Злочинці в серці Львова

У Галицькому районі міста, розбиваючи вікна, з автівок крадуть ноутбуки. З вищих навчальних закладів також

У Галицькому районі міста, розбиваючи вікна, з автівок крадуть ноутбуки. З вищих навчальних закладів також

Із криміногенною ситуацією у Залізничному, Личаківському, Шевченківському та Фран­ківському районах Львова ми вже вас ознайомили, а сьогодні зосередимо увагу на серці міс­та - Галицькому районі. Начальник Галицького райвідділу міліції Львова Олександр Невський наголосив "Пошті", що центральна частина не є аж надто криміногенною, позаяк завдяки щоденним патрулям (це і військовослужбовці внут­рішніх військ, і співробітники спецпідрозділу "Беркут") на вулицях вдається стримувати злочинність.

П'яні дебоші та кишенькові злодії

"Львів'яни та гості міста зазвичай відпочивають у центрі. Отже, тут для них комфортно та безпечно. Ми ж намагаємося забезпечувати  спокій та безпеку львів'ян та гостей міста. З іншого боку, район спокійним не назвеш, адже Галицький - наче прохідний двір. Приїздять люди з інших регіонів та країн, які, добряче хильнувши оковитої, полюбляють вирушити на пошуки пригод на свою голову", - зазначає пан Невський. Загалом у районі не бракує п'яних дебошів після споживання не однієї чарчини у барах. Ба більше, був навіть випадок, що відвідувачі-бешкетники побили начальника служби охорони одного з таких закладів. 

Через Галицький район, центральну частину міста, проходить 80% усіх транспортних комунікацій. Відповідно, міграція населення є дуже високою - щоденно територію району перетинає майже 400 тис. осіб. Окрім цього, в межах району розташовано п'ять парків, майже 30 банківських установ, чимало нічних розважальних закладів (серед яких "Міленіум", "Асоль", "Романтик"). Зрештою, усі політичні та культурні заходи відбуваються у центрі. "Відповідно, усі ці перераховані чинники впливають на стан криміногенної ситуації у Галицькому районі", - наголошує пан Невський.

За його словами, нині мілі­ці­о­­нерів найбільше турбують крадіжки мобільних телефонів, які трапляються у транспорті, зокрема у маршрутках. "Зазвичай маршрутні таксі перевантажені, люди втрачають контроль за особистим майном, з чого і користають кишенькові злодії. Кількох таких крадіїв ми затримали і спіймаємо ще. Отож, не радимо їм красти на території Галицького району!" - акцентує він.

Шахрайський бум

Порівняно зі спальними куточками міста, у цьому районі буму на квартирні крадіжки немає. А зі скоєних вдається розкрити 35-40% таких злочинів. Вже одягли кайданки на руки кільком "домушникам", серед яких і один маститий злодій. "Здебільшого крадії проникали в оселі через пластикові вікна першого поверху чи балкон", - каже співрозмовник. Суттєво поменшало і викрадень автомобілів. Масовості цього виду злочину, як це було у попередні роки, вже немає, хоча поодинокі випадки ще трапляються. Цього вдалося досягнути завдяки ліквідації спільно з оперативниками управління карного розшуку ГУ МВСУ у Львівській області двох злочинних груп, які цупили автівки. Важливу роль тут відіграють й камери відеоспостереження, яких у центральній частині міста куди більше, аніж в інших районах. А місця, де встановлені камери, злодії оминають стороною.

Оскільки у Галицькому ра­йоні розташовано кілька десят­ків банківських установ, відповідно, тут процвітають шахрайства - як-от із банківськими кредитами, коли підробляють ті чи інші довідки. Кажуть, що переважну більшість аферистів встановлено і їх притягують до відповідальності. Непоодинокі випадки, коли махлярі працювали не без участі безпосередньо працівників банків, і їм надавали кредити у досить великих сумах. Ба більше, був навіть трафунок, коли інкасатор, перевозячи кілька десятків тисяч гривень, ввів напарника в оману, поцупив сумку та втік. Далеко зникнути не вдалося, бо його упіймали й заарештували. Але гроші повернули частково, бо молодик частину суми вже встиг розтринькати.

Їх ціль - ноутбуки  

Міліціянти попереджають: серед поширених видів злочину  у Галицькому районі - крадіжки ноутбуків. Зараз багато студентів ходить на навчання із ноутбуками, але часто-густо чомусь залишають їх без нагляду під час перерви. З цього й користають зловмисники. "Здебільшого такі крадіжки ста­ються на території Львів­сь­кої політехніки. В університеті ім. І.Франка також цим не гребують. Студенти забувають ноут­буки в аудиторіях, коридорах та блоках громадського харчування. Ось так через необачність та неуваж­ність можна легко позбутися свого майна", - акцентує пан Невський. Одну з груп, яка й крала ноутбуки та мобільні телефони, таки затримали. За­арештований молодик виявився колишнім студентом Львів­ської політехніки (його звідтіля вигнали -"Пошта"), який у товариші вибрав раніше засудженого. Обидва й "полювали" на території згаданого навчального закладу. Вони вже зізналися у трьох скоєних злочинах.

Нині в районі найкраще силовики розкривають пограбування (на 75-80%). Кажуть, що вкрай важливим є розслідування справи по гарячих слідах, зокрема і з допомогою патрулів. Хоча здебільшого грабежі розкривають оперативники карного розшуку. І ще попередження львів'янам від стражів порядку: небезпечно залишати в авто цінні речі (ноутбук, портфель, барсетку чи мобільний), бо їх крадуть, розбиваючи вікна машини. Міліціонери вже затримали групу неповнолітніх, які на вул. Руській промишляли у такий спосіб.

Інші неповнолітні стали жерт­вами грабіжника. Так, двох школярів зупинив чоловік середнього віку у камуфляжній формі, який мав при собі ґумового кийка і представився спів­робітником Галицького райвід­ділу міліції. Незнайомець наказав хлопчакам показати свої мобільні, які він швиденько забрав і сказав, аби ті прийшли до нього у райвідділ. Наступного ж дня хлопців і їх батьків у відділку міліції чекало розчарування. Врешті-решт грабіжника знайшли - йому 32 роки, вже мав судимість за крадіжку.

Полюбляють грабіжники й парки району. На запитання "Пошти", наскільки безпечні п'ять парків району, Олександр Невський відповів: "Оскільки у наряди з патрулювання залучаємо й кінологів зі собаками, то у наших парках безпечно гуляти і відпочивати. Але поодинокі випадки грабунків бувають. Зухвалих зловмисників цікавлять золоті ланцюжки та мобільні телефони". Якщо ще торік на Високому Замку були непоодинокі випадки пограбувань перехожих, зокрема на підході до нього, то цьогоріч там значно спокійніше.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4259 / 1.6MB / SQL:{query_count}