“Янукович визнаний найбільш корумпованою людиною в світі”

На жаль, мусимо констатувати, що українська тематика потроху зникає зі шпальт західних засобів масової інформації

фото: funtime.kiev.ua
Зараз тема №1 – війна у Сирії, де російська армія практично врятувала Башара Асада від, здавалося б, неминучої поразки. Багато експертів занепокоєні ймовірністю прямого збройного конфлікту між РФ і кимось із членів НАТО, зокрема, з Туреччиною. Також в епіцентрі уваги – подальше падіння цін на нафту та поширення епідемії Зіка.
“Що стосується конфлікту в Україні, то Росія перш за все хоче заблокувати вступ України до НАТО”, – таку думку в інтерв’ю німецькій газеті Frankfurter Rundschau висловив директор Московського центру Карнегі Дмитро Тренін. “Після того, як проект “Новоросія” зазнав фіаско, залишився лише так званий план “Б”. Але як його можна реалізувати? Я вважаю, що “Мінськ-2”, підписаний у лютому 2015 року, вкрай прийнятний компроміс для Путіна. Його логіка така: щойно Донбасу буде гарантований особливий статус, регіон може повернутися до складу України. Звичайно ж, Москва не хоче, щоб Київ отримав повний контроль над Донбасом. На Донбасі повинна залишитися нинішня конфігурація влади, але тільки формально в складі України”, – каже експерт.
Тим часом російське міноборони заявило про формування в Західному військовому окрузі 1-ої гвардійської танкової армії, яка матиме на озброєнні до 500 найновіших танків Т-80 і Т-72Б3, 600-800 БМП, 300-400 стволів польової артилерії і до 50 тисяч солдатів, пише австрійський часопис Die Presse. Коментуючи подію, відомий російський військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці Юрій Неткачев розповів, що нова армія була вкрай необхідна Росії: “Якщо ситуація в Україні стрімко загостриться, введення військ НАТО на її територію могло б захопити нас зненацька”.
Росія продовжує нарощувати сили і в Сирії. “Російське воєнне втручання цілковито змінило хід громадянської війни в Сирії і підвищило ймовірність того, що президент Башар Асад залишиться при владі”, – заявило керівництво американської розвідки, передає The Washington Post. Глава Розвідувального управління Міноборони США Вінсент Р. Стюарт на сенатських слуханнях наголосив, що Асад сьогодні “в набагато сильнішій переговорній позиції, ніж шість місяців тому, коли у Вашингтоні відкрито говорили про “кінець гри” для сирійського лідера”.
“Путін не просто намагається посилити вплив Асада перед переговорами, він прагне продемонструвати, що Росія, а не Америка – головний політичний авторитет у близькосхідному регіоні. Якби російські втрати зросли, можливо, Путін став би шукати виходу із ситуації, але нині він переконаний, що ми ані прямо, ані опосередковано не надамо сирійській опозиції відповідні види зброї”, – зазначає в The Los Angeles Times аналітик із Вашингтонського інституту близькосхідної політики Денніс Росс, який обіймав керівні посади в адміністраціях Буша-молодшого, Клінтона й Обами.
“Наступ сирійської армії за підтримки росіян – ляпас Заходу, а також Туреччині та Саудівській Аравії, які роблять ставку на повстанців у протистоянні і з Башаром Асадом, і з “Ісламською державою”, – продовжує тему Les Echos. За словами високопоставленого дипломата, між курдами і росіянами вочевидь існує союз. “Цей наступ курдів – остання крапля для турецького президента Реджепа Тайіпа Ердогана, який побоюється заворушень курдських сепаратистів у самій Туреччині. Москва, здається, зуміє досягти своєї мети, практично знищивши повстанців, з тим, щоб вибір у Сирії звівся до формули “Асад чи ІДІЛ”, – роблять висновок журналісти.
Тим часом уповноважений німецького уряду щодо співпраці з РФ Ґернот Ерлер наголошує, що ймовірність прямої конфронтації Росії та держав НАТО стала серйозною небезпекою, пише Die Zeit. “Сирійські війська наближаються до турецького кордону, де на сирійській території розташовані турецькі установи для біженців. Більше того, тепер там почнуть діяти і німецькі гуманітарні організації. У цій плутанині в будь-який момент може вибухнути прямий збройний конфлікт між Росією і Туреччиною”.
Водночас Росії все складніше фінансувати свої імперські амбіції з огляду на нинішні ціни на нафту. І надій на їх підвищення в Москви обмаль. “Ціни на нафту не відновляться вище 50 доларів за барель і ще не раз впадуть, перш ніж досягнуть навіть цього рівня. Існують величезні ресурси нафти і газу, і в більшості випадків їх видобуток обходиться дуже дешево. Тому є всі підстави вважати, що ціни і далі будуть падати”, – заявив The Times професор Оксфордського університету Дітер Хелм. Він підкреслив, що Іран і Ірак теоретично здатні виробляти по 10 млн барелів на день, тобто зрівнятися за рівнем видобутку з трьома провідними світовими виробниками – Саудівською Аравією, Росією і США. 
