Таблетований кайф

Львівські правоохоронці полюють за наркодилерами та збувачами наркотичного дурману

Львівські правоохоронці полюють за наркодилерами та збувачами наркотичного дурману

drugs.jpg 

Судячи з того, що львівські правоохоронці стали більше виявляти важких та синтетичних  наркотиків, на Львівщині є попит на такий дурман. Зазвичай підсолоджує собі важкими наркотиками (субітексом, героїном, кокаїном та метадоном) й без того безтурботне життя так звана золота молодь. Власне нічні розважальні заклади, де й збираються "мажори", перетворилися на прибуткові місця для збувачів важкого та синтетичного дурману. Отож, діти багатих батьків стають легкою здобиччю наркоділків, які в гонитві за наживою шукають молодь із мате­ріально забезпечених родин. Утім "кайфовому" відпочинку юнацтва часто перешкоджають спільні профілактичні відпрацювання правоохоронців. Так, минулоріч за незаконні операції з наркотиками у розважальних закладах та прилеглих до них територіях затримано 82 особи, порушено 61 кримінальну справу.

Амфетамін, екстазі та метадон до нас потрапляють із країн Західної Європи (зокрема, у Польщі є чимало підпільних лабораторій із виготовлення екстазі та амфетаміну), а гашиш та героїн - зі Середньої Азії (переважно з Афганістану) транзитними шляхами через Туреччину та Росію. Про це "Пошті" повідомив заступник начальника Управління боротьби з незаконним обігом наркотиків ГУ МВСУ у Львівській області Сергій Кусько.

За його словами, на Львів­щині з'являється все більше синтетичних наркотиків, серед них уже згаданий субітекс, яким і бавиться  золота молодь. Це сильний таблетований наркотик, який виготовляють у Франції. До слова: один із потужних каналів постачання цього наркотику силовики виявили торік на Івано-Франківщині.

Правоохоронці констатують: в області зменшилася кількість споживачів, скажімо, традиційної "ширки", натомість популярнішим серед споживачів став таблетований варіант наркотиків (як-от амфетамін чи екстазі). Власне завізні важкі синтетичні наркотики витіснили вітчизняну "ширку". Бідніші колються, а більш забезпечені - кайфують від таблеток дурману. Щоправда, і ціна на привізні наркотики також відповідна та розрахована саме на золоту молодь, яка в гонитві за гострими відчуттями купує героїн, грам якого сьогодні коштує від 200 до 300 доларів.

Лише за перші два місяці року на Львівщині виявили 65 злочинів, пов'язаних зі збутом наркотиків. Правоохорон­ці кажуть, що це багато. Головно міліціонери орієнтовані не на виявлення та документування наркомана, а на викриття та знешкодження наркоугруповань та наркодилерів, осіб, які виготовляють, постачають та збувають дурман, а також під­пільних нарколабораторій. Так, у 2009-му міліці­янти вже виявили дві такі лабораторії: одну - у Львові, іншу - в одному з районів області. В обласному центрі у Личаківському районі правоохоронці натрапили на сильний синтетичний наркотик - первинтин, більш відомий серед наркоманів як "вінт" (він у розчині). Затриманий пояснив, що "рецепт первинтину він взяв з Інтернету", а виготовляв його для власних потреб і на продаж. На Жовківщині ж із макової соломки варили "ширку". За оперативними даними, вони продавали товар упродовж двох-трьох місяців. Уже задокументовано 10 фактів  збуту, і слідство встановлює нові епізоди.

 У 2009-му викрили мілі­ціянти й міжрегіональний канал, коли зі Закарпаття привозили марихуану (де її вирощували) на Львівщину і тут її розповсюджували. Ділків затримали з партією вагою 9,2 кг. Порушено кримінальну справу.

Непоодинокими в області є випадки, коли лікарі за грошову винагороду виписують наркозалежним особам рецепти на наркотичні, психотропні та сильні лікарські засоби.

Цьогоріч задокументували вже два таких факти (один у Стрию, інший - у Сихівському районі Львова). Так, у Стрию лікар узагалі виписував такі рецепти на... померлих осіб.

Принагідно зазначимо, що добігає логічного кінця гучна та резонансна "трамадольна справа". Нагадаємо, внаслідок проведеної торік спецоперації  Департаменту боротьби з незаконним обігом наркотиків МВС України та Управління з незаконним обігом наркотиків ГУ МВСУ у Львівській області було викрито організоване наркоугруповання, яке впродовж майже 10 років, використовуючи злочинні схеми, безкарно без жодних рецептів збувало трамадол, отримуючи за це надприбутки, зароблені на здоров'ї школярів. Як зазначав  свого часу головний міліціонер Львівщини Василь Пісний, лише місячний дохід однієї аптеки від продажу препаратів сильної дії становив 20 тис. доларів (!).  За словами Сергія Куська, вже повністю зібрана вся доказова база, розслідування кримінальної справи завершено і невдовзі справу скерують до суду. Далі - слово за правосуддям. Зараз фігуранти справи (сьогодні у СІЗО під вартою перебувають сім осіб, яким пред'явлено звинувачення, серед них і жінки-провізори), згідно з чинним законодавством, ознайомлюються з матеріалами кримінальної справи.

На обліку

Станом на 27 лютого на обліку в міліції перебуває 5066 осіб, причетних до незаконних операцій з наркотиками та немедичного їх вживання. З них - 1672 наркомани, 2233 наркоспоживачі та 1161 наркозбувач. "Ведемо облік стосовно осіб, які були затримані за незаконні операції з наркотиками, - говорить Сергій Кусько. -  Окрім цього, є коло осіб, які добровільно звертаються по лікування від наркоманії. Облік таких осіб ми не ведемо, і, згідно зі законом, наркодиспансери, які їх лікують, такої інформації нам не надають. Вони лікуються анонімно". Співрозмовник визнає: споживачів дурману в області значно більше, ніж зафіксовано офіційною статистикою.

Урожай дурману

Із початку року на Львівщині правоохоронці вилучили 364 кг наркотичних засобів та психотропних речовин, серед яких - 10,7 кг марихуани, 353 кг макової соломки, 0,5 кг психотропних речовин, 180 таблеток трамадолу.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4672 / 1.59MB / SQL:{query_count}