять. З іншого боку, у Сихівському райвідділі міліції акцентують, що росту злочинності немає, бо є відповідне патрулювання вулиць (щоденно міліціонерам райвідділу допомагають співробітники "Беркуту") та проводять належну профілактику з раніше засудженими. Хоча в районі не бракує й таких, яких знову і знову тягне на "подвиги".
Загалом у Сихівському районі міліціонери добре розкривають шахрайства, розбійні напади та хуліганства, натомість ще варто підтягнути розкриття пограбувань, квартирних та автомобільних крадіжок. "Здебільшого злочини в районі стаються там, де є велике скупчення людей, де є бари та розважальні заклади. Все починається зі спиртного і згодом набирає негативних обертів. Згідно зі статистикою, це території навколо ринків "Іскра", "Шувар" та у районі відомому серед мешканців як СантаБарбара. Безпосередньо на території "Шувару" спокійно, адже ринок обладнаний відеоспостереженням", - каже в. о. начальника Сихівського райвідділу міліції Львова Степан Гавгун. Принагідно правоохоронці акцентують, що відеокамери конче потрібні. Адже якщо поставити хоча б 34 камери на виїзді з району (на вул. Стрийській, Зеленій, Пасічній), то можна було б відслідкувати та швидше затримати викрадачів авто.
На початок червня у районі скоєно 29 квартирних крадіжок, із яких 13 - розкрито. Як не дивно, найспокійнішими у цьому плані були січень та лютий, тоді сталося лише три крадіжки. Утім уже з березня злодії взялися до справи. Власне наприкінці березня оперативники затримали злочинну групу маститих домушників у складі чотирьох осіб. Усі вже мали тюремний досвід, а зараз вони у СІЗО. "Злочинці скоїли 7 квартирних крадіжок в районі Нового Львова. Вони - мешканці різних районів міста. Домушники проникали в оселі львів'ян на першому поверсі, витискаючи пластикові вікна", - каже Степан Гавгун. Їх затримали на гарячому - двоє злочинців перебували у квартирі, а двоє їх спільників - на вулиці. Хлопець, що перебував удома, побачив, що до його житла проникають сторонні люди. Вибіг із квартири, від сусідів викликав міліцію. На місце вже за лічені хвилини приїхали міліціонери. Домушники завжди приїздили на справу власним авто. У них також вилучили арсенал відмичок.
Цікава деталь: якщо ще донедавна серед домушників котирувалося переважно золото та гроші, то зараз прихоплюють зі собою все, що можна винести і продати (DVD, музичні центри, фотоапарати, годинники тощо). На початку травня 19річна сихівчанка повідомила міліціонерам, що, розбивши вікно, з її квартири поцупили 2,3 тис. грн. Крадіїв затримали. Це троє раніше засуджених - двоє жителів м. Черкас, віком 24 та 22 роки, та 26річний львів'янин. Під час останньої скоєної в районі квартирної крадіжки злодії вкрали золотих коштовностей на 10 тис. грн та 1 тис. доларів. Залізли до оселі через балкон першого поверху. Оскільки перший поверх під прискіпливою увагою злодіїв, тому правоохоронці настійливо радять городянам убезпечити себе від домушників металевими решітками. Щоправда, торік був випадок, що злочинець кусачками перекусив решітку у квартирі першого поверху! Виніс із оселі музичний центр, 50 доларів та спиртне. З'ясувалося, що у господаря помешкання була дуже слаба решітка. Не залишається нічого іншого, як ставити надійні ґрати, міцні двері та якісні вхідні замки.
Цьогоріч викрадень автомобілів у Сихівському районі куди менше, аніж у попередні роки. Так, із початку року поцупили шість автівок, знайшли - дві. Колись щомісяця траплялося по шість викрадень авто. Здебільшого це не фахові злочинці. В одному випадку - юнак випив спиртного і... вирішив покататися чужою машиною. В іншому - двоє молодиків, які також були напідпитку, о 03.00 захотіли покататися. Були й випадки, що знімали колеса з авто, але наразі цих крадіїв ще не знайшли. При цьому міліціянти твердять, що масовості цей злочин не набув. За інформацією пресцентру обласного управління міліції, у травні з машини городянина, зламавши замок дверей, викрали мобільний телефон, автомагнітолу та навігатор. Усього на суму 4,2 тис. грн. За крадіжку затримали раніше засудженого 24річного львів'янина. В іншого сихівчанина з авто поцупили ноутбук. Кайданки одягли на руки й цьому злочинцю.
