Полювання на терористів завершене

Бомбу на борт російського літака проніс єгипетський механік

фото: ТАСС
Агентство Reuters оприлюднило подробиці загибелі російського лайнера в небі над Синайським півостровом у жовтні 2015 року. Як виявилося, терористичне угруповання “Ісламська держава” підірвало пасажирський літак за сприяння механіка EgyptAir, який доводиться рідним братом одному з командирів ісламістів.
“Після того, як командування “Ісламської держави” дізналося, що у їх бійця є близький родич, який працює в аеропорту Шарм-ель-Шейха, вони передали йому сумку з бомбою. Чоловікові було наказано пронести її на борт російського літака і не задавати зайвих питань”, – розповів Reuters один із співрозмовників, близький до слідства.
Інше джерело повідомило, що у слідства також з’явилися серйозні питання до двох поліцейських, які пропустили чоловіка з бомбою на борт повітряного судна. “Втім, можливо, що вони просто погано виконували свою роботу”, – пояснив слідчий. За інформацією Reuters, четверо підозрюваних – механік, вантажник, який йому допомагав, і двоє поліцейських – уже затримані.  
31 жовтня 2015 року, через 23 хвилини після зльоту з летовища курортного єгипетського міста Шарм-ель-Шейх літак Airbus A321 російської авіакомпанії “Когалимавіа” зник iз екранів радарів. До пункту призначення – Санкт-Петербурга – він так і не потрапив, упавши на Синайському півострові. На борту перебувало 217 пасажирів (у тому числі 25 дітей) та семеро членів екіпажу, більшість – громадяни Росії, також четверо українців і білорус.
Аварійних сигналів екіпаж не подавав. Щоправда, дані FlightRadar свідчать про різкі зміни висоти літака: то вгору (приблизно на кілометр), то вниз iз періодичними спробами знову її набрати. Очевидно, це було викликано розгерметизацією салону внаслідок вибуху. Аналіз місця падіння уламків показав, що літак розвалився на шматки, ще перебуваючи в повітрі, що відразу наштовхнуло на версію терористичного акту. 
“Експерти кажуть, що авіакатастрофа сталася через вибухову розгерметизацію салону – корпус лайнера луснув від різкого перепаду тиску на великій висоті. Порушити цілісність фюзеляжу, наприклад, могла ударна хвиля невеликої бомби”, – майже одразу написав “Коммерсант”. Один зі співрозмовників газети порівнював єгипетську катастрофу з аварією лайнера авіакомпанії Pan American, який впав у Шотландії в 1988 році. Тоді загинули 270 чоловік. Розслідування зайняло три роки. Фахівці, зібравши всі виявлені фрагменти літака, виявили в одному з листів обшивки фюзеляжу невеликий отвір з вигнутими назовні краями. Як виявилося, діру проробив вибух невеликої бомби, замаскованої в транзисторний приймач, що знаходився у валізі. У багажне відділення його віддав один iз пасажирів, які відмовилися від польоту. Цією людиною виявився лівійський терорист. Згодом його впіймали і засудили на довічне ув’язнення. 
Зазначимо, що російська влада до останнього відмовлялася визнавати версію теракту, наголошуючи на зношеності авіалайнера (він налітав понад 20 років). Мотиви зрозумілі: загибель 224 людей була спричинена втручанням Путіна в громадянську війну в Сирії. Однак на користь варіанту з бомбою з’являлося дедалі більше доказів. Як виявилося, приблизно у 20-25 загиблих зафіксовані опіки й ушкодження вибухового характеру. Решта загинули від травм, характерних для падіння з великої висоти. Крім того, в тих самих тілах, що зазнали опіків, виявлено й шматки металу, схожі на осколки бомби. На користь версії про вибух свідчить й повідомлення телеканалу CNN, який стверджує, що під час аварії А321 американський супутник зафіксував тепловий спалах у повітрі, що може вказувати на те, що вибух стався на борту авіалайнера ще до його удару об землю.
А на початку листопада 2015 року видання The Times назвало ім’я ймовірного організатора вибуху – ним міг бути командир підрозділу “Ісламської держави” на Синайському півострові Абу Осама аль-Масрі. Також слідчі, які аналізували записи “чорних скриньок” заявили: на плівці чітко чути звук вибуху. “Ми на 90% упевнені, що це була бомба”, – заявив агентству Reuters на умовах анонімності один із членів слідчої групи. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4647 / 1.56MB / SQL:{query_count}