Нобелівська премія: у медицині переміг японський біолог

Японського біолога Йосінорі Осумі нагородили Нобелівською премією з фізіології та медицини за відкриття механізмів автофагії

Цього року Йосінорі Осумі відкрив і з’ясував механізми, що лежать в основі фундаментального процесу деградації та утилізації клітинних компонентів. Концепція явища автофагії виникла у 60-і роки, коли дослідники вперше побачили, що клітина може знищувати свої власні компоненти, огороджуючи їх мембраною і створюючи таким чином мішкоподібні бульбашки, які потім переміщуються до відділення з переробки відходів – лізосом.
На початку 1990-х Йосінорі Осумі провів серію експериментів, використовуючи пекарські дріжджі, аби ідентифікувати гени, необхідні для аутофагії. Далі біолог з’ясовував основні механізми аутофагії у дріжджів і довів, що подібний складний механізм використовується і в наших клітинах.
Відкриття Осумі призвело до виникнення нового погляду на те, як клітина переробляє свій вміст. Це дало шлях до розуміння фундаментальної важливості аутофагії в багатьох фізіологічних процесах – таких, як адаптація до голоду або відповідь на інфекцію. Мутації в генах аутофагії можуть викликати захворювання – процес аутофагії бере участь у ряді онкологічних та неврологічних хвороб.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4375 / 1.53MB / SQL:{query_count}