Про це заявив заступник міністра юстиції України – уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина.
За його словами, українській державі у спадок від попередньої влади залишилися понад 3000 рішень ЄСПЛ на користь українських громадян, які роками ігнорувалися нею. “Здебільшого – це типові справи щодо невиконання державою рішень національних судів. Ці рішення ЄСПЛ виносилися на підставі того, що попередні влади в країні впродовж 20 років приймали популістські закони, які стосувалися пільг для чорнобильців, “афганців” та дітей війни, введення мораторію на виконання певними суб’єктами рішень національних судів. Це законодавство не було підкріплено фінансовою спроможністю держави виконувати взяті на себе зобов’язання. Така ситуація і стала причиною того, що ЄСПЛ порушував справи за поданнями тисячі українців і виносив рішення про стягнення з України відповідної заборгованості”, – зазначив Іван Ліщина, інформує прес-служба Міністерства юстиції.
Іван Ліщина повідомив, що починаючи з 2014 року, вперше за роки незалежності, Міністерство юстиції почало масштабну роботу із врегулювання такого роду справ. За цей час кошти за позовами ЄСПЛ були виплачені українським громадянам у повному обсязі.
Варто зазначити, що в багатьох випадках Європейський суд пропонував уряду України укласти дружнє врегулювання спору. Починаючи з 2014 року, Україна надіслала до ЄСПЛ 414 декларацій щодо вирішення цього питання. Суд прийняв рішення про дружнє врегулювання спору щодо 1 236 заяв на суму 1,4 млн євро та 21 тис. гривень справедливої сатисфакції.