“На жаль, в ЦВК відкинули нашу ініціативу про проведення референдуму з цього, більш ніж актуального питання. Ставлення населення Грузії до НАТО в останні роки істотно змінилося. Сьогодні все більше наших співгромадян бажають, щоб Грузія не вступала в будь-які військові блоки і була нейтральною країною”, – заявив журналістам лідер партії “Картулі дасі” Джонді Багатурія.
Він зазначив, що його партія має намір опротестувати в суді рішення ЦВК Грузії. На референдум пропонувалося винести одне запитання: “Чи бажаєте ви, щоб Грузія вступила в НАТО?” Варто зазначити, що Багатурія веде проросійську політику і в різних ЗМІ заявляє, що “дружити з Росією вигідніше, ніж із НАТО”. Водночас позицію про оголошення Грузії вільною від військових блоків країною поділяє також впливова партія “Демократична Грузія”, яку очолює екс-спікер парламенту Ніно Бурджанадзе.
У свою чергу керівник програм міжнародних відносин Грузинського інституту громадських справ Торніке Шарашенідзе заявляє: “Наша влада добре розуміє, що вступу до НАТО поки що не буде, але перш ніж він відбудеться, ми повинні продовжувати тісну співпрацю. Наша влада дотримується слогана “Якнайбільше НАТО в Грузії і більше Грузії в НАТО”. Той факт, що Росія загрузла в Україні, відволікло увагу Кремля від Грузії, інакше ми не змогли б так тісно співпрацювати з Альянсом”.
Нагадаємо, Грузія взяла курс на співпрацю із Заходом і стала членом програми НАТО “Партнерство заради миру” в 1994 році. Після Революції троянд з 2004 року співробітництво Грузії та НАТО стало значно інтенсивнішим. На референдумі 2008 року 77% населення Грузії проголосувало за входження країни до НАТО.