Achtung: “дизельгейт”!

Близько 11 мільйонів автомобілів по всьому світу можуть потрапити під програму усунення дефектів програмного забезпечення

фото: Getty Images
Цього тижня стало відомо, що розслідування за підозрою в маніпуляціях iз викидами шкідливих речовин поширено більш ніж на 50 моделей автомобілів, пише “Європейська правда”. Загалом німецькі регулятори мають намір протестувати понад 50 моделей, серед яких BMW, Mercedes, Ford, Volvo, Nissan, Jaguar Land Rover. Схоже, хвиля “дизельгейту” може накрити не лише Volkswagen.
У вересні цього року Управління з охорони навколишнього середовища США (EPA) звинуватило німецького виробника в установці на автомобілі з дизельними двигунами програмного забезпечення, що дозволяє обходити жорсткі екологічні норми в Сполучених Штатах. Програма включала максимально екологічний режим роботи двигуна при тестуванні на стенді, натомість відключала його при звичайній експлуатації, що збільшувало шкідливі викиди майже в 40 разів (!). 
Відкликанню підлягали близько півмільйона машин марок Volkswagen і Audi, реалізованих на американському ринку з 2009-го по 2014-й рік. З-за океану скандал перекинувся в Європу. Багато європейських автоекспертів були переконані в тому, що “вдосконалені” авта продавали й на Старому континенті. Масштаби дизельної афери VW перевершили всі сподівання. Виявилося, що тільки в Німеччині налічується близько 2,5 мільйона авт з хитрими програмами, а загалом по всьому світу – 11 мільйонів (!). 
Притиснутий до стінки вищий менеджмент концерну був змушений публічно визнати наявність порушень, генеральний директор Мартін Вінтеркорн, похиливши голову, відправився у відставку. Німецька прокуратура завела справу, щоправда, за фактом – без конкретних прізвищ.
Іміджеві втрати спробували пом’якшити, призначивши новим главою Volkswagen Konzern Маттіаса Мюллера, який до цього успішно керував дочірньою Porsche. Він, мовляв, не мав жодного відношення до технічних махінацій з двигунами і абсолютно відкритий до співпраці з регуляторними органами.
Але американці продовжували тиснути. Під дизельну підозру потрапили автомобілі дочірніх структур VW: Audi та Porsche. За даними Управління з охорони навколишнього середовища США, такі моделі преміум-класу, як Audi А-6 Quattro, А-7 Quattro, Q-5, А-8, VW Touareg і Porsche Cayenne з трилітровими дизельними двигунами в дев’ять разів перевищують допустимі норми вихлопних газів. Міністерство юстиції США розпочало офіційну перевірку. Її підсумком може стати накладення на німецький концерн фантастичного штрафу розміром 18 мільярдів євро.
Не менш фантастичною може й стати сума позовних заяв ображених клієнтів, яких ніхто не попереджав про один важливий нюанс: підвищення норм шкідливого вихлопу двигуна чутливо спустошує їхні гаманці. Згідно американського та європейського законодавства, розмір транспортного податку безпосередньо залежить від того, наскільки сильно машина отруює атмосферу. 
Наразі кінця-краю скандалу не видно. Днями стало відомо, що у зоні ризику опинилася найбільш масова продукція концерну – машини економ-класу: Polo, Golf, Audi А1-А3, Skoda Octavia і Seat. І мова йде вже не тільки про дизельні, а й про бензинові мотори, які обладнані екологічною системою “стоп-старт”.

P. S. Босам Volkswagen судилося стати ще й кіногероями. Фільм про “дизельгейт” вирішив зняти сам Леонардо ді Капріо. Чи не означатиме це, що на Volkswagen чекатиме доля “Титаніка”?

На тлі “дизельного скандалу” Volkswagen за підсумками третього кварталу поточного року отримав операційний збиток у розмірі 3,48 мільярда євро, що стало першим таким випадком за останні 15 років. Основні витрати, пов’язані з ліквідацією наслідків “дизельгейту”, концерн уже виплатив близько 6,7 млрд євро в рамках врегулювання претензій. Крім того, за підсумками січня-вересня 2015 року Audi (підрозділ VW) утратила статус другого в світі виробника “люксових” автомобілів, поступившись запеклому конкуренту Mercedes-Benz. Першу сходинку з 2005 року незмінно займає BMW.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4749 / 1.56MB / SQL:{query_count}