Таємниця Гульнари

Влада Узбекистану спростовує чутки про отруєння старшої дочки покійного президента Карімова, але нікому не показує живу Гульнару

фото: woodformarch.com
Увесь світ перейнявся загадковою історією, що трапилася з Гульнарою Карімовою. У вівторок, 22 листопада, співробітник Служби національної безпеки (СНБ) Узбекистану, який побажав залишитися неназваним, повідомив журналістам порталу “Центр-1”, що спеціалізується на новинах з Центральної Азії, про те, нібито 44-річна красуня ще 5 листопада була отруєна і померла. Вночі того ж дня її буцімто поховали на кладовищі “Мінор” у Ташкенті, а могилу зрівняли із землею. За словами офіцера СНБ, він особисто брав участь в процесі поховання, а зважився на телефонне інтерв’ю “Центру-1”, побоюючись за долю її дітей – сина Іслама і дочки Іман.
Інформація про смерть Гульнари поширюється і через соціальні мережі. Акаунт у Твіттері “Покажіть Гульнару” теж підтверджує цю інформацію і вимагає, якщо це не так, її появи на публіці, чи принаймні публікації записаного нею відеозвернення.
Інший акаунт у Твіттері, що пише від імені Гульнари Карімової, але викритий журналістами Радіо Свобода як фейк, в останні дні почав проявляти особливу активність, намагаючись переконати всіх, що старша дочка покійного президента жива, але тим самим викликаючи ще більші побоювання, що інформація про її смерть може виявитися правдою.
Підставна “Гульнара Карімова” раптом почала публікувати нібито свіжі фото. Але ті, що стежили за епопеєю справжньою Гульнари, пам’ятають, що ці знімки вже публікувалися на її сторінці в 2013-2014 роках, як, наприклад, фото із синім манікюром і педикюром. Ще більше підозр викликає те, що мовчить і влада Узбекстану. Точніше, якісь спростування з’являються, але явно не переконливі, а головне – анонімні. Так, “інформоване джерело” в Ташкенті повідомило агентству “Інтерфакс”, що інформація про смерть старшої дочки покійного президента Узбекистану не відповідає дійсності. РИА “Новости” з посиланням на “джерело, близьке до сім’ї покійного президента”, також повідомляє, що дочка Карімова жива. Але ні деталей, ні інформації про її місцезнаходження також не повідомляє.
Гульнара Карімова народилася в 1972 році. У 2005-ому створила дизайнерський бренд GULI, у рамках якого презентувала ювелірні прикраси, авторські колекції одягу та аксесуари. У 2010-ому була створена лінія натуральної косметики GULI Collection of well-being for Soul & Body, заснована на старовинних рецептурах Авіценни і в цілому Сходу. У 2012 році в США вийшов перший англомовний альбом Гульнари, яка вистпила під псевдонімом Googoosha. Вона ще й встигла два роки (2010 – 2012) пропрацювати послом Узбекистану в Іспанії та представником Узбекистану при ООН в Женеві. 
Казка закінчилася 2013 року. Офіційна спадкоємиця тоді ще живого президента Узбекистану перетворилася на “ворога народу”. Голова місцевого КДБ поклав на стіл її батька досьє з фінансовим компроматом на спадкоємицю і фактами про її поведінку, що не личить правовірній мусульманці. Головне обвинувачення – Гульнара мала намір захопити владу. Жінка опинилася під домашнім арештом, їй заборонили користуватися інтернетом і спілкуватися із зовнішнім світом.
У вересні 2016-го Іслам Карімов помер. Журналісти одразу звернули увагу на відсутність Гульнари на похоронах батька. Більше того, наступник Карімова Шавкат Мірзієєв, висловлюючи співчуття родині покійного, згадав тільки його вдову і молодшу дочку Лолу.
Водночас галас навколо ймовірного отруєння Гульнари Карімової може бути пов’язаний власне з боротьбою за посаду її покійного батька. Джерело у владних структурах Узбекистану повідомило газеті “Комсомольская правда”, що інформація про смерть Карімової, швидше за все, може бути фейком, мета якого – скомпрометувати виконуючого обов’язки президента Узбекистану Шавката Мірзієєва, який має найбільше шансів на перемогу на президентських виборах 4 грудня. Однак повністю спростувати чутки може лише одне – поява на людях живої Гульнари Карімової. Станом на вчорашній день її на власні очі не бачив ніхто.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4949 / 1.56MB / SQL:{query_count}