Гроші від Японії і попередження від МВФ

У Міжнародному валютному фонді заявляють про ризики для продовження співпраці з Україною

фото: topontiki.gr
Японія виділила Україні 300 мільйонів доларів макрофінансової допомоги для здійснення реформ. Відповідну кредитну угоду між нашим урядом та Японським агентством міжнародного співробітництва було підписано у п’ятницю, 4 грудня. Кредит надається терміном на 20 років із шестирічним пільговим періодом і ставкою менш ніж 1% на рік. 
За словами міністра фінансів України Наталії Яресько, ця допомога націлена на підвищення ефективності та прозорості держсектора, дерегуляцію та поліпшення умов ведення бізнесу, інформує “Лівий берег”. 
Своєю чергою представники японської сторони зауважили, що ще однією його складовою є реформа неефективних і невиправданих комунальних субсидій. Додатково буде надана технічна допомога й новим органам по боротьбі з корупцією. 
Кредитна програма МВФ для України передбачає виділення 17,5 мільярдів доларів впродовж чотирьох років
Посол Японії в Україні Шигекі Сумі також нагадав, що його країна минулого року вже виділила нам 100 мільйонів доларів для реформ. Тут треба зазначити, що нинішній кредит від Японії розглядається як співфінансування спільного зі Світовим банком проекту “Друга позика на політику розвитку”. 
“Кошти були надані тому, що Україна повністю виконує програму співпраці з Міжнародним валютним фондом, Світовим банком та іншими міжнародними кредиторами: “Умовою надання подальшої підтримки Україні в першу чергу є перебування України в програмі з Міжнародним валютним фондом, яка повністю і цілком відповідає програмі дій уряду та коаліційній угод, – заявив прем’єр Арсеній Яценюк, водночас зауваживши: Довіра наробляється дуже важко, а втрачається дуже легко. Тому я закликаю всі політичні сили, які входять до коаліції, продовжувати шлях правильних реформ, які відповідають нашим як внутрішнім зобов’язанням перед народом України, як і зовнішнім зобов’язанням перед зовнішніми кредиторами”.
У цьому контексті прем’єр нагадав про необхідність синхронного і невідкладного ухвалення парламентом держбюджету-2016 та податкової реформи. Уряд уже оприлюднив проекти відповідних документів, про що писала “Пошта”. 
Але нині складається дивна ситуація, зі слів Яценюка, нардепи неохоче беруть участь у доопрацюванні проектів, натомість голова президентської фракції у ВРУ Юрій Луценко вже заявив, що уряд погоджував їх з усіма, але тільки не з парламентом. І фракція БПП, яка є найбільшою у парламенті, не підтримує пропозиції  Кабміну, вимагаючи радикальніших змін.
У випадку припинення нинішньої співпраці між Україною та МВФ будуть зупинені всі міжнародні кредитні програми для нашої країни
А тим часом на тлі таких неузгодженостей у  Міжнародному валютному фонді вже заявили, що нині Україна ризикує втратити їхню підтримку. Це небезпечно, адже потрібно розуміти, що у випадку припинення нинішньої співпраці між Україною та МВФ будуть зупинені всі міжнародні кредитні програми для нашої країни як від Світового банку, так і від США і ЄС. Про ризики для нас в інтерв’ю “Укрінформу” цього тижня розповів представник МВФ в Україні Жером Ваше. “Ми вступаємо у важкі часи, складну ситуацію. Є потреба у відповідальній політиці, в тому, щоб продовжувати рухатись обраним шляхом... Ризик, як я казав, у тому, що може бути прийнято бюджет, який не відповідає цілям програми МВФ, і в якому буде закладено політику, яку ми не підтримуємо... Фонд досяг згоди з міністром фінансів України Наталією Яресько щодо політики надходжень і витрат, яку МВФ у змозі підтримати. Тепер ми чекаємо на те, яким буде поданий бюджет, і чи відповідатиме він домовленостям. І чи ми зможемо його підтримати”, – заявив Ваше.
Нагадаємо, що кредитна програма МВФ для України передбачає виділення 17,5 мільярдів доларів впродовж чотирьох років. Цього року наша країна отримала перші два транші на загальну суму близько 6,7 мільярда, але до кінця 2015-го у мали надійти ще два транші по 1,7 мільярда. І з ними вже виникла заминка. 
Тепер треба чекати на подальші рішення МВФ після ухвалення держбюджету. Окрім того, цього тижня у Фонді, як і в Раді Європи заявили, що чекають на результати роботи нашої Антикорупційної прокуратури. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4775 / 1.57MB / SQL:{query_count}