- Кількість особового складу приблизно така, як і в інших райвідділах міліції, але територія обслуговування значно більша. У нашому районі аналогічні проблеми, як і в інших куточках містах, зокрема і з квартирними крадіжками. Працюємо над розкриттям цих злочинів, але не все вдається, як би цього хотілося, - зазначив "Пошті" начальник Шевченківського райвідділу міліції м. Львова Віктор Кирилюк. За його словами, якщо взимку було більше пограбувань, то навесні пішла хвиля квартирних крадіжок. Через це побільшало міліцейських патрулів удень замість вночі. Позаяк, згідно зі статистикою, левова частка проникнень в оселі жителів Шевченківського району стається саме вранці, коли господарі йдуть на роботу. Зазвичай, злодіїв приваблюють житлові масиви, скажімо багатоповерхівки на вул. Ю. Липи, Хвильового та Лінкольна. Йдуть туди, де можна легко заховатися. Набагато рідше "гостюють" у приватному секторі. Мовляв, лізти в особняк ризиковано, бо сусіди побачать. Стосовно ж статистики, то скоєно 23 квартирні крадіжки, із яких 11 - розкрито.
Як і у всьому місті, "домушники" лізуть до помешкань через вікна першого поверху або ж ламають серцевину замків у дверях. "Йдуть туди, куди легше проникнути. Де слабенькі двері та серцевини. Ті, хто мешкає на першому поверсі, мають бути свідомі - на вікна треба ставити ґрати", - наголошує
В. Кирилюк. Переважно до чужих квартир тягне колишніх засуджених. Бували й трафунки, що обкрадали й... родичі.
Через кризу в районі побільшало майнових злочинів - крадіжок. І не лише квартирних, але й у цілому крадіжок приватного та колективного майна.
- Злодії зараз крадуть не лише золото та гроші із квартир, але й навідуються до підвалів і гаражів. Скажімо, з підвалів цуплять домашні закрутки, з гаражів - колеса та інструменти. Привласнюють і будівельні матеріали, які погано лежать. Опісля цей крам продають, аби збагатитися, - говорить співрозмовник.
Оперативники Шевченківського райвідділу міліції наприкінці лютого затримали зухвалу злочинну групу, яка впродовж двох місяців вчинила серію резонансних розбоїв та грабежів. П'ятірка украй знахабнілих молодиків нині у СІЗО. Усі заарештовані - львів'яни віком від 17 до 30 років. Злочинці ретельно планували кожен напад і щоразу діяли за схожим сценарієм: спочатку збивали жертву з ніг, а тоді жорстоко її били та грабували. На одну із потерпілих напали у темному провулку, коли та поверталася з роботи додому. Один із зловмисників збив жінку з ніг, інший - накинувся на неї з кулаками. Незнайомці відібрали у львів'янки сумочку з грішми та мобільним. Зірвали з нещасної усі прикраси та зникли у темряві. Щойно потерпіла добралася додому, одразу ж зателефонувала до міліції та розповіла про грабіж. Усі деталі нападу збігалися з іншими злочинами, скоєними у тому ж районі Львова.
У міліціонерів вже назбиралося кілька схожих заяв, тому оперативники не дарма запідозрили, що у районі діє дуже зухвала та жорстока злочинна група. Врешті-решт на руки грабіжників таки одягли кайданки. Затримані між собою були знайомі - деякі росли разом, бо проживали на сусідніх вулицях. Їх спільним інтересом виявилися розбійні напади та пограбування громадян. Напади пояснили бажанням легкої наживи.
Усього ж у районі вчинено 19 пограбувань, з яких 17 розкрито. Окрім згаданої групи, решта затриманих грабіжників-одинаків віком від 15 до 25 років. Ці також виривали у городян сумки, гаманці та мобільні. А один із грабіжників відібрав у майстра спорту рюкзак у якому був... парашут вартістю 3 тис. доларів. Чоловік саме повертався додому, і тут з'явився незнайомець. Останнього затримали. З'ясувалося, що він буквально нещодавно звільнився з місць позбавлення волі.
Не бракує у цій частині міста й хуліганств, які здебільшого вчиняють чоловіки напідпитку. Втихомирювати розбишак доводиться патрульним та дільничним. Одне з хуліганств сталося у барі, де чоловік навіть застосував холодну зброю. Розбишака кістенем (металева кулька зі шипами чи без них на ланцюжку) у громадському закладі завдав відвідувачам тілесних ушкоджень.
Щодо шахрайств (є серед них і з кредитами), то всі вони розкриті. Одна із махінацій стосувалася відкриття віз. Порушено кримінальну справу. Чоловік-аферист брав гроші, але про відкриття жодних віз мова й не йшла. Свою "послугу" ошуст оцінював сумою від 400 до 1,5 тис. євро. Розповідав про великі можливості, а люди довіряли й давали гроші. А в нього на меті було лише одне - видурити гроші. Загалом зафіксовано 12 таких епізодів.
Був час, коли шахраї зосереджувалися на Краківському ринку. Правоохоронці ж запевняють: на цьому базарі, де колись не бракувало злочинів, нині спокійно.
- Немає проблем на Краківському ринку. Давно вже там не працюють групи шахраїв чи кишенькових злодіїв, - каже В. Кирилюк. Майже відійшла в історію і славнозвісна "Індія" з циганами, які розповсюджували наркотики.
У райвідділі "Пошту" запевнили, що і викрадення автомобілів у Шевченківському районі пішло на спад. А якщо крадуть, то "Жигулі" нових моделей. Усього ж у районі з початку року поцупили п'ять авто, два таких злочини - розкрито. Правоохоронці підозрюють, що одне із викрадень - не що інше, як інсценування. Мовляв, може бути пов'язано із поверненням кредиту. Якщо колись одним із мотивів викрадення машин був так званий викуп за повернення автівки, то зараз, як кажуть оперативники, це вже кануло в Лету.