На Левандівці неспокійно

У Залізничному районі Львова найчастіше скоюють крадіжки та пограбування. Мешкають тут і 245 сімейних насильників, 10% з яких  - жінки

У Залізничному районі Львова найчастіше скоюють крадіжки та пограбування. Мешкають тут і 245 сімейних насильників, 10% з яких  - жінки

Залізничний район Львова, в якому сьогодні мешкає 127,6 тисячі осіб, традиційно вважався одним із найбільш криміногенних. Те, що і зараз ра­йон є неспокійним, визнають самі правоохоронці, адже тут не бракує крадіжок та пограбувань. "У більшості випадків кра­діжки, зокрема і квартирні, та пограбування скоюють на Левандівці та в районі Привокзальної", - зазначив "Пошті" перший заступник начальника Залізничного райвідділу мілі­ції м. Львова Ігор Жига.

Для пересічного ж городянина передусім важливо, щоб до його квартири не навідувалися злодії й не виривали на вулицях та у під'їздах із рук сумочок, барсеток чи мобільних телефонів. Власне 2009-й мі­ністр МВС Юрій Луценко оголосив в Україні роком протидії вуличній злочинності та злочинам проти особистого майна громадян.

Своєю чергою, міліціонери вже кілька місяців поспіль працюють у посиленому режимі - для забезпечення охорони громадського порядку та профі­лак­тики скоєння злочинів охорони порядку, зокрема й на вулицях Залізничного району Львова, залучили додаткові си­ли. Відповідно, і вдень, і вночі побільшало патрулів (це і працівники патрульно-постової служби, внутрішніх військ та спецпідрозділу "Беркут"), що дало свій позитивний результат.

Квартирні крадіжки - проблемний напрямок

Усього за перший квартал у Залізничному районі сталося 157 злочинів, із яких вдалося розкрити 106. Зокрема, за цей час "домушники" скоїли 12 квартирних крадіжок, із яких п'ять розкрили. "Квартирні крадіжки є одним із проблемних напрямків із розкриття злочинів на території нашого району. Можна трохи покритикувати і працівників карного розшуку, і дільничних інспекторів, які не допрацьовують у цьому напрямку, - говорить Ігор Жига. - Натомість значно краще налагоджена робота у розкритті пограбувань".

Переважно зловмисників цікавлять мобільні телефони. Одного з таких грабіжників, а це 19-річний безробітний львів'я­нин, затримали у березні. Молодик на вул. Сяйво, що на Левандівці, відібрав у перехожого мобільний. На початку квітня міліціонери затримали юного грабіжника - 14-річ­ного учня, жителя Яворівщини. Він пограбував 29-річ­ного безробітного жителя Самбірщини - забрав у нього 130 гривень.

Вдалося розкрити оперативникам й усі скоєні в районі розбійні напади та шахрайства. За згаданий період злодії поцупили три автомобілі, два з яких правоохоронці таки повернули власникам.

"Відзначився" Залізничний район і гучною квартирною кра­діжкою, де потерпілою є ко­лишня чиновниця Львів­ської міської ради, а сьогодні посадовець Винниківської міськради. У потерпілої зло­дії поцупили сейф (!), "напакований" коштовностями.

Сюжет цієї історії наче взятий із кінофільму. До житла львів'янки "домушники" потрапили... через сусідню квартиру - просто виламали стіну. У момент крадіжки квартира по сусідству пустувала - там проводили ремонт і на той час ніхто не мешкав. За однією з версій правоохоронців, саме до цієї квартири злодії потрапили ще з вечора через балкон. А вже вранці наступного дня проламали стіну між квартирами й привласнили собі металевий сейф. Окрім нього, більше нічого з квартири не зникло. Із чужим майном злодії вийшли вже іншим шляхом - цього разу через вхідні двері. Вина­хідливих крадіїв ще не затримали.

Син убив матір

Один із останніх найбільш резонансних злочинів у районі - вбивство на початку квітня 25-річним сином власної 48-річної матері. Труп невідомої жінки знайшли на вул. Кульпарківській. Особу потерпілої вдалося з'ясувати лише через дві доби. Щоб розкрити це вбивство, міліціянтам довелося провести побудинковий поквартирний обхід мешканців й показувати фотографію вбитої.

Урешті-решт, скрупульозна робота дала результат - за підозрою у скоєнні злочину правоохоронці затримали сина загиблої. Згодом він сам зіз­нався у скоєному. Незважаючи на молодий вік, безробітний львів'янин уже має судимість. Опинився за ґратами за крадіжку, нанесення тілесних ушкоджень. За інформацією прес-центру обласного управління міліції, згідно з висновком судово-медичної експертизи, смерть жінки настала внаслідок черепно-мозкової травми з крововиливом під оболонку головного мозку. А сталася ця трагедія після вживання оковитої сином та матір'ю.

Група
ризику

Як нещодавно зазначив "Пошті" перший заступник начальника управління міліції Львова Іван Іваночко, кожен третій злочин у нашому місті скоює колишній засуджений. Стосується це і Залізничного району. Начальник сектору дільничних інспекторів За­ліз­ничного райвідділу міліції Львова Дмитро Мудрий повідомив "Пошті", що 25 колишніх засуджених перебувають під адміннаглядом і вони щотижня зобов'язані реєструватися у райвідділі. Нині у районі проживають 264 особи, що раніше були  засуджені, з яких судимість не знята і не погашена, і з ними правоохоронці зобов'язані проводити профілактичному роботу. Загалом у Залізничному районі осіб, які колись побували у місцях позбавлення волі, багато. "З початку 2009-го з місць позбавлення волі повернулося ще близько 40 осіб", - додає Д.Мудрий.

Домашні тирани

Із 1121 сімейного насильника загалом у Львові у Залізничному районі таких нарахували 245. Офіційно. 10% від цієї кількості - жінки. Останні б'ють чоловіків (цього року пра­воохоронці вже передали до суду кримінальну справу щодо замаху на вбивство) чи знущаються над батьками.

Усіх насильників правоохоронці поставили на облік. Насправді таких домашніх тиранів може бути набагато біль­ше, але потерпілі не звертаються до міліції. У 75-80% випадках, за словами  Дмитра Мудрого, насилля вчиняють у стані алкогольного сп'яніння.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4833 / 1.59MB / SQL:{query_count}