Псевдокрадіжки авто у моді

Жартівників правоохоронці попереджають про кримінальну відповідальність - два роки за ґратами

Жартівників правоохоронці попереджають про кримінальну відповідальність - два роки за ґратами

У час економічної кризи на Львівщині почастішали випадки псевдовикрадень автомобілів. Йдеться про те, що господарі залізних коней завідомо неправдиво повідомляють правоохоронців про викрадення машини. Головною ж їх ціллю є отримання страховки. У 99% це стосується тих автівок, які їх власники взяли у кредит і тепер не мають можливості вчасно сплачувати позику. Про це зазначає начальник обласного управління міліції Львівщини Василь Пісний.

Найчастіше до таких хитро­щів вдаються в обласному центрі. "Переважно заявляють про начебто викрадення "Деу-Ланосів", "Шкод-Октавій". Хтось ховає чи продає машину, або ж розбирають її на запчастини", - каже головний міліціонер регіону. За його словами, сьогодні правоохоронці скрупульозно перевіряють повідомлення усіх заявників про викрадення та ретельно їх вивчають. Є й такі випадки, коли господар заявив про викрадення машини, а опісля його міліціонери ще тиждень шукають.

Начальник управління карного розшуку ГУ МВСУ у Львів­ській області Олександр Синявський повідомив "Пош­ті", що в регіоні цього року вже є з десяток таких фіктивних злочинів. "Є факти, що до міліції звертаються іноземці, зокрема громадяни Польщі. У райвідділі мілі­ції схвильовано розповідають про викрадення машини, натомість своє авто самі ж продають. Один із таких випадків ми вже довели. Про викрадення авто також заявила й громадянка України, яка приїхала з-за кордону. Насправді ж її машину ніхто не поцупив, а жінка хотіла отримати страховку в Німеччині", - розповідає О.Синявський. Як нещодавно розповідав "Пошті" перший заступник начальника управління міліції Львова Іван Іваночко, був випадок, що власник через добу сам зізнався, що це інсценування і його машину ніхто не крав.

Заступник начальника штабу ГУ МВСУ у Львівській області Юрій Гладун каже, що відеозапис вивів на чисту воду чоловіка, який свідомо заявив, що у нього на вул. Виговського поцупили авто, якого насправді ніхто не крав.

Тих, хто замислить вдатися до інсценування викрадення машини та обману міліціонерів, останні попереджають про кримінальну відповідальність. Отож, згідно зі ст. 383 КК України "Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину" передбачено як мінімум виправні роботи на термін до 2 років або арешт до шести місяців, як максимум - позбавлення волі до 2 років. Наразі на практиці на Львівщині до такого покарання ще не доходило.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4762 / 1.54MB / SQL:{query_count}