Косово не взяли в ЮНЕСКО

На генеральній конференції ЮНЕСКО в Парижі відхилили заявку Косовa на вступ до організації

“За” проголосували 92 країни, “проти” – 50, від участі в голосуванні утрималися 29 держав. Для того, щоб заявка Косовa була підтримана, були необхідні не менше двох третин голосів. 
Президент Сербії Томіслав Ніколіч назвав результати голосування перемогою. “Я вітаю уряд Сербії, який дуже багато зробив для цієї дипломатичної перемоги. Він не здавався навіть тоді, коли здавалося, що шансів вже немає”, – заявив глава держави. Нагадаємо, що незалежність населеного переважно албанцями краю Косово від Сербії була проголошена в 2008 році. Водночас низка країн досі вважає Косово частиною Сербії. Найбільш активно сербів підтримує Росія.
Для того, щоб стати членом ЮНЕСКО, державі або території не обов’язково бути членом ООН або ж мати загальновизнаний незалежний статус. Так, членом цієї міжнародної організації з 2011 року є частково визнана держава Палестина.
Тим часом на Балканах гаряче не тільки через суперечки косоварів і сербів. Уряд Словенії розпочав спорудження паркану на кордоні з Хорватією. За словами очевидців, до кордону прибули фури, навантажені колючим дротом, військові та поліцейські. Загорожа має зупинити потік нелегальних мігрантів.
Рішення про будівництво паркану було прийняте словенським урядом після того, як стало відомо про намір Австрії скоротити кількість мігрантів, які прибувають в країну, до шести тисяч осіб на добу. Рішення Відня викликало занепокоєння в Люб­ляні: словенський уряд побоюється, що основна маса біженців сконцентрується на території його країни, що з урахуванням наближення зими і недостатньої інфраструктури може викликати гуманітарну катастрофу. Нагадаємо, що з початку 2015 року в Європу прибули понад 800 тисяч мігрантів із охоплених війною країн – Сирії, Іраку, Лівії, Афганістану. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4482 / 1.53MB / SQL:{query_count}