Україна – Польща: Ot Vinta

Стосунки двох держав несподівано загострилися

фото: kyiv-ukraine.eu
Окрім тимчасової призупинки малого прикордонного руху, чималого розголосу по обидва боки кордону наробила заборона на в’їзд до Польщі українського гурту Ot Vinta та не надто приємна для офіційного Києва заява колишнього польського президента Aлександра Кваснєвського.
Лідер Ot Vinta Юрій Журавель розповів, що на ці вихідні в гурту були заплановані два концерти в сусідній країні. В суботу, 2 липня українські музиканти мали виступати в Перемишлі в рамках фестивалю “Ніч на Івана Купала”, який місцева українська громада проводить yпродовж 10 років поспіль. Причому гурт мав запрошення від Об’єднання українців у Польщі. 
Однак, за даними Польського радіо, концерт було скасовано через наполягання місцевої організації вболівальників футбольного клубу “Полонія”, представники якої звинуватили українських музикантів у “просуванні бандерівської ідеології”. Відповідно, Ot Vinta не зміг потрапити й до Варшави, де мав виступати в неділю, 3 липня. 
Міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Блащак заявив, що рішення про заборону на в’їзд було обґрунтоване міркуваннями “забезпечення громадського порядку”. На думку Блащака, організатори фестивалю, які домовилися про виступ Ot Vinta у Варшаві, мали на меті “перенести бійку з Перемишля до Варшави”, повідомляє TVN24. “У контексті саміту НАТО, і в контексті того, що за тиждень ми відзначатимемо 73-ю річницю геноциду на Волині, вчиненого українськими націоналістами, я не погоджуся на те, щоб якимось чином громадський порядок, за який я відповідальний, а також безпека громадян нашої країни були під загрозою”, – наголосив очільник польського МВС.
Посольство України в Польщі на цей інцидент відреагувало достатньо стримано. “Ми поважаємо суверенне рішення польської сторони, яка мабуть вбачала для цього достатні підстави. Але відверто шкода, що український гурт став заручником емоційної істерії та нічим необґрунтованих фобій певних середовищ у дружній нам Польщі. Сподіваємося, що в майбутньому цього не повториться”, – йдеться у коментарі посольства, оприлюдненому на його Facebook-сторінці.
Додав олії на українсько-польську пательню й колишній президент Польщі Aлександр Кваснєвський, який заявив, що Україні не варто й мріяти про вступ до НАТО. Виступаючи на заході Фонду імені Кербера у Варшаві, він зазначив: “Україні варто відмовитися від своєї мрії стати членом НАТО. Так само не варто зараз говорити і про досягнення мети стати повноправним членом ЄС”.
P. S. У неділю, 3 липня, на підтримку гурту Ot Vinta у центрі Варшави виступив фолк-рок гурт зі Львова Joryj Kloc. Неподалік сцени зібралася група польських націоналістів, які намагалися зірвати концерт. “Ми протестуємо проти популяризації бандерівщини у Польщі. Люди, котрі відповідальні за вбивство близько 200 тисяч поляків на східних кресах, не можуть залишатися непокараними”, – заявив журналістам один із протестувальників. 

На Світові дні молоді, які відбудуться 26-31 липня у Кракові за участю Папи Римського Франциска, приїде понад вісім тисяч паломників iз України. Серед українських вірян буде багато осіб як із заходу, так і зі сходу країни. 
У Кракові передусім вони молитимуться за мир, адже нині вся Україна відчуває наслідки війни, що триває на сході країни, наголошує Польське радіо. “Просимо Бога, аби Він приніс нам мир”, – сказав єпископ Луцької дієцезії Віталій Скоморовський. Священик нагадав, що світ забув про конфлікт в Україні, а “війна висмоктує усю кров з нашої держави”. “Особливо болісними є похорони молодих людей, котрі не повернулися з фронту живими. Це трагедія для родин та дітей, котрі залишилися сиротами”, – додав єпископ.
Під час Світових днів молоді у Кракові українська вперше буде однією із дев’яти офіційних мов. Завдяки цьому українці зможуть користуватися всіма офіційними текстами цієї зустрічі, написаними рідною мовою. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4402 / 1.56MB / SQL:{query_count}