Україна в епіцентрі зброярського скандалу

Пентагон купував зброю у Казахстані, Грузії та Україні для сирійських повстанців

Про це йдеться в розслідуванні Центру дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) і Балканського об’єднання журналістів-розслідувачів (BIRN).
“Пентагон найняв цілу армію підрядників і субпідрядників – від багатих військово-промислових корпорацій до фірм, які мають зв’язки з оргзлочинністю. За їх допомоги він відправив сирійським повстанцям, які вже давно воюють з “Ісламською державою”, зброю та боєприпаси радянського зразка на суму, що сягає 2,2 мільярда доларів”, – стверджується в розслідуванні.
Як з’ясували журналісти, балканські та східноєвропейські виробники зброї, які і так працюють на повну для сирійської війни, не здатні задовольнити цей попит. Тож міністерство оборони США звернулося до інших постачальників з Казахстану, Грузії та України, знизивши при цьому вимоги до виробничих стандартів. Згідно з результатами розслідування, Пентагон закуповує зброю через два канали – Командування спеціальних операцій (SOCOM), яке керує спецопераціями у всіх видах збройних сил США, та через Picatinny Arsenal – військову науково-дослідну і виробничу організацію в штаті Нью-Джерсі.
Зброю переправляють з Європи до Туреччини, Йорданії та Кувейту як морем, так і повітрям. Відтак за допомоги літаків або вантажівок її розподіляють між союзниками США на півночі та півдні Сирії.
За даними тисяч документів про закупівлі, які проаналізували журналісти BIRN і OCCRP, до травня 2017 року (за пізніші періоди даних немає) SOCOM було придбано в Афганістані, Болгарії, Боснії та Герцеговині, Чехії, Казахстані, Польщі, Румунії, Сербії та в Україні зброї і боєприпасів на загальну суму 238,5 мільйона доларів. Загалом, за підрахунками дослідників, на своїх сирійських союзників Пентагон має намір витратити 2,2 мільярда доларів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4708 / 1.53MB / SQL:{query_count}