Відчутні економічні проблеми і в анексованому Криму. На півострові зафіксована найвища серед російських регіонів інфляція, повідомляє агентство ТАСС. У 2015 році вона склала 26,4% в порівнянні з 12,9% в цілому по Росії. На думку віце-прем’єра уряду Криму Віталія Нахлупіна, зниження рівня інфляції в Криму чекати не варто до моменту запуску в експлуатацію моста з Краснодарського краю. “Якщо логістику виділити окремо, то там інфляція ще вища, саме вона розганяє все інше, що доставляється. Навіть якщо ми поставимо пороми, які курсуватимуть через кожні п’ять хвилин, накладні витрати не настільки зменшаться, щоб реально знизити інфляцію”, – зазначив чиновник.
Франція і Німеччина хочуть встановити ліміт на використання готівки в Євросоюзі. Про це заявив федеральний міністр фінансів Німеччини Вольфґанґ Шойбле, повідомляє “Німецька хвиля”. За словами Шойбле, обмеження має стосуватися тільки розрахункових операцій готівкою, а не самого факту володіння нею. Його французький колега Мішель Сапен також вважає це необхідним кроком. Як відомо, у Франції вже певний час існує верхня межа для готівкових розрахунків. І вона була ще знижена після нападу на редакцію сатиричного журналу Charlie Hebdo в січні 2015 року – з трьох до однієї тисячі євро. 
На тлі триваючого падіння продажів нових автомобілів у Росії провідні бренди відмовляються від участі в серпневому Міжнародному московському автосалоні. Джерела “Коммерсанта” кажуть, що точно проігнорують захід Toyota (бренди Toyota і Lexus), більшість марок Volkswagen (Audi, Skoda, Volkswagen, Bentley і Lamborghini), можливо, Ford, Chery та інші. Російський авторинок продовжує катастрофічне падіння: в січні продажі легкових і легких комерційних машин скоротилися на 29% (до 81,9 тис. штук), реалізація продукції найбільшого російського виробника АвтоВАЗу впала на 11% (до 15,6 тис. машин). З найбільш популярних брендів найсильніше обвалилася реалізація у Nissan (на 51%) та Renault (на 43%). 
І ще про гроші. Відучора, 12 лютого, в Польщі увійшов в обіг модернізований банкнот номіналом 200 злотих. Як пояснив представник національного банку Пшемислав Крук, зображення на купюрі номіналом 200 злотих не змінено, але вона матиме новий видимий знак безпеки. При цьому старі банкноти з обігу не вилучаються і зберігають свою купівельну спроможність, пояснює Польське радіо.
Натомість часопис Rzeczpospolita пише про те, як Білорусь бореться з корупцією. Як виявилося, кожен білорус може заробити 480 доларів за донос на високопоставленого хабарника, який поклав у кишеню більше 2,5 тисячі доларів. За менший хабар – менша винагорода – 300 доларів. Водночас лідери білоруської опозиції заявляють про повернення сталінських методів, коли сусід доносив на сусіда. Тим часом у дослідженні рівня корупції в 2015 році Білорусь посіла 107-oму сходинку зі 168 країн (Україна, до речі, – на 130-oму місці).
Продовження теми корупції. Інтернет-ресурс “Лента.ру” повідомив, що колишній президент України Віктор Янукович визнаний найбільш корумпованою людиною в світі за версією сайту Unmask the Corrupt. Друге місце посіла державна нафтова компанія Бразилії Petrobras, третє – колишній президент Панами Рікардо Мартінеллі. У профілі Януковича зазначено, що він жив на віллі вартістю кілька мільйонів доларів, передав у приватні руки державні активи на величезні суми і втік до Росії, щоб уникнути покарання за розкрадання. Unmask the Corrupt – соціологічний і іміджевий проект міжнародної організації Transparency International щодо виявлення найбільш корумпованих осіб і організацій.
Ще одна політично-кримінальна новина. Екс-главу ЮКОСу Михайла Ходорковського таки оголошено в міжнародний розшук через Інтерпол у справі про вбивство мера Нефтеюганська Володимира Пєтухова. Щоправда, як зазначає агентство Інтерфакс, наразі йдеться лише про запит національного бюро Інтерполу в Росії до центрального бюро організації у французькому Ліоні. Сам Ходорковський заявив, що не має наміру в зв’язку з цим змінювати свої плани і відмовлятися від поїздок світом. За процедурою, Інтерпол зазвичай видає автоматичний ордер за запитами країн, але у разі його оскарження адвокатами, рішення виноситься на спеціальну комісію. Мера Нефтеюганська Володимира Пєтухова було застрелено ще в 1998 році. В нього нібито виник конфлікт iз ЮКОСом через несплату податків до місцевого бюджету. Мер вимагав порушити проти компанії кримінальну справу. За організацію вбивства Пєтухова було довічно засуджено екс-керівника відділу служби безпеки ЮКОСу Пічугіна.
Поза тим у Західній півкулi – свої клопоти. Президент США Барак Обама звернувся до Конгресу з проханням асигнувати понад 1,8 мільярда доларів на боротьбу з вірусом Зіка. Провідна федеральна установа з охорони громадського здоров’я – Центр з контролю і профілактики захворювань США – повідомила про щонайменше 50 випадків зараження вірусом Зіка. Хоча у 80% вірус не викликає симптомів, але він дуже небезпечний для вагітних жінок. Станом на нині в 26 країнах і територіях Західної півкулі зафіксованe зараження вірусом Зіка.

За матеріалами: dw.com, inopressa.ru, inosmi.ru, polradio.pl, voanews.com, radiosvoboda.org

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4298 / 1.65MB / SQL:{query_count}