У Залізничному районі Львова найчастіше скоюють крадіжки та пограбування. Мешкають тут і 245 сімейних насильників, 10% з яких - жінки
Залізничний район Львова, в якому сьогодні мешкає 127,6 тисячі осіб, традиційно вважався одним із найбільш криміногенних. Те, що і зараз район є неспокійним, визнають самі правоохоронці, адже тут не бракує крадіжок та пограбувань. "У більшості випадків крадіжки, зокрема і квартирні, та пограбування скоюють на Левандівці та в районі Привокзальної", - зазначив "Пошті" перший заступник начальника Залізничного райвідділу міліції м. Львова Ігор Жига.
Для пересічного ж городянина передусім важливо, щоб до його квартири не навідувалися злодії й не виривали на вулицях та у під'їздах із рук сумочок, барсеток чи мобільних телефонів. Власне 2009-й міністр МВС Юрій Луценко оголосив в Україні роком протидії вуличній злочинності та злочинам проти особистого майна громадян.
Своєю чергою, міліціонери вже кілька місяців поспіль працюють у посиленому режимі - для забезпечення охорони громадського порядку та профілактики скоєння злочинів охорони порядку, зокрема й на вулицях Залізничного району Львова, залучили додаткові сили. Відповідно, і вдень, і вночі побільшало патрулів (це і працівники патрульно-постової служби, внутрішніх військ та спецпідрозділу "Беркут"), що дало свій позитивний результат.
Усього за перший квартал у Залізничному районі сталося 157 злочинів, із яких вдалося розкрити 106. Зокрема, за цей час "домушники" скоїли 12 квартирних крадіжок, із яких п'ять розкрили. "Квартирні крадіжки є одним із проблемних напрямків із розкриття злочинів на території нашого району. Можна трохи покритикувати і працівників карного розшуку, і дільничних інспекторів, які не допрацьовують у цьому напрямку, - говорить Ігор Жига. - Натомість значно краще налагоджена робота у розкритті пограбувань".
Переважно зловмисників цікавлять мобільні телефони. Одного з таких грабіжників, а це 19-річний безробітний львів'янин, затримали у березні. Молодик на вул. Сяйво, що на Левандівці, відібрав у перехожого мобільний. На початку квітня міліціонери затримали юного грабіжника - 14-річного учня, жителя Яворівщини. Він пограбував 29-річного безробітного жителя Самбірщини - забрав у нього 130 гривень.
Вдалося розкрити оперативникам й усі скоєні в районі розбійні напади та шахрайства. За згаданий період злодії поцупили три автомобілі, два з яких правоохоронці таки повернули власникам.
"Відзначився" Залізничний район і гучною квартирною крадіжкою, де потерпілою є колишня чиновниця Львівської міської ради, а сьогодні посадовець Винниківської міськради. У потерпілої злодії поцупили сейф (!), "напакований" коштовностями.
Сюжет цієї історії наче взятий із кінофільму. До житла львів'янки "домушники" потрапили... через сусідню квартиру - просто виламали стіну. У момент крадіжки квартира по сусідству пустувала - там проводили ремонт і на той час ніхто не мешкав. За однією з версій правоохоронців, саме до цієї квартири злодії потрапили ще з вечора через балкон. А вже вранці наступного дня проламали стіну між квартирами й привласнили собі металевий сейф. Окрім нього, більше нічого з квартири не зникло. Із чужим майном злодії вийшли вже іншим шляхом - цього разу через вхідні двері. Винахідливих крадіїв ще не затримали.
Один із останніх найбільш резонансних злочинів у районі - вбивство на початку квітня 25-річним сином власної 48-річної матері. Труп невідомої жінки знайшли на вул. Кульпарківській. Особу потерпілої вдалося з'ясувати лише через дві доби. Щоб розкрити це вбивство, міліціянтам довелося провести побудинковий поквартирний обхід мешканців й показувати фотографію вбитої.
Урешті-решт, скрупульозна робота дала результат - за підозрою у скоєнні злочину правоохоронці затримали сина загиблої. Згодом він сам зізнався у скоєному. Незважаючи на молодий вік, безробітний львів'янин уже має судимість. Опинився за ґратами за крадіжку, нанесення тілесних ушкоджень. За інформацією прес-центру обласного управління міліції, згідно з висновком судово-медичної експертизи, смерть жінки настала внаслідок черепно-мозкової травми з крововиливом під оболонку головного мозку. А сталася ця трагедія після вживання оковитої сином та матір'ю.
Як нещодавно зазначив "Пошті" перший заступник начальника управління міліції Львова Іван Іваночко, кожен третій злочин у нашому місті скоює колишній засуджений. Стосується це і Залізничного району. Начальник сектору дільничних інспекторів Залізничного райвідділу міліції Львова Дмитро Мудрий повідомив "Пошті", що 25 колишніх засуджених перебувають під адміннаглядом і вони щотижня зобов'язані реєструватися у райвідділі. Нині у районі проживають 264 особи, що раніше були засуджені, з яких судимість не знята і не погашена, і з ними правоохоронці зобов'язані проводити профілактичному роботу. Загалом у Залізничному районі осіб, які колись побували у місцях позбавлення волі, багато. "З початку 2009-го з місць позбавлення волі повернулося ще близько 40 осіб", - додає Д.Мудрий.
Із 1121 сімейного насильника загалом у Львові у Залізничному районі таких нарахували 245. Офіційно. 10% від цієї кількості - жінки. Останні б'ють чоловіків (цього року правоохоронці вже передали до суду кримінальну справу щодо замаху на вбивство) чи знущаються над батьками.
Усіх насильників правоохоронці поставили на облік. Насправді таких домашніх тиранів може бути набагато більше, але потерпілі не звертаються до міліції. У 75-80% випадках, за словами Дмитра Мудрого, насилля вчиняють у стані алкогольного сп'яніння.