Нині слідчий комітет РФ ганьбиться на весь світ сфабрикованими справами проти українки Надії Савченко. Слідчі ще до оголошення рішення показового абсурдного судилища, яке вони називають “судом”, заявляють, що вирок буде суворим. Це і не здивує нікого…
А, поза тим, в Іспанії розслідується справа проти російської мафії, в якій згадується голова слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін. І не просто так згадується, в матеріалах тамтешнього слідства йдеться про те, що на посаду його просунув кримінальний авторитет Геннадій Петров. Справу вже (ще у жовтні) передали в кримінальну палату Національного суду Іспанії в Мадриді. Про це повідомляє російський опозиційний журнал The News Times. “Угрупування під керівництвом пітерських кримінальних авторитетів було інтегроване в поліцейські інститути Росії”, – зазначено у прокурорських висновках.
Цей документ також опублікував сайт громадської організації “Відкрита Росія”. Зазначимо, що співзасновником і головою правління фонду “Відкрита Росія” є екс-голова компанії “ЮКОС”, опозиціонер Михайло Ходорковський, засуджений російською владою у 2005-ому і випущений на волю у 2013-ому.
Але повернімось до висновків іспанської прокуратури. Тут треба зазначити, що справа розслідується у цій піренейській країні, бо саме там з 1996 року діяло злочинне угрупування під керівництвом вже згаданого пітерського бізнесмена Геннадія Петрова. Він і є головним обвинувачуваним.
Його група займалась відмиванням грошей, отриманих від афер у РФ, оформлюючи нерухомість в Іспанії на одних і тих же людей чи підставні фірми, перепродаючи її по завищеній ціні. Петрова затримали в Іспанії у 2008-ому, але випустили під заставу і він одразу втік до Росії. А кремлівська влада після цього відмовляється видавати іспанському слідству Петрова та спільників. Росія навряд чи і в майбутньому видасть його іспанському слідству, але факти, які відкрились у результаті розслідування, є дуже цікавими.
Поліція прослуховувала телефонні розмови Петрова та інших фігурантів справи з 2006 по 2008 рік. Завдяки цьому вдалось дізнатись, що головним успіхом учасники угрупування вважали просування по кар’єрній драбині у Росії Бастрикіна. Адвокат Ігор Соболевський, який згодом став заступником голови слідкому РФ, у 2007-ому дякував Петрову за “призначення” Бастрикіна. У розмові останнього називали просто Саша.
Окрім того повідомляється, що з мафією пов’язаний нинішній глава російської Федеральної служби з контролю за обігом наркотиків Микола Аулов. У 2006-2008 роках він працював начальником Головного управління МВС РФ по Центральному федеральному округу і за півтора року 78 разів дзвонив Петрову. “Має сенс відзначити дії людей Аулова, вчинені на прохання Петрова, а саме затримання кількох поліцейських через те, що ті діяли проти інтересів людини з оточення Петрова”, – зазначено у прокурорських висновках.
Окрім того Аулов допомагав Петрову усувати конкурентів. Так, зокрема, у 2007-ому був арештований пітерський кримінальний авторитет Володимир Барсуков (Кумарін). І що найцікавіше, Петров у розмові зі спільниками говорив, що це було розпорядженням Царя. Слідство припускає, що так говорили про російського президента Володимира Путіна.
Загалом у справі про російську мафію багато чого веде до Путіна. Російські опозиційні ЗМІ також нагадують, що Геннадій Петров у 90-х був співвласником банку “Россия”, який створювали старі знайомі Путіна Микола Шамалов і Юрій Ковальчук. А ще свідки, яких опитували іспанські прокурори, вказували на роль ФСБ в організації злочинних угрупувань Санк-Петербурга. Зокрема екс-депутат Держдуми Михайло Монастирський у 2007-ому на допиті заявив, що вплив пітерських угрупувань завершиться тоді, коли Путін переставне бути президентом (Путін сам із Санкт-Петербурга). Невдовзі після цих свідчень Монастирський загинув, а його смерть офіційно визнали нещасним випадком.
Також треба зауважити, що серед тих, кого в Іспанії звинувачують у відмиванні грошей, є нинішній перший заступник голови комітету Держдуми з фінансового ринку Владислав Резнік. Загалом фігурантами справи за даними обвинувачення є 27 осіб, серед яких і громадяни Іспанії. Окрім цього у прокурорських висновках згадуються екс-прем’єр РФ Віктор Зубков, екс-міністр оборони Анатолій Сердюков та екс-спікер Держдуми Борис Гризлов.