Американська Феміда виправдала колишнього прем'єр-міністра України Павла Лазаренка - з нього знято майже всі звинувачення. Після цілковитого виправдання і завершення судового процесу Лазаренко планує повернутися в Україну.
Про це йдеться у повідомленні українського адвоката Марини Долгополої, уповноваженої від імені американського захисника Лазаренка Деніса Ріордана. "Він повернеться до України, щойно завершиться судовий процес", - додала адвокат М. Долгопола.
Зокрема, колегія суддів 9-го округу американського штату Каліфорнія 10 квітня у складі трьох осіб, розглянувши апеляційну заяву захисту Лазаренка, переглянула своє попереднє рішення і цілком зняла з нього обвинувачення щодо "переміщення вкрадених коштів з використанням електронних переказів".
Зміни "до вироку мають надзвичайно принциповий характер з точки зору обсягу та характеру обвинувачень". "Особливо слід підкреслити те, що у США судом повністю закрито всі питання щодо агрофірми "Наукова" (Дніпропетровська область). Всі перерахування коштів, що стосувались агрофірми "Наукова", повністю виключено із обвинувачення. Тобто всю діяльність агрофірми "Наукова" американським судом визнано правомірною", - зазначає захисник колишнього прем'єра.
За словами Долгополої, "на сьогодні у США залишаються виключно обвинувачення, що стосуються так званого здирництва у П. М. Кириченка, тобто захист Лазаренка пройшов значний шлях, знявши майже всі обвинувачення, за винятком одного".
"Знято всі, без винятку, інші обвинувачення, а саме: питання, що стосувались діяльності корпорації ЄЕСУ, агрофірми "Наукова", компаній "Пасіфік Модерн Хомс", "Ітера", "Накоста" тощо, а також ті, що стосувались громадян Ю. Тимошенко, О. Дідятковського, А. Міханева, П. Шкудуна, Р. Новаківського та інших", - зазначає адвокат.
За її словами, на єдине обвинувачення, що залишається і стосується Кириченка, захист Лазаренка уже подав касацію до Верховного Суду. Одночасно захист Лазаренка звернувся до Федерального суду США із заявою про перегляд терміну покарання у зв'язку зі зняттям значної частини раніше пред'явлених обвинувачень. Слухання стосовно перегляду терміну покарання відбудеться у Федеральному суді невдовзі.
"З огляду на це, у теперішній час немає підстав стверджувати про остаточне судове рішення та визначений термін покарання у США відносно Лазаренка, як про це кілька днів тому помилково заявили деякі ЗМІ", - наголосила Долгопола.
Нагадаємо, у серпні 2006 року окружний суд американського міста Сан-Франциско засудив Лазаренка до 9 років ув'язнення і штрафу в 10 мільйонів доларів за відмивання грошей і продаж за кордон майна, незаконно здобутого на посаді прем'єр-міністра.
Лазаренко перебував під арештом у США з березня 1999 року, 14 червня 2003-го він був звільнений під заставу. Зараз, поки продовжуються слухання в апеляційних судах, він залишається під домашнім арештом у своїй квартирі в Сан-Франциско.
Минулого тижня колегія Апеляційного суду 9-го округу США відхилила апеляцію Лазаренка і опублікувала своє остаточне рішення у його справі, втім пізніше знову повернулася до неї.
Нещодавно представники колишнього прем'єра заявили, що він планує повернутися в українську політику. Зокрема, партія Лазаренка збирається брати участь у парламентських виборах, щоб "повернути собі статус парламентської партії".