Про це йдеться в доповіді Всесвітнього фонду дикої природи, зазначає BBC.У Фонді наголошують, що головна причина цього – діяльність людини. Люди забирають все більше землі для фермерської діяльності й будівництва міст. Причиною вимирання тварин стає забруднення довкілля, викликані ним зміни клімату, полювання, а також внесення людиною в дике середовище нетипових для даної місцевості рослин і тварин.
Всесвітній фонд дикої природи спільно із Зоологічним товариством Лондона розраховує індекс, який відображає чисельність різних видів тварин. Причому, якщо в період 1970-2012 роки цей індекс знизився на 58%, то до 2020 року він знизиться на 67% порівняно з 1970-м.
Згідно з доповіддю, найбільших втрат зазнали тварини, що живуть в озерах, річках і на болотах. “Для деяких прісноводних видів зниження сягає 81% із 1970 року”, – зазначає доктор Майк Барретт, який представляє Всесвітній фонд дикої природи. Також у Фонді відзначили значне скорочення чисельності слонів у Африці та акул усіх видів.
Цікавий факт – головною загрозою екосистемі Землі науковці визнали… котів. Свійська кішка (Felis Catis) супроводжує людей по всьому світу, знаходячи здобич скрізь, де живе. У результаті, як стверджують дослідники, кішки пов’язані зі зникненням 26% загального числа всіх вимерлих тварин, повідомляє Popular Science.
Нагадаємо, що у серпні цього року аналітики сайту Worldatlas склали рейтинг країн, де проживає найбільша кількість домашніх котів. Згідно з даними сайту, Україна посіла в рейтингу дев’яте місце – загальна кількість котів у нашій країні становить 7,5 млн. А найбільше цих домашніх улюбленців у Сполучених Штатах – 76,5 млн.