Як повідомили в Західному управлінні Держприкордонслужби України, ПП “Устилуг” столи 500 автомобілів, “Ягодин авто” – 250, “Угринів” – 160, “Краковець” – 150, “Грушів” – 100, “Рава-Руська” – 90, “Шегині” – 40, “Смільниця” – 30. Натомість черг у пунктах пропуску на кордоні з Молдовою, Румунією, Словаччиною та Угорщиною взагалі не було.
“Сьогодні більшість пунктів пропуску (особливо на кордоні з ЄС) працюють із значним перевантаженням. Це спричинено перш за все збільшенням транспортного потоку, який особливо спостерігається на українсько-польській ділянці кордону”, – повідомила прес-служба Держприкордонслужби України. У ДПСУ заявили, що за 2013 рік через пункти пропуску на українсько-польському кордоні пропустили 6 млн 19 тис. автомобілів, у 2014 р. – 6 млн 460 тис., у 2015 р. – 7 млн 116 тис. При цьому за вісім місяців 2016 року цей показник склав 4 млн 843 тис. автомобілів, що на 8% більше за аналогічний період попереднього року.
“На ритмічність функціонування пунктів пропуску на кордоні з країнами-членами ЄС чималий вплив має в’їзд/виїзд учасників малого прикордонного руху та власників транспортних засобів іноземної реєстрації з метою продовження термінів перебування в Україні (85-90% від загальної кількості пропуску)”, – додали у Держприкордонслужбі.
Там уточнили, що вирішити цю проблему можна завдяки будівництву нових пунктів пропуску та реконструкції старих, зокрема – ремонту доріг між пунктами пропуску. Зазначимо, у 2017 році на українсько-польському кордоні мають розпочати будівництво нового міжнародного пункту пропуску “Нижанковичі – Мальховіце”. Окрім цього, уряд Польщі виділить 7,7 мільйони євро на модернізацію прикордонного пункту “Краковець”, що дозволить збільшити його пропускну здатність.