На “українській” кометі знайшли життя

Зонд Європейського космічного агентства Rosetta вперше виявив в атмосфері комети Чурюмова-Герасименка амінокислоти та різні органічні молекули, серед яких був і фосфор

Це відкриття дало можливість підтвердити гіпотезу про те, що комети могли відіграти важливу роль y появі життя на Землі. 
“Беручи до уваги наявність органічних сполук, амінокислот і фосфору, ми можемо стверджувати, що в атмосфері комети є все необхідне для життя, за винятком енергії”, – зазначила головний дослідник Rosetta Кетрін Альтвеґ з Бернського університету. Вона додала, що безпосередньо на поверхні комети не могло виникнути життя, однак у разі потрапляння останньої в океан, органічні молекули вивільняються і можуть вступити в реакцію, яка і призведе до зародження життя.
“Ми знаємо, що на поверхні Землі дуже багато залишків астероїдів і комет. Раніше було багато припущень про наявність амінокислот у метеоритах, однак ніхто не знав, як вони могли сприяти зародженню життя на Землі”, – зазначив дослідник Майкл Ахерн з Мерілендського університету. Відкриття також важливе для розуміння умов, у яких існувала Сонячна система на ранніх етапах. Крім того, воно стосується не лише життя на Землі, оскільки матерія в кометі з’явилася в протозоряній хмарі. Тому подібні процеси могли відбуватися і в інших куточках Всесвіту. Далі вивченням виявлених елементів займуться біохіміки.
Комету Чурюмова-Герасименка було відкрито у 1969 році у Києві. За словами першовідкривача комети, члена-кореспондента Національної академії наук України Клима Чурюмова, ця комета може виявитися ключем зародження життя на Землі. Науковець і раніше припускав наявність на відкритій ним кометі органічних сполук, які колись могли бути основними елементами зародження життя на нашій планеті.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5478 / 1.53MB / SQL:{query_count}