Банки під прицілом

Із початку року кількість нападів на українські банки зросла в середньому у 2,4 раза. На Львівщині через кризу від послуг ДСО вже відмовилися 20% кредитно-фінансових установ

Із початку року кількість нападів на українські банки зросла в середньому у 2,4 раза. На Львівщині через кризу від послуг ДСО вже відмовилися 20% кредитно-фінансових установ

За три місяці цього року в Україні вже скоєно 63 напади на відділення банків, обмінних пунктів та банкоматів. У середньому торік щомісяця фіксували 8-9 нападів, а цього року - понад 20. Як наголошував у нещодавньому інтерв'ю "Пошті" перший заступник голови Комітету ВРУ із питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, радник міністра МВС Геннадій Москаль, пограбування банків в Україні вже схоже на крадіжки мобільних. "Хто колись міг подумати, що у 2008 - 2009 рр. почнеться проблема з банками. Думали, що банки грабують лише десь там, на Заході, що це художній задум кіносценаристів. Ми не готові і не треновані до таких викликів", - зазначав народний депутат. 

Лише за перші дні квітня у державі сталося кілька резонансів. Так, 1 квітня у Запо­ріжжі злочинець пограбував відділення Ощадбанку - поцупив 2,3 тис. грн. 2 квітня на Кіровоградщині співробітники Державної служби охорони затримали чоловіка, який розбив скло й проник у відділення комерційного банку. Вже ввечері 2 квітня в Харкові грабіжники вчинили напад на інкасаторську службу Ощадбанку - внаслідок перестрілки три інкасатори (!) загинули, а грабіжники зникли на викраденому авто  інкасаторської служби, в якому було майже 300 тис. грн.

Правоохоронці й не приховують, що ситуація погіршуватиметься й побільшає розбійних нападів та пограбувань банків, бо останні (зокрема комерційні банки) скорочують витрати на охорону через складне фінансове становище. За інформацією МВС, наприкінці 2008-го у державі не охоронялося майже 30% банківських відділень. Ці відділення не мали ані охоронця, ані кнопки сигналу тривоги (для екстреного виклику групи швидкого реагування).

Як повідомив "Пошті" начальник управління Державної служби охорони  при ГУ УМВСУ у Львівській області Михайло Дзюдзь, на Львівщині від охорони ДСО з початку року через кризу вже відмовилися 20% банківських відді­лень. "Станом на 1 квітня під нашою охороною перебувало 646 кредитно-фінансових установ із 1,2 тис. наявних в області. З обмінними пунктами та банкоматами ситуація є ще гіршою, адже в регіоні під охороною ДСО є  лише 23 обмінники та 53 банкомати", - каже М. Дзюдзь.

Співрозмовник певен: лише недалекоглядний керівник економить на охороні установи, а тим паче банківської! "Адже першочергове завдання - безпека персоналу. Тим паче, що для скоєння злочину злов-мисники, зазвичай, вибира­-
ють день, а не ніч", - каже М. Дзюдзь. Загалом година роботи охоронця ДСО коштує від 15 до 26 грн. Цілодобова ж охорона одного об'єкта вартує 10-16 тис. грн на місяць, 12-годинна - 4-8 тис. грн.

Окремі банкіри, щоб скоротити витрати на охорону відділень, користуються  послугами приватних охоронних фірм, але ті, порівняно з ДСО, озброєні лише пневматичною зброєю, а їхні працівники не проходять інструктажу, як це є у Державній службі охорони. За словами М. Дзюдзя, проблемним сьогодні є й питання інкасації, адже низка керівників і на цьому економить кошти. Нагадаємо, що торік у самісінькому центрі Львова пограбували автівку, у якій перевозили досить велику суму, й вона була без інкасаторського супроводу.

Суб'єктивний погляд

Олександр Синявський,
начальник управління карного розшуку ГУ МВСУ у Львівській області:

Володимир Хаба,
начальник управління карного розшуку управління міліції м. Львова:

- Найгучніший резонансний злочин, який стався торік перед Великоднем, а це розбійний напад на філію Ощадбанку, розкрили й заарештували злочинців. Також торік у листопаді затримали трьох зловмисників, мешканців Пустомитівського району, які пограбували один із комерційних банків у Городку у 2007 р. Злочинці  прихопили 30 тис. грн. Цьогоріч наприкінці січня затримали двох зловмисників, котрі у Бродах намагалися проникнути до банку через підземний тунель, який прорили у підвалі під установою. Упродовж трьох днів вони (а це безробітні бродівчани) намагалися пробити отвір у бетонній підлозі банку, якраз у тому місці, де був сейф з грішми. У 2009 р. на Львівщині не було пограбовано жодного обмінного пункту чи банкомату. Важливо, щоб керівництво банків для охорони установ наймало лише співробітників Державної служби охорони, а не працівників приватних структур та звичайних сторожів, які не мають кваліфікованих навичок. Адже надійна охорона - це безпека людей та коштів. 

- Сьогодні ситуація у Львові під контролем. У 2009-му у місті не зареєстровано жодного випадку нападу на відділення банків, обмінні пункти чи банкомати. На щастя, цьогоріч Бог милував від таких злочинів, чого не скажеш про минулий рік, коли стався розбійний напад на ощадкасу на вул. Городоцькій та злочинці вбили жінку, а іншу поранили. Приміщення цієї каси не охоронялося. У 2009-му на вулицях Львова суттєво побільшало міліцейських патрулів, що також дає свій позитивний результат.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5024 / 1.59MB / SQL:{query_count}