Як повідомляє
Onet.pl, мовиться про справу Кароля Тендери, який під час війни був в’язнем табору смерті. Чоловік подав позов на телеканал ZDF, який у 2013 році назвав Аушвіц і Майданек “польськими концентраційними таборами”. Наголосимо, що Польща завжди відстоювала в міжнародних судах позицію, що Освенцим означає лише назву міста за 60 км від Кракова, а табір смерті, який був облаштований у околицях цього міста, називався “Аушвіц”.
Перше рішення, винесене в цій справі 25 квітня 2016 року судом у Кракові, було не на користь позивача, однак його юристи подали апеляцію і виграли справу. Згідно з рішенням суду, на головній сторінці німецького каналу мали протягом місяця розмістити вибачення. ZDF, однак, розмістив їх на одній з бічних сторінок, а його юристи оскаржили рішення краківського суду в Німеччині. На каналі вважають, що рішення суду в Кракові могло бути винесене під впливом політики партії “Право і справедливість”.
Однак суд у німецькому Кобленці відхилив скаргу ZDF. Це рішення є правомочним, хоча й неостаточним. Канал ще може подати апеляцію до федерального трибуналу в Карлсруе, однак, найімовірніше, до цього справа не дійде. До речі, в німецьких судах зараз розглядають ще два позови поляків щодо вислову “польські концентраційні табори” до газети Mittelbayerische та Radiо B5.
Ще один скандал розгорівся в Італії. Поляки, які живуть у цій країні, виступили з протестом після того, як ресторан у місті Болонья задумав вшанувати Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту (27 січня) за допомоги спеціального “польського меню”. На запрошеннях зображений колючий дріт табору смерті і троянда. Це викликало обурення польської громади в Італії.