Вплинула профілактична робота правоохоронців, яку ще більше пожвавлять із настанням масових літніх поїздок пасажирів
Криміногенна ситуація на Львівській залізниці (функціонує на теренах 7 областей Західної України, де розташовані 90 вокзалів) контрольована, і, незважаючи на економічну кризу, збільшення кількості крадіжок майна цьогоріч немає. Навпаки - їх поменшало порівняно з 2008-м. Злочинів на залізниці не побільшало, зокрема немає й розгулу злодіянь на вокзалах, передусім завдяки посиленню профілактичних заходів і залученню додаткових сил для охорони громадського порядку. Про це "Пошті" повідомив перший заступник начальника Лінійного управління на Львівській залізниці УМВСУ на залізничному транспорті Микола Хватаймуха.
Для підтвердження сказаного наведемо кілька цифр. На Львівській залізниці торік станом на 2 травня було скоєно 47 крадіжок державного майна, цьогоріч - 30. Крадіжок вантажів на транспорті з 11 минулого року зменшилося до 8 цього року. Поменшало й крадіжок приватного майна (27 проти 32 торік) та пограбувань (7 проти 17). "Залізничні" злодії у пасажирських потягах викрадають мобільні, жіночі сумочки, не гребують й піджаками та куртками. Телефони та сумочки цуплять, коли пасажири-ґави виходять на перекур чи у туалет, залишаючи їх у купе. Зазвичай винні ті, хто подорожує, бо самі ж халатно ставляться до власного майна, є легковажні та необережні!
Тим часом пан Хватаймуха запевняє: можна бути цілком спокійним за речі, коли віддаєте їх до камер зберігання. "Не маємо жодного факту крадіжок ані з камер схову ручного багажу, ані з автоматичних. На вокзалах Львівської залізниці крадіжки з камер зберігання припинилися ще на початку 1990-х рр.", - додає він.
Із настанням відпусток, коли громадяни масово курсуватимуть потягами до моря, правоохоронці ще більший акцент, як і традиційно щорічно, зроблять на профілактичній роботі. Це будуть звернення-застереження до пасажирів на вокзалах та через радіозв'язок у самих потягах. Планують і збільшення міліцейських нарядів. Адже літо завше є гарячою порою для злодіїв.
Хоча 2009-го все ж менше побитих вікон у потягах, але з наближенням літніх канікул стражі порядку задля запобігання таких правопорушень ще більше активізують профілактичну роботу і в цьому керунку. Каміння у шиби зазвичай жбурляють неповнолітні хулігани - через незайнятість та заради розваг. Тому батькам варто пам'ятати: за своїх безконтрольних "снайперів" зі сімейного бюджету платитимуть штраф вони (плюс відшкодовуватимуть збитки, завдані залізниці), а їх чадо ризикує опинитися на міліцейському обліку!
"За чотири місяці до нас надійшло 59 звернень про побиття вікон у потягах. Із них по 32 випадках встановили осіб, які це скоїли. 27 осіб оштрафували, проти чотирьох порушено кримінальні справи", - повідомив "Пошту" начальник відділення кримінальної міліції у справах дітей Лінійного управління на Львівській залізниці УМВСУ на залізничному транспорті Ігор Чердак.
За його ж словами, на Львівщині найчастіше "забави" на влучність влаштовують на ділянках залізниці Коропуш - Комарно, Сихів - Персенківка, Стрий - Миколаїв та Стрий - Лавочне.
Принагідно правоохоронці відкидають, як самі кажуть, несправедливі закиди у їх сторону з боку Львівської залізниці мало не у бездіяльності щодо розкриття злочинів. З цими докорами міліціянти категорично не погоджуються. Вперше за роки незалежності керівництво Львівської залізниці вирішило спілкуватися з міліціонерами... поштою та через Інтернет (сайт залізниці), закликаючи їх "активно протидіяти втручанням сторонніх осіб у роботу залізничного транспорту".
"Усі проблемні питання, що виникають у залізничників та правоохоронців, потрібно вирішувати на спільних нарадах. Має бути діалог за участі обох сторін, де обговорювали б ту чи іншу ситуацію, профілактичні заходи. І це краще впливало б на безпеку руху потягів і розкриття скоєних злочинів, аніж словесна перепалка через Інтернет", - певен пан Хватаймуха. За інформацією "Пошти", зараз правоохоронці здійснюють низку перевірок щодо проведених Львівською залізницею тендерів. Можливо, що саме це не до вподоби комусь із керівників Львівської залізниці.
За I квартал 2009-го у підрозділи Лінійного управління надійшло 18 повідомлень про пошкодження та викрадення засобів сигналізації і зв'язку на залізниці. Порушено 4 кримінальні справи. Для порівняння: за аналогічний період торік було 38 повідомлень, порушено 7 кримінальних справ. Злодії крадуть деталі на залізниці задля наживи - здають поцуплене на пункти прийому брухту.
На запитання "Пошти", чи були якісь проблеми з рухом потягів там, де сталися крадіжки, Микола Хватаймуха відповів: "Ні. Із 18 повідомлень ми не отримали жодної інформації, що той чи інший випадок вплинув на безпеку руху. Тим паче, маємо такий орган контролю як прокуратура, яка б одразу відреагувала на ті чи інші моменти. Тому правоохоронці не підуть на крок завуальовувати якусь подію чи злочин на залізниці".
За словами співрозмовника, у 2009-му по 12 епізодах відмовлено у порушенні кримінальних справ. Зокрема, законодавець чітко визначив: для порушення кримінальної справи заподіяна шкода має становити не менше як 907 грн.