Іранський вояж Путіна

Учора, 23 листопада, президент Росії вперше за останні вісім років прибув iз офіційним візитом до Тегерана

Хоча перемовини Путіна з верховним лідером Ірану аятоллою Алі Хаменеї та президентом Хасаном Рухані були заплановані на вечір, і їхні офіційні результати стануть відомі тільки сьогодні, експерти завчасно вирахували головну тему переговорів.
Так, на думку журналістів французького видання Le Figaro, Путін “у першу чергу, постарається згуртувати вісь Москва – Тегеран навколо делікатного питання спрямованої проти “Ісламської держави” коаліції”. Як нагадує газета, Москва і Тегеран – два головні союзники режиму Башара Асада. “Обидві країни солідарні щодо долі Асада. Для них не може бути й мови про його відхід від влади після початку політичного перехідного періоду. Саме це – найголовніший привід для розбіжностей із західними столицями поряд із питанням про те, які саме повстанські угруповання в Сирії вважати терористичними”, – йдеться у статті Le Figaro, яку цитує InoPressa.
“Кремль хоче, щоб Іран був учасником світопорядку, що формується в близько­східному регіоні, але в той же час закликає до спокою найбільш войовничі сили в Ісламській республіці, які бажають активізації бойових дій”, – відзначає Теодор Карасік, експерт із Близького Сходу з вашингтонського центру Gulf State Analytics, передає Газета.ru.
Також західні аналітики нагадують, що нещодавнє відновлення контракту на постачання російських зенітно-ракетних комплексів С-300 Ірану поліпшило непрості відносини між двома країнами. Нагадаємо, що контракт був підписаний ще у 2007 році, але після запровадження заборони ООН, його реалізація була призупинена. У 2015-ому Путін таки вирішив передати ракети С-300 Ірану. Такі дії викликали критику з боку Ізраїлю, який стверджує, що поява комплексу на озброєнні Ірану може призвести до порушення балансу сил на Близькому Сході. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4371 / 1.53MB / SQL:{query_count}