Атака нa Вестмінстер

В Європі – черговий теракт із використанням автомобіля

фото: AP
Акурат на річницю терактів в аеропорту і метро Брюсселя – 22 березня – на Вестмінстерському мосту в самісінькому центрі британської столиці чорний легковик вискочив на тротуар, врізавшись у натовп пішоходів. Після цього машина рвонула до входу у Вестмінстерський палац, де якраз тривало засідання британського парламенту, з неї вискочив бородатий чоловік. Він ударив ножем поліцейського, кинувся на іншого, але був застрелений. Крім самого терориста, загинули ще четверо людей: поліцейський та троє перехожих, понад два десятки поранені.
Цікава подробиця, що яскраво характеризує світ сучасних технологій, в якому ми живемо. Поширені в інтернеті фотографії, на яких видно тіло застреленого нападника, дозволили користувачам соцмереж припустити, що виконавець теракту – такий собі Абу Іззадін, проповідник радикальної британської ісламської організації “Аль-Гураб”. Згодом видання The Independent і телеканал Channel 4, пославшись на джерела в британській поліції, також повідомили, що саме Іззадін – головний підозрюваний.
У британських соцмережах піднялася хвиля обурення: чому проповідник, який активно пропагував радикальний ісламізм через лояльні його поглядам британські мусульманські ЗМІ, не перебував під наглядом силовиків? Утім ця хвиля швидко вляглася. Як виявилося, Скотланд-Ярд недарма їсть свій хліб – Абу Іззадін уже кілька років сидить у в’язниці й фізично не міг скоїти теракт 22 березня.
Справжнім нападником виявився 52-річний Халід Масуд, британський громадянин, уродженець графства Кент. Відомо, що якийсь час він працював учителем у школі, потім сидів у тюрмі за завдання тяжких тілесних ушкоджень. Поліція стверджує, що чоловік ніколи не потрапляв у поле її зору як ймовірний прихильник ідей радикального ісламізму.
У рамках розслідування були заарештовані вісім осіб, яких підозрюють у підготовці до здійснення терактів. Оперативні заходи за участю сотень детективів проводилися одночасно за кількома адресами в Уельсі, місті Бірмінгем і східному Лондоні. Відповідальність за теракт взяло на себе терористичне угруповання “Ісламська держава”.
Варто зазначити, що за останній рік теракти за тією самою схемою – умисний наїзд на групу перехожих – були скоєні й в інших європейських країнах.
14 липня 2016 року якраз на національне свято Франції – День взяття Бастилії – у натовп людей, які гуляли набережною знаменитого курорту Ніцца, врізалася вантажівка, що почала методично чавити людей. Результат страхітливий: 86 осіб загинули, 308 отримали каліцтва. 31-річного араба, який був за кермом, застрелила поліція.
19 грудня 2016 року в берлінському районі Шарлоттенбурґ у натовп відвідувачів різдвяного ярмарку врізалася вантажівка з польськими номерами. Були вбиті 12 і поранені 48 людей. Серед загиблих виявився 44-річний громадянин України, який вже 15 років мешкав у Німеччині та працював у сфері ІТ-технологій. На пасажирському сидінні в кабіні вантажівки знайшли мертвого громадянина Польщі, застреленого з малокаліберного пістолета. Як розповів арештований терорист – 24-річний уродженець Тунісу Аніс Амрі, який прибув до Німеччини під виглядом біженця – він підсів до поляка, попросивши підвезти його автостопом, після чого вбив і сам сів за кермо.
8 січня 2017 року в одному з популярних туристичних місць Єрусалима – набережній з видом на оточене стіною Старе місто, палестинець протаранив пішоходів вантажівкою. Очевидці кажуть, що водій свідомо додав газу перед зіткненням. Жертвами теракту стали ізраїльські військові, які саме виходили з автобуса. Четверо з них загинули, 17 отримали поранення. Нападника застрелили.
Судячи з усього, керівництво “Ісламської держави” вирішило узяти подібну тактику на озброєння. На жаль, можна припустити, що подібних терористичних нападів буде дедалі більше, адже для їх скоєння не потрібні ні спеціальна підготовка, ні вибухові речовини чи зброя. Відповідно, спецслужбам майже неможливо вирахувати ймовірних терористів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4896 / 1.56MB / SQL:{query_count}