Про це пише “Коммерсант” з посиланням на висновки експертів Аналітичного центру при уряді РФ, Російської академії народного господарства та державної служби при президенті РФ, Центру макроекономічного аналізу та прогнозування і Світового банку.
Офіційний рівень бідності в Росії, на думку аналітиків, в 2015 і 2016 роках зросте на два відсотки, досягнувши 16%, що є максимальним показником за останні 11 років. При цьому в держави, компаній і домогосподарств відсутні ресурси для підтримки споживчої моделі зростання, що домінувала в останні роки, а ефективних інструментів перерозподілу багатств так і не створено.
Експерти попереджають, що в категорії бідних у майбутньому може виявитися від 30 до 50 відсотків населення Росії – насамперед неповнолітні, пенсіонери та їхні родини, а також частково зайняті.
Опитування Національного агентства фінансових досліджень, оприлюднене 23 грудня, продемонструвало, що більшість росіян змушені обмежувати свої витрати на товари та послуги через підвищення цін. Опубліковане днем раніше дослідження “Громадська думка” показало, що 49 відсотків громадян Росії констатувало погіршення матеріального становища за підсумками 2015 року.
За даними Росстату за листопад, реальні зарплати населення знизилися на 10,9 відсотка, кількість людей, які живуть за межею прожиткового мінімуму склала 17,9 мільйона осіб (12,4 відсотка від загальної чисельності населення). Тим часом глава Сбербанку Герман Греф заявив у інтерв’ю телеканалу “Россия 24”, що курс рубля впродовж 2016 року буде й надалі падати, оскільки нафта і далі дешевшатиме.