Барак Обама – про Україну і Росію

Фраза президента США про стосунки Києва і Москви викликала вкрай неоднозначну реакцію експертів

фото: medium.com
У традиційному зверненні до Сенату та Палати представників “Про стан держави”, яке стало останнім для Барака Обами на посаді, він відзначив підтримку України з боку Америки як приклад розумного лідерства Вашингтона у світі. 
“Лідерство – це осмислене використання військової сили та уміння вести за собою світ у справах, які є благородними… Коли ми допомагаємо Україні захищати її демократію, або Колумбії – вийти із війни, яка тривала десятиріччями, це посилює міжнародний порядок, від якого всі ми залежимо”, – відзначив Барак Обама. Більша частина його промови традиційно була присвячена внутрішній політиці США: зростанню економіки, викликам перед країною, реформі охорони здоров’я, подоланню соціальної нерівності, відповідальності найбагатших тощо. 
Проте не оминув господар Білого дому й закордонної політики. При цьому Обама закликав до того, щоб, долаючи міжнародні та внутрішні виклики, політики США не зраджували принципи, які є основою Америки: забезпечення рівних можливостей для досягнення успіху для усіх громадян, відсутність дискримінації за расовою чи релігійною ознакою. Обама також назвав США найзначнішою військовою потугою у світі та заявив, що жодна країна не може навіть наблизитись до Америки.
Говорячи про загрози, які постали перед США та світом, Обама згадав і агресію Росії проти України. При цьому президент вдався до вельми незвичних термінів, на які звернули увагу всі експерти. “Росія у той час, коли її економіка падає, витрачає значні ресурси на підтримку України та Сирії – країн, які вислизають з орбіти її впливу”, – заявив Барак Обама. 
Для експертів-між­на­родників ця фраза виявилась загадкою. Дехто припускає, що використання саме таких слів Обамою є просто наслідком недогляду в складному процесі редагування промови. “Це не просто – стиснути закордонну політику США до 4-5 абзаців”, – пише Ендрю Вайс, віце-президент аналітичнго центру Carnegie Endowment. Вайс також додав, що Обама, очевидно, мав на увазі позику Путіна Януковичу, через яку Росія збирається судитися з Україною.
Утім не бракувало й критичних коментарів. Чимало оглядачів узагалі дійшли висновку, що слова Обами можна тлумачити так, буцімто він вважає Україну “державою-клієнтом”, тобто утриманкою або сателітом Росії. “Може через те, що він так вважає, Обама і блокував підтримку озброєння України, за яку виступали провідні представники його кабінету”, – пише Кейсі Мічел, дописувач видань Politico та Diplomat. “Я думаю, Україні не сподобається, що її назвали державою-клієном Росії”, – написав у Twitter декан школи дипломатичної служби в American University Джим Ґолдґеєр. На фразу звернув увагу і колишній посол США в Україні Стівен Пайфер: “Дивні слова. Бо більше схоже, що Москва витрачає ресурси на те, щоб дестабілізувати Україну”. Пайфер також висловив думку, що добір слів президентом США став наслідком помилки спічрайтера. 
За матеріалами Голосу Америки

Профільні комітети Палати представників Конгресу США незабаром розглянуть законопроект про надання Україні спеціального обладнання для захисту українських безпілотників від перехоплення. Автором законопроекту став конгресмен-республіканець, колишній морський піхотинець Данкен Гантер, пише The Washington Times. Гантер, який особисто відвідував зону АТО восени 2015-го року, чув від українських військових, що росіяни мають технології, що дозволяють перебирати контроль над безпілотниками, які використовують українські військові. Також у законопроекті йдеться про допомогу Україні в налагодженні власного виробництва протитанкових озброєнь та будівництво центрів підготовки сил спеціального призначення. The Washington Times також пише про те, що Держдепартамент схвалив контракт із каліфорнійською компанією Worldwide Aeros вихідця з України Ігоря Пастернака на побудову восьми башт електронного спотереження на сході України. У самій компанії виданню заявили, що башти буде споряджено радарами та камерами, що дозволять “зазирати” на 64 кілометри вглиб контрольованої сепаратистами території.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4973 / 1.56MB / SQL:{query_count}