"Із пограбуваннями маємо не найкращу картину, тому тут ще варто попрацювати. З початку року скоєно 37 грабежів, із яких вдалося розкрити лише 17. Здебільшого у своїх жертв грабіжники відбирають мобільні телефони. Є місцеві грабіжники, але не бракує гастролерів із інших куточків міста. Серед затриманих мешканці Левандівки, вул. Виговського та Винник. Це є вуличний злочин і патрульна служба мала б ефективніше ним займатися", - каже пан Гавгун. Грабіжниками є зазвичай молоді хлопці. Трапляються серед них й особи, схильні до наркоманії, - шукають кошти для чергової дози дурману.
Трафунки, коли зловмисник виривав би сумочки, поодинокі. Поза тим, з настанням тепла трапляються випадки, коли з жінок та дівчат зривають золоті ланцюжки. Таких фактів уже є три. За описами потерпілих, це справа рук одного й того ж чоловіка. Свій промисел злочинець веде поблизу ринку "Іскра". На Сихові два роки тому грабіжник, зриваючи з жінки ланцюжок, сильно пошкодив їй шию. Але вкрасти йому таки не вдалося...
А ось шахрайства у Сихівському районі розкривають належним чином, про що свідчать й цифри: зі 17 скоєних злочинів розкрили 12. Співрозмовник запевняє, що на автовокзалі на вул. Стрийській шахрайства викорінили повністю. А шулерів там колись не бракувало. Зазвичай у районі є так звані побутові шахрайства. Скажімо, взяв у ремонт мобільний, звільнився з роботи і його не повернув. Сусід у сусіда щось позичає, а згодом не віддає. Бувало, що шахрайства вчиняли й циганки, які на виході з церкви залякували дівчат, що їх мама помре, якщо не зняти порчу. Жертви ж брали вдома гроші та коштовності й віддавали циганкам. Торік у грудні правоохоронці таки затримали одну циганкушахрайку, яка приїхала до Львова з Волинської області. Жертвою махляра став і медик. Так, раніше засуджений 31річний львів'янин, обіцяючи допомогу у придбанні металопластикових вікон, обманом заволодів його 10, 2 тис. грн.
Заарештували стражі порядку й 27річного кавалерашахрая з Дрогобича. За словами пана Гавгуна, на рахунку цього безробітного вже сім доведених шахрайств. Правоохоронці припускають, що таких жертв може бути й більше. Аферист по Інтернету знайомився з дівчатами. Зваблював львів'янок привабливою зовнішністю та красивими словами. Вже під час зустрічі казав, що йому терміново потрібні 2 тис. грн, щоб зняти машину з обліку МРЕУ. Обіцяв наступного дня віддати. Дівчата таки позичали. Ба більше, він навіть "влаштував" батька однієї львів'янки на роботу за кордон - додатково витягнув ще тисячу доларів на закордонний паспорт. Наївність та довірливість дівчат їх же й покарала...
Усі скоєні в районі у 2009му розбійні напади розкрили. Так, злочинства вчиняла й група, до якої входив 15річний мешканець Дрогобича. У вечірній час осіб напідпитку він проводжав до під'їзду. Де не було світла та очевидців, наносив кілька ударів й забирав усе, що було цінного у перехожого, - мобільний, золото, гроші. Заарештований юнак протиправні дії вчиняв і торік, за що його Залізничний райвідділ міліції притягував до відповідальності. За аналогічною схемою діяв і 44річний раніше засуджений мешканець Самбірщини. На скоєння злочину приїздив власним авто. Вибирав жертву напідпитку, що була пристойно одягнена та мала барсетку. Завдавав у під'їзді кілька ударів і забирав цінні речі. Його також заарештували.