Нейтралізація злочинних груп

Після затримання когорти злочинців квартирних крадіжок та викрадень автомобілів у Франківському районі Львова поменшало

Після затримання когорти злочинців квартирних крадіжок та викрадень автомобілів у Франківському районі Львова поменшало

У Франківському районі Львова 70% злочинів здебільшого стається на території вул. Наукової, Володимира Великого та Кульпарківської. Про це "Пошту" повідомив начальник Франківського райвідділу міліції
м. Львова Роман Рибіцький. "Зазвичай на території, обмеженій цими вулицями, стаються пограбування та крадіжки, зокрема і квартирні", - зазначає він.

Оселі зі сигналізацією
вони оминають

За словами співрозмовника, правоохоронцям Франківського райвідділу вдалося дати собі раду з квартирними злодіями. Так, оперативники карного розшуку райвідділу мілі­ції цьогоріч на гарячому затримали дві злочинні групи, які, як то кажуть, робили в районі погоду стосовно квартирних крадіжок. А герої злочину все ті ж - колишні засуджені, які неодноразово відбували терміни за квартирні крадіжки та пограбування. На рахунку однієї групи чотири проникнення у помешкання городян, іншої - два. Усіх маститих "домушників" заарештували і зараз вони перебувають у СІЗО. Р. Рибіцький ка­же, що злодії у Франківському районі до осель проникають заради грошей і золота, а також не гребують фотоапаратами та відеокамерами.

Одна група крадіїв проникала у квартири львів'ян на першому поверсі через пластикові вікна. Інша "гостювала" в оселях, підібравши ключі до вхідних дверей. У злочинців-профе­сіоналів вилучили зв'язку спеціальних відмичок. "Коли нейтралізували ці групи, ситуація в районі нормалізувалася. Та все ж власникам квартир не варто забувати про заходи безпеки. Насамперед слід ставити житло під варту Державної служби охорони та на сигналізацію. Ще жодної квартири, яка була під охороною ДСО, злодії не обікрали. З іншого боку, ДСО несе повну матеріальну відповідальність за помешкання, яке охороняє", - зазначає начальник райвідділу.

Третина жертв грабіжників - неповнолітні

Стосовно пограбувань (де предметом посягань традиційно є мобільні телефони), то у першому кварталі 2009-го міліціонерам також пощастило знешкодити та заарештувати чимало злочинних груп. Відповідно, це дало позитивні плоди, адже у квітні на території району сталося лише одне пограбування. Й те одразу ж розкрили. "За перші три місяці року розкрили 16 пограбувань із 23-х скоєних. Фактично кожен грабіж тягнув за собою групу", - каже  Р. Рибіцький. Із-поміж затриманих грабіжників були й студенти з благополучних родин. Так, патрульно-постова служба взяла на гарячому одразу трьох 17-річ­них спудеїв училища фізкультури. Цих юних спортсменів міліціянти спіймали на пограбуванні - хлопці поласилися на чужі мобільні телефони. "Пограбували потерпілого, забравши у нього три телефони. Кримінальна справа вже у суді", - говорить начальник райвідділу.

За статистикою, 30% жертв грабіж­ників у Франківському районі Львова - неповнолітні. Принагідно правоохоронці просять батьків застерігати дітей від прикрих трафунків та наказувати, аби ті були пильними. "Куди безпечніше розмовляти по телефону у приміщеннях, а не на темних та безлюдних вулицях. Поменше варто й показувати стороннім свої матеріальні блага, зокрема й телефони", - наголошує пан Рибіцький.

Інсценування
викрадень авто

У Франківському районі викрадення автомобілів традиційно було неабиякою проблемою. Якщо ще два роки тому тут поцупили понад 100 автівок за рік, торік - уже лише 30. "За останні два роки ситуація із незаконним заволодінням авто в районі стабілізувалася, адже  затримано кілька груп автозлодіїв. Потрібно довести до логічного завершення розкриття усіх незаконних заволодінь. Це проблемна ділянка, адже досі ще є залишки злочинних груп, які мають потужні сканери, чітко організовані. Із початку року в районі викрали 9 машин (три злочини розкрито). Крадуть "Шкоди", "Деу", - каже співрозмовник. Так, минулого тижня серед білого дня на вул. Лазаренка працівники міського управління міліції затримали на гарячому чоловіка, який хотів викрасти машину за допомогою сканера. А от оперативники райвідділу спільно з працівниками обласного управління карного розшуку на території району затримали групу автозлодіїв. Один чоловік заарештований, по інших триває документування. Власне після затримання групи незаконні заволодіння в районі припинилися. Нагадаємо, що головний мі­лі­ціонер Львівщини Василь Пісний зазначав, що "це серйозна група, на рахунку якої 16 викрадень машин на Львівщині 2009-го". "Це злочинне угруповання також спеціалізувалося на викраденні барсеток та речей із авто. Зловмисники лише на території Львівщини скоїли близько 100 злочинів", - повідомив В. Пісний.

Принагідно правоохоронці звертаються до водіїв не ставити свого за­лізного коня будь-де, а лише на стоянках, які охороняють. Жодної крадіжки машини зі стоянок в районі за останні два роки не було.

Як уже писала "Пошта", криза і неможливість людей сплачувати кредити породила й псевдовикрадення. Так, у районі є два випадки, коли господарі заявляли про викрадення машини, а насправді це було звичайні­сіньке інсценування. "Ми єдині у Львові, які довели ці два факти інсценування. Один заявник повідомив, що у нього вкрали "Мазду-3" з-під магазину "Сільпо" на вул. Науковій. Згодом у розмові з міліціонерами чоловік почав плутатися у своїх показах. Урешті-решт заявник зізнався, що втратив роботу і не має чим сплачувати кредит за авто", - розповідає начальник райвідділу. У другому випадку  нібито вкрали "Тойоту-Лендкрузер". Юнак-підприємець пізніше також признався, що мав кредити та борги. Обох за неправдиві відомості оштрафували.

До теми

Зараз у СІЗО перебуває чоловік, який вирішив заробляти собі на життя шулерством. Представлявся працівником Служби безпеки України, мав при собі пневматичну зброю, фальшиве посвідчення. Усіх своїх жертв "влаштовував" у СБУ за 2-3 тис. доларів. Ба навіть присвоював спеціальні звання! Чоловік за плечима вже має судимість за шахрайство. і ось знову його потягнуло на справу. Загалом міліціонери зафіксували 10 епізодів шахрайств. Цікаво, що махлярство застосовував до дітей своїх колишніх одногрупників із університету.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5177 / 1.6MB / SQL:{query_count}