Під укіс?

Відразу кілька кримінальних справ порушило Головне управління боротьби з оргзлочинністю України внаслідок перевірки підприємств Мінтрансу

Відразу кілька кримінальних справ порушило Головне управління боротьби з оргзлочинністю України внаслідок перевірки підприємств Мінтрансу

vagon.jpg 

Над міністром транспорту та зв'язку Йосипом Вінським, схоже, збираються хмари. Взагалі, гадаємо, зібратися вони могли не тільки над ним. Але цього разу предметом прискіпливої уваги ГУБОЗ МВС України стали об'єкти, що знаходяться у власності міністерства, яким керує саме він. За попередніми результатами перевірки, що, до речі, розпочалася ще у вересні минулого року і тривала майже до закінчення зими, оперативникам довелося порушити відразу кілька кримінальних справ.Чиновникам Мінтрансу інкримінують зловживання владними повноваженнями та службовим становищем.

Задля ревізії майна Мін­трансу в структурі ГУБОЗ на­віть створили спеціальний підрозділ - УБОЗ на транспорті. Певно, міліцейські чини вже тоді вважали, що справа буде того вартою. І як з'ясувалося - не помилилися. Адже перевірка засвідчила брак майна майже на 10 мільйонів гривень. При чому, як свого часу з цього приводу повідомляла прес-секретар ГУБОЗ МВС України Олена Мельник, - усі крадіжки майна сталися вже за нового керівницта відомством.

Основною статтею "видатків" підлеглих Вінського, за якими порушено кримінальні справи, стала звична ще з радянських часів оборудка - незаконне списання автівок та обладнання. Минулоріч чиновники з Мінтрансу продали в такий спосіб 10 авт на 1,3 міль­йона гривень без їхньої попередньої оцінки, як того вимагає законодавство. На жаль, щоправда, наразі не повідомляють, кому саме вони дісталися. Але можна бути впевненим - далеко не пересічним громадянам з вулиці. Тим паче, що деякі автомобілі були недешевими. А ще чиновні "транспортники" незаконно списали обладнання на 7,5 мільйона гривень.

Є чимало претензій і до проведення тендерів. Хоча тут взагалі  варто зауважити:  якби тендерів не було, чиновники їх все одно придумали б (що, до речі, свого часу й зробили під гаслом запровадження ринкових відносин). Адже при їх проведенні можна дуже легко "зрубати грошенят". І головне - майже законно. Принаймні видимість закону при цьому зберігається. Мовляв, перемагає той, чия пропозиція була вигіднішою.

У березні минулого року Мінтранс провів тендерні закупівлі обладнання для Південно-Західної залізниці. Як згодом з'ясувалося, за фік­тивними документами завдяки чиновникам міністерства конкурс виграла підставна компанія. При цьому ціна на продукцію була завищена удвічі. Наслідок - учасники оборудки заробили на закупівлі більше мільйона гривень.

Ще один приклад, за яким теж порушено кримінальну справу, взагалі з розряду майже неймовірних історій. Під тиском деяких осіб з Мініс­терства "Укрзалізниця" придбала на 800 тисяч гривень... браковані кардані вали для дизелів. У цьому випадку йдеться не тільки про шахрайство, а й про нехтування безпекою пасажирів.

Недавня перевірка матеріальних цінностей, - не перший скандал у Мінтрансі, відомий широкому загалу. Можна пригадати історію із намаганням звільнити начальника Іллічів­ського морського порту. Як тоді повідомляла газета "Ді­ло", пан Вінський таки звільнив Геннадія Скворцова, призначивши на його місце керівника Херсонського морського порту Андрія Єгорова. "Ротація кадрів" спричинила хвилю обурення працівників підприємства і новий начальник (він, до речі, пробув на посаді рівно день) зміг потрапити до свого робочого кабінету лише у су­проводі бійців спецпідрозділів "Беркут" та "Сокіл".

Найцікавіше, як завжди, було непублічним. Зміну керівництва порту експерти пояснювали тим, що Мінтранс відверто пролобіював інтереси комерційної компанії "Укртрансконтейнер", яка до того ж є "дочкою" російської Національної контейнерної компанії. А Геннадій Скворцов свого часу відмовився віддавати "Укртрансконтейнеру" перший та другий контейнерні причали. Адже контейнерні термінали забезпечують понад половину прибутків підприємства, - 100 млн грн.

Хоча офіційною підставою для звільнення Геннадія Сквор­цова стала доповідна записка першого заступника "Укррічфлоту" Миколи Верещаки. І тут не без цікавинки. У 2005 році , коли "Укртрансконтейнер" з'явився у Іллічівському морському порту, Верещака обіймав посаду заступника тодішнього керівника Руслана Радзиховського.

Отож, цілком припустимо, що пан Верещака мав певну причетність до згаданої компанії. Властиво тому, коли з'явилася нагода, пригадав Геннадію Скворцову справи минулі.

Наразі залізничники, якими керує міністр Вінський, готуються до масового страйку, про що вже відомо і прем'єру, і Президенту. Не з приводу зловживань міністерських чиновників. А через те, що колійовцям зменшать посадові оклади після постанови, яку ухвалила 3 березня Верховна Рада. Відтак їм "світить" урізання зарплат чи не удвічі, з чим вони аж ніяк не погоджуються. Цікаво тільки, чи підтримують їх безпосередньо у  міністерстві?

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4997 / 1.58MB / SQL:{query_count}