Випускника львівського вишу засудили в Білорусі

Власний кореспондент “Українського радіо” в Мінську отримав вісім років ув’язнення

фото: belaruspartisan.by
Про вирок для Павла Шаройка розповів посол України в Білорусі Ігор Кизим. Зі слів дипломата, зараз українець перебуває в СІЗО  білоруського КДБ. Днями його відвідував український консул, на умови утримання засуджений не скаржиться, розповів Ігор Кизим.
Ця історія почалася торішньої осені. 16 листопада 2017-го стало відомо про те, що в Мінську був затриманий власний кореспондент “Українського радіо” Павло Шаройко (випускник факультету військової журналістики Львівського вищого військово-політичного училища. – “Львівська Пошта”). Офіційний представник КДБ Білорусі тоді повідомив, що українського журналіста звинувачують у “створенні в республіці агентурної мережі”. Українець нібито визнав, що є кадровим співробітником Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО), а координацію його розвідувальної діяльності нібито здійснював радник посольства України в Білорусі Ігор Скворцов, через що останній був оголошений персоною нон ґрата. В ГУР МО спростували цю інформацію, зазначивши, що раніше Павло Шаройко дійсно працював на посаді начальника прес-служби розвідки в званні полковника, однак ще 2009-го був звільнений із військової служби за станом здоров’я.
Як тоді писало агентство БЕЛТА, білоруський президент Олександр Лукашенко зазначив, що був у курсі ситуації із самого початку. “Петро Порошенко сам поставив мені це запитання. І я йому відповів фактами. Я йому зізнався, що з першого до останнього дня операції з нейтралізації шпигунської мережі був у курсі. Така практика – голова КДБ мені доповів одразу”, – сказав Олександр Лукашенко. І відразу обурився, що саме українська сторона порушила домовленість про замовчування інциденту: “Вони зчинили ґвалт, все було злите в засоби масової інформації. Не знаю, навіщо був потрібен цей скандал. Але Порошенко порушив нашу домовленість”.
На закиди про московський слід у справі українського журналіста білоруський президент відрубав: “Журналістське прикриття використовують багато країн. Я вже із цим стикався багато разів. Але як зрозуміти білоруса (громадянин України Павло Шаройко за національністю білорус. – “Львівська Пошта”), який за копійки працював на іноземну, нехай навіть не зовсім чужу розвідку?”.
Водночас інтернет-ресурс “Білоруський партизан” одразу висловив сумніви щодо шпигування українця: “На відеозаписі його зізнання виглядає так, що чоловік начебто постійно читає чужий текст із підлоги. Чи станемо іронізувати над тим, що “розвідник” зберігав у себе вже відправлені “до центру” доноси, ніби збираючи проти себе докази? Демонстрований побіжно “секретний” документ, нібито викрадений Шаройком, не має необхідного в таких випадках оформлення”.
Тим часом у Білорусі чекає на вирок ще один громадянин України – голова правління ПАТ “Завод обважнювачів” (м. Костянтинівка Донецької обл.) Олександр Скиба. Його затримали майже одночасно із власкором “Українського радіо”, висунувши обвинувачення в спробі дати хабара в сумі 2800 американських доларів головному металургові ВАТ “Мінський тракторний завод” Андрієві Карасю.
Також нагадаємо, що ще одна скандальна історія трапилася в серпні 2017 року, коли на території Білорусі зник 19-річний українець Павло Гриб, який поїхав до Гомеля, щоби зустрітися з дівчиною-росіянкою, з якою познайомився через інтернет. Лише через кілька тижнів батько хлопця – колишній офіцер-прикордонник, а нині військовий капелан Ігор Гриб – зміг відшукати сина, який опинився… аж у СІЗО російського Краснодара.
ФСБ Росії висунула хлопцеві обвинувачення в підготовці якихось терактів. Незабаром 17-річна жителька міста Сочі в інтерв’ю ТСН призналася, що справді запросила хлопця до Білорусі, причому змусили її це зробити працівники ФСБ Росії. При цьому офіційний Мінськ так і не спромігся дати докладні пояснення, чому громадянин України, який офіційно перетнув українсько-білоруський кордон, раптом опинився в тюрмі російського Краснодара…

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4687 / 1.56MB / SQL:{query_count}