Війна між Росією і НАТО

На Заході з’являється все більше фільмів про агресивність і корумпованість Путіна

фото: AP
У середу, 3 січня, британська телекомпанія ВВС показала фільм “Третя світова війна: в командному пункті” (World War Three: Inside the War Room), сценарій якого описує вигаданий збройний конфлікт між Росією і НАТО. 
Дія стрічки розпочинається в Таллінні, де під час акції пам’яті радянських солдатів, які загинули під час Другої світової, на групу демонстрантів нападають люди в масках. Заворушення перекидаються в інші частини Естонії, а також y сусідню Латвію. Після захоплення проросійськими повстанцями латвійського міста Даугавпілс і втручання американо-британської коаліції світ опиняється на межі ядерної війни. Рятівниками людства виявляються члени британського кабінету міністрів. Дія фільму відбувається в командному пункті збройних сил Британії.
За словами авторів стрічки, сюжет повністю вигаданий, проте за основу були взяті події на сході України. До слова, зазначимо, що Даугавпілс дійсно вважається найбільш проросійським містом у Латвії – з майже 90 тисяч населення 60 відсотків становлять етнічні росіяни, які періодично влаштовують мітинги за возз’єднання колишнього Двінська з “матушкою-Россией”.  
Як зазначили постановники фільму, їхньою метою було показати, як можуть розвиватися події в разі нової війни в Європі. В процесі створення стрічки було опитано безліч колишніх військових і експертів, які висловилися з приводу відповіді НАТО на можливу агресію.
Реакція Кремля нагадувала трьох мавп, які нічого не чують, не бачать і не годні говорити. Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що він не може прокоментувати фільм World War Three: Inside the War Room, бо не бачив його: “шкода втрачати час на дріб’язок”.  
Схожою була й реакція Кремля на продемонстрований телеканалом BBC наприкінці січня документальний фільм Річарда Білтона “Таємні багатства Путіна”, в якому російський президент звинувачується в тому, що використовував свою владу, щоб накопичити величезні статки. За оцінкою автора фільму, Володимир Путін – найбагатша людина в Європі і одна з найбагатших у світі. Його статки оцінюються в 40 мільярдів доларів.
Зокрема, колишній підполковник юстиції РФ Андрій Зиков, який свого часу вів так звану справу Путіна стверджує у фільмі, що у російського президента є чимало об’єктів нерухомості в Іспанії. Російський бізнесмен Макс Фрідзон у фільмі звинувачує Путіна в тому, що той нібито “віджав” частину його нафтової компанії ще коли був заступником мера Санкт-Петербурга. Тоді компанія приносила шалені прибутки, оскільки мала ексклюзивні права на поставку авіаційного пального в аеропорт “Пулково”.
Згадується у фільмі й історія передачі Путіну яхти “Олімпія” від Романа Абрамовича, вартістю 45 мільйонів доларів, що трапилася в березні 2002 року. Власником яхти стала офшорна компанія, але реальним господарем елітного судна став особисто президент Росії.
Кремль на обидва фільми реагував однаково: пропаганда. Судячи з відсутності обґрунтованих спростувань, правди у стрічках більше, ніж брехні. Тож запасаємося поп-корном і чекаємо наступних серій…

Збройні сили Росії в 2013 році проводили навчання, які імітували нанесення ядерного удару по Швеції. Про це стверджується в   доповіді генсека НАТО Єнса Столтенберга, опублікованому на сайті Північноатлантичного альянсу. “В рамках масштабного переозброєння військові маневри і навчання в Росії досягли рівня, небаченого з часів холодної війни. За останні три роки Росія провела принаймні 18 масштабних навчань, у деяких з них брали участь більше 100 тисяч військовослужбовців. Ці навчання включали в себе моделювання ядерних атак на союзників по НАТО і на його партнерів, наприклад, імітація нападу на Швецію в березні 2013 року”, – йдеться в доповіді. У квітні 2013 року шведський часопис Svenska Dagbladet повідомляв, що шведські радари зафіксували два російських ракетоносці-бомбардувальники Ту-22М3 і чотири винищувачі Су-27, які впритул підійшли до повітряного простору Швеції. За даними видання, тоді ВПС Росії відпрацьовували можливість удару по Стокгольму і південній частині Швеції.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4393 / 1.56MB / SQL:{query_count}