Небезпечне Чорне море

У регіоні нарощують свою військову присутність США і Росія

фото: newsprepper.com
Цього тижня до Румунії на військово-повітряну базу в місті Констанца разом iз військовою технікою прибули військовослужбовці сухопутних військ США. Близько 500 солдатів зі складу батальйону Fighting Eagles, які мають на озброєнні танки M1 Abrams, бойові машини піхоти M2 Bradley і самохідні гаубиці калібру 155 мм M109A6 Paladin, розміщуються у Румунії на постійну дислокацію за програмою зобов’язань США щодо забезпечення безпеки східного флангу НАТО в рамках операції Atlantic Resolve.
Також варто нагадати, що ще від 2015 року на території Румунії була облаштована американська протиракетна база, що складається з установки Aegis Ballistic Missile Defense, потужного радару, ракет-перехоплювачів та комунікаційного обладнання. Як пише Reuters, новий елемент протиракетної оборони покликаний забезпечити захист від потенційних ракетних загроз з боку Ірану.
Однак у Москві заявили, що насправді американські протиракети загрожують насамперед її об’єктам у Криму. Відповідно, Кремль почав активну мілітаризацію окупованого півострова.
Частина програми розширення військової присутності РФ полягає в спробі відтворити радянську мережу радіолокаційних станцій на вершинах скелястих пагорбів Криму. Ці станції є ідеальною точкою для спостереження за усією акваторією Чорного моря, а також за територіями сусідніх країн-членів НАТО – Туреччини, Болгарії та Румунії. Одна зі станцій – об’єкт iз чотирма радарами, кожен iз яких закритий великим білим куполом – розташована на схилі гори недалеко від прибережного міста Феодосії. Станція, побудована за часів Радянського Союзу, свого часу була занедбана українськими військовими. Тепер сюди прийшли військові російські. Далі по узбережжю, в околицях Севастополя, знаходиться ще одна радіолокаційна станція під назвою “Дніпро”, що здатна фіксувати запуски як балістичних, так і крилатих та гіперзвукових ракет iз акваторії Чорного і Середземного морів.
Відновлені також два аеродроми – у Новофедорівці (прибережному селищі на північ від Севастополя), де базуються винищувачі Су-30 і фронтові бомбардувальники Су-24, та в Джанкої, розташованому лише за 40 кілометрів від кордону, який відділяє Крим від материкової України.
Проте найбільше НАТО турбують плани Москви розмістити в Криму новітні ракетні комплекси С-500 “Тріумфатор”. Останні здатні вражати цілі на висотах від 185 до 200 кілометрів, що дозволяє їм збивати міжконтинентальні балістичні ракети і навіть супутники. Максимальна дальність – 600 кілометрів, комплекс може одночасно обстрілювати до 10 цілей. “Тріумфатор” озброєний протиракетами 77Н6-Н, які літають iз гіперзвуковою швидкістю від п’яти до семи кілометрів на секунду, що дозволить їм здійснювати перехоплення надзвукових крилатих ракет противника. Зрозуміло, що подібні тактико-технічні дані означають, що дислоковані в Криму С-500 здатні повністю перекрити акваторію Чорного моря та за потреби закрити небо над Балканами і Туреччиною.
Як бачимо, Чорне море поступово перетворюється на потенційну гарячу точку. Тут на максимально близькій відстані дислокуються серйозні військові угруповання двох стратегічних противників – США та РФ.

На початку лютого в східній акваторії Чорного моря пройшли навчання “Морський щит-2017” (Sea Shield-2017), в яких узяли участь військово-морські сили восьми держав: Болгарії, Канади, Греції, Румунії, Іспанії, США, Туреччини та України. Були задіяні 2,8 тисячі військовослужбовців, 16 надводних кораблів, один підводний човен і 10 літаків. Від України у маневрах узяли участь 500 військовослужбовців iз озброєнням і військовою технікою, один корабель, один вертоліт і один літак. Під час навчань були відпрацьовані методи відбиття повітряних, підводних і наземних атак. Не минулося без інцидентів. Кілька російських військових літаків здійснили маневри поблизу есмінця ВМС США USS Porter, які американське командування назвало “небезпечними і непрофесійними”. Крім того у Чорне море вперше після холодної війни зайшов британський бойовий корабель – есмінець HMS Diamond, оснащений новітніми ракетами, з десантом із 60 морських піхотинців на борту. “Британія посилає чіткий сигнал, що ми готові відстоювати демократію по всьому світу і підтримувати суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України”, – заявив міністр оборони Британії Майкл Феллон.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5192 / 1.57MB / SQL:{query_count}