Стерджен заявила, що Шотландія, де 62% виборців висловилися проти Brexit, не повинна виходити з ЄС і буде готуватися до незалежності.
“Шотландія перебуває в унікальній ситуації... І я думаю, що в цих умовах дуже важливо залишатися відкритими до всіх можливих варіантів. Я думаю, що це було б дуже позитивним для решти ЄС, якщо частина Великої Британії залишиться частиною європейської сім’ї народів”, – заявила Стерджен.
Тим часом Норвегія заявила, що може заблокувати будь-які спроби Великої Британії приєднатися до Європейської асоціації вільної торгівлі (EFTA) – групи країн, які мають доступ до єдиного європейського ринку, не будучи членами Європейського Союзу. Про це повідомляє The Guardian. Учасниками EFTA є Норвегія, Ісландія, Ліхтенштейн та Швейцарія.
Міністр з європейських справ Норвегії Елізабет Вік Аспакер так прокоментувала можливість приєднання Британії до EFTA: “Не впевнена, що буде хорошою ідеєю дозволити великій країні членство в цій організації. Це призведе до зміни балансу, що не завжди в інтересах Норвегії”. Вона також наголосила, що Британія може стати членом Європейської асоціації вільної торгівлі лише за одностайної згоди всіх країн, тим самим забезпечуючи Норвегії право вето. Прихильники виходу Британії з ЄС припускають, що членство в EFTA було б одним із основних способів зберегти доступ до єдиного ринку після виходу з Євросоюзу. Якщо Норвегія дійсно заблокує британцям прийом в організацію – Лондон опиниться поза спільним європейським ринком і буде змушений укладати митні угоди зі всіма країнами-членами Євросоюзу.