“Ядерний потяг” Путіна

Росія та США розробляють нові типи зброї масового ураження

фото: topwar.ru
У 1987 році СРСР увів у дію 12 потягів, які ззовні нічим не відрізнялися від звичайних вантажних, але насправді кожен перевозив по три міжконтинентальні ракети із ядерними боєзарядами. Бойові поїзди, які отримали кодову назву “Молодець”, дислокувалися в закритих залізничних депо в Костромі, Пермі та Красноярську.
І ось днями стало відомо, що нинішня Росія реанімувала цей оригінальний проект. Планується, що в 2018-2020 роках на озброєння ракетних військ РФ надійдуть бойові залізничні ракетні комплекси “Баргузин”. “Ядерні поїзди” будуть здатні проїжджати 2400 кілометрів на день, непомітно перевозячи арсенал термоядерних ракет. Потяги будуть замасковані під пасажирські або вантажні, тож їх буде неможливо ідентифікувати ні з повітря, ні зі супутників. Кожен потяг нового комплексу буде оснащений шістьма міжконтинентальними балістичними ракетами типу РС-24 “Ярс” з термоядерними боєголовками потужністю 250 кілотонн. Радіус їх дії становить 10 900 кілометрів, не рахуючи, звичайно, радіусу дії поїзда. 
Не сидять склавши руки й американці. В пресі з’явилися повідомлення про те, що Сполучені Штати шукають заміну міжконтинентальним ракетам Minuteman III. Із осені 2016 року військово-повітряні сили США оголосили конкурс на розробку нової ракети.
За деякими даними, Вашингтон планує розгорнути не менше 400 нових ракет наземного базування (нині на бойовому чергуванні стоять 450 Minuteman III). Вартість програми розробки і виробництва нових ракет складе більше 62 мільярдів доларів у поточних цінах, з яких близько 14 мільярдів планують витратити на модернізацію системи управління стратегічними ядерними силами, 48,5 млрд – власне на самі ракети.
В якості можливих районів розгортання нових систем розглядаються база “Майнот” у Північній Дакоті, “Шайєнн” у Вайомінгу і “Грейт-Фоллс” у Монтані. Передбачається, що бойове чергування нових ракет триватиме як мінімум до 2075 року.
Як зазначають експерти, немає жодних сумнівів у тому, що американський бюджет потягне цей грандіозний проект. Якими будуть тактико-технічні характеристики нових американських міжконтинентальних ракет – наразі не розголошується. Найімовірніше, це буде легка (в межах 40-45 тонн) твердопаливна ракета, здатна нести поділені бойові блоки індивідуального наведення і оснащена автономним комплексом засобів подолання протиракетної оборони.
Варто зазначити, що уже існуючі 450 Minuteman III теж нікуди не подінуться. Більше того, Пентагон їх посилено модернізує. Зокрема, в рамках програми Guidance Replacement Program ракети отримують нові бортові комп’ютери і поліпшені навігаційні системи. ICBM Security Modernization Program передбачає посилення системи безпеки пускових установок і ракет з метою запобігання терористичному нападу та унеможливлення випадкового чи несанкціонованого пуску.
Як бачимо, дві держави, що, фактично, повернулися до стану холодної війни, активно нарощують ядерні “м’язи”. Залишається тільки сподіватися, що холодна війна не перетвориться на гарячу, тобто, термоядерну.  

У грудні Україна готується провести випробування оперативно-тактичного ракетного комплексу (ОТРК) вітчизняної розробки “Грім”. Про це повідомили на Павлоградському хімзаводі, представники якого, спільно з конструкторами КБ “Південне”, створюють новий комплекс. Причому на новітню розробку не було витрачено жодної бюджетної копійки – всі роботи (близько 40 мільйонів доларів) профінансувала Саудівська Аравія, яка виступає головним замовником. 
Як розповів виданню “Апостроф” директор Павлоградського хімзаводу Леонід Шиман, “Грім” є наступником ОТРК “Сапсан”, проект якого був закритий в 2013 році міністром оборони України часів Януковича Павлом Лебедєвим. Директор інформаційно-консалтиногової компанії “Defence Express” Сергій Згурець упевнений, що за тактико-технічними характеристиками ОТРК “Грім” можна порівняти з його найближчим конкурентом – російським “Іскандером”. У заявлених КБ “Південне” параметрах дальність стрільби українських ракет становить 300 кілометрів. Це гранична дальність для експортних варіантів ракет типу “земля-земля”, встановлена міжнародним “Режимом контролю за ракетними технологіями”. В реальності ж дальність дії “Грома” може скласти до 500 км. Боєзаряду вистачить для знищення цілей на площі 10 тисяч квадратних метрів. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4383 / 1.57MB / SQL:{query_count}