Україна хоче грошей

Після чотирирічної перерви наша держава повертається на зовнішні ринки запозичень – Міністерство фінансів заявило про готовність розмістити євробонди

Востаннє Київ розміщував єврооблігації на ринкових умовах в 2013 році: було продано 10-річні доларові єврооблігації на 1,25 млрд доларів США з прибутковістю 7,5% річних. А зараз Мінфін планує продати довгі бонди терміном обігу від 10 до 15 років і за вторговані гроші викупити свої ж короткі “папери” 2013 року випуску на 1,5 млрд доларів, погашення яких припадає на 2019 і 2020 роки.
“Завдання Мінфіну – розвантажити 2019 і 2020 роки від великих виплат, щоб не допустити дефолту, оскільки обслуговувати борги в ці роки буде досить складно (скажімо, на 2019-ий припадає 4,6 мільярда доларів виплат за зовнішніми запозиченнями). Тож Мінфін робить абсолютно правильний і очікуваний крок –  намагається розширити часовий горизонт виплат”, – коментує ситуацію член Українського товариства фінансових аналітиків Віталій Шапран.
“Розміщення нового випуску єврооблігацій України ознаменує найзначніший крок країни до відновлення свого економічного суверенітету з моменту збройної агресії Росії в 2014 році. Мало хто очікував, що Україна так швидко повернеться на ринок суверенних боргів. Проте інвестори радо сприйняли перспективу розміщення нового випуску облігацій. Що більше, це свідчить про те, що спроби Росії перекрити Україні шлях на Захід шляхом її ослаблення до становища відсталої країни, яка перебуває на межі економічного краху, виявилися марними”, пише британське видання New Statesman.
Євробонди – це облігації, випущені в іноземній валюті, які розміщують серед зарубіжних інвесторів. Позичальниками, що випускають євробонди, виступають переважно уряди, корпорації, міжнародні організації, зацікавлені в одержанні коштів на тривалий термін (від семи до 40 років). Євробонди вважають одним із найнадійніших фінансових інструментів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5638 / 1.53MB / SQL:{query_count}