Він включатиме низку стратегічно важливих для нашої країни напрямків, заявив міністр оборони Степан Полторак після засідання комісії Україна-НАТО у Брюсселі. Зокрема, йдеться про розвиток обороноздатності, системи управління та зв’язку, логістики та стандартизації, військово-технічну співпрацю, кіберзахист, медичну реабілітацію, стратегічні комунікації, протидію гібридним загрозам.
За словами Степана Полторака, більш детально говорити, що саме входитиме до кожного напрямку, можна буде після остаточного затвердження документа на саміті НАТО у Варшаві.
“Наша мета – допомогти Україні створити більш ефективні та дієві силові структури і посилити цивільний контроль над ними. Ми вже здійснюємо проекти в рамках трастових фондів. Ми також розробляємо нові проекти, в тому числі у сфері протидії гібридній війні”, – заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє
Європейська правда.
Він також відзначив, що в Брюсселі міністр оборони України презентував дорожню карту українських реформ у військовій сфері – Стратегічний оборонний бюлетень. “Україна має намір продовжувати реформи, уряд вже досяг хороших результатів. Це важливо, і ми це вітаємо”, – наголосив генсек Альянсу. “В основу реформ закладено основоположні принципи НАТО, зокрема здійснення демократичного цивільного контролю за діяльністю відомства”, – повідомив міністр оборони України. Степан Полторак наголосив, що дорожньою картою проведення реформ передбачено до 2018 року реформувати Міністерство оборони, до 2020 року – Генеральний штаб і Збройні сили в цілому. А до кінця 2020 року – завершити реформи та досягти максимальної сумісності зі збройними силами Північноатлантичного альянсу.
Тим часом, ще одна втішна для України новина надійшла з-за океану. Верхня палата Конгресу США ухвалила законопроект, який визначає бюджет Пентагону на 2017 фіскальний рік. У тексті документа передбачена фінансова підтримка на оборонні потреби України в розмірі до 500 мільйонів доларів. При цьому 250 мільйонів гарантовані, ще стільки ж можуть бути додатково використані за окремим рішенням міністра оборони за узгодженням з главою Державного департаменту США. Для цього представники адміністрації мають переконати Конгрес, що Україна “здійснила значні кроки в проведенні структурних реформ” у сфері оборони, в тому числі щодо боротьби з корупцією та підвищення рівня відповідальності влади.
Варто однак зауважити, що в адміністрації Білого дому заявили, що Барак Обама має намір накласти вето на законопроект у нинішньому вигляді, оскільки “виділений бюджет (йдеться про 500 млрд доларів – “Пошта”) не в змозі надати збройним силам США достатньо засобів, необхідних для досягнення безпеки”. Барак Обама наполягає на виділенні додаткових асигнувань для боротьби проти “Ісламської держави”, а також продовження інших воєнних операцій за кордоном. Швидше за все, коригування бюджету Пентагону не зачепить “українських” грошей, навряд чи Білий дім захоче економити на країні, котра перебуває в стані прихованої війни з Російською Федерацією.
І наостанок – про сумне. Від початку року бойовики на сході України сім тисяч разів порушували режим тиші, заявив міністр оборони України. “Війна продовжує забирати життя найкращих синів українського народу. Цьогоріч наші бойові втрати склали 623 українських військовослужбовці. Таким є справжнє обличчя російської політики щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі”, – наголосив Степан Полторак.
фото: drivingforceglobal.com Протитанкові ракетні комплекси українського виробництва (на фото – на передньому плані) визнані одними з найкращих на Eurosatory-2016 – найбільшій міжнародній виставці, присвяченій питанням безпеки і оборони, що триває нині у Франції. Йдеться про модернізовані комплекси “Скіф” та “Корсар”, що озброєні кумулятивними та осколково-фугасними ракетами з потужним потенціалом бронепробиття. А додані тепловізійні опції надають можливість використання цієї техніки вночі. “Особливість комплексу “Скіф” – можливість наведення ракети на ціль із закритих позицій та сховищ. Це знижує ризик ураження навідника зворотнім ударом противника. Комплекс “Корсар” може вражати ціль на відставні 2,5 км, пробиваючи стіну із 50 см бетонних блоків. При цьому загальна вага комплексу становить всього 20 кг і забезпечує високу мобільність ПТРК. Це дозволяє вести вогонь з вікна, бруствера окопу, даху чи навіть з мобільної техніки”, – зазначив очільник та генеральний конструктор Конструкторського бюро “Луч”, що входить до складу Державного концерну “Укроборонпром” Олег Коростельов.
Нещодавно Президент України Петро Порошенко підписав указ “Про положення про проходження військової служби у Збройних силах України іноземцями та особами без громадянства”. Указ спрямований на унормування визначеної Законом “Про військовий обов’язок і військову службу” системи комплектування посад рядового, сержантського і старшинського складу військової служби за контрактом Збройних сил України іноземцями та особами без громадянства. “Прийняття указу надасть можливість іноземцям та особам без громадянства, які раніше не проходили військову службу в ЗСУ (які на цей час перебувають у військових частинах), сумлінно виконати у добровільному порядку свій обов’язок щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України”, – повідомили у прес-службі Президента.
Тим часом міністр оборони Степан Полторак заявив, що Україна планує обговорити питання щодо участі українських військових у багатонаціональній болгарсько-румунській бригаді. Про це він заявив під час зустрічі з міністром оборони Румунії Міхнею Мотоком у Брюсселі, повідомляє сайт Міноборони України. “Ми маємо досвід участі у багатонаціональних військових формуваннях, зокрема, йдеться про бригаду ЛитПолУкрбриг (литовсько-польсько-українське формування). Переконаний, що це ще один крок до збереження безпеки у нашому регіоні”, – наголосив міністр оборони України.