Смуга афер

Із лютого, на Львівщині, як і прогнозували правоохоронці, побільшало шахрайств

Із лютого, на Львівщині, як і прогнозували правоохоронці, побільшало шахрайств

vidma.jpg 

Згідно з міліцейською статистикою прес-центру ГУ МВСУ у Львівській області, жертвами зазвичай безробітних, але вкрай талановитих та винахід­ливих аферистів стають здебільшого також... довірливі безробітні (принаймні згідно із написаними до райвідділів міліції заявами - "Пошта"), в яких перші "обманом" видурюють кругленькі суми, зокрема по кілька тисяч гривень. Так, шахрай, який раніше вже побував у місцях позбавлення волі, надурив одразу двох львів'ян: в одного потерпілого виманив 2 тис. грн та 200 євро, а в іншого - 5 тис. грн.

Львівські міліціонери (Залізничного та Франківського рай­відділів міліції) затримали за потрійне шахрайство 23-річного безробітного жителя Полтавщини. Він полакомився на чужі... гітари 17-річних городян. Про злочин правоохоронцям повідомили батьки хлопців. Спочатку безробітний, увійшовши у до­віру, заволодів гітарою "Дімавері" вартістю 1,5 тис. грн. Вже наступного дня аналогічним чином привласнив гітару "Ібанез" вартістю 3,2 тис. грн. Крім того, у ще одного львів'янина видурив музичний центр "KORG RA-50", який коштує 5,9 тис. грн. Перший заступник начальника Залізничного райвідділу міліції Львова Ігор Жига повідомив "Пошту", що шахрай із Полтавщини (від, до речі, вже має судимість) нині перебуває у СІЗО.

"Маємо чимало випадків, коли жителі Львівщини позичають гроші один одному. Відтак у домовлений термін не віддають боргу. Врешті-решт, дехто й звертається до правоохоронців зі заявою, що в них обманом відібрали певну суму грошей", - зазначив у розмові з "Поштою" Андрій Косик, заступник начальника Управління карного розшуку ГУ МВСУ у Львівській області.

Безробітні як мішень

Правоохоронці застерігають: зважаючи на масове безробіття, спритні ділки не сидітимуть склавши руки й організовуватимуть "фірми", які пропонуватимуть звільненим працівникам роботу, скажімо, за кордоном. Звісно, використовуватимуть засмучений стан людей, які через безвихідь не сильно й вникатимуть що і до чого. Саме тут і варто бути обережними, адже їх можуть цікавити лише ваш паспорт та гроші (за візу). А через кілька днів гляди - і "фірми" вже у тому приміщенні як не було. Ось так і потрапляють на гачок шахраїв.

"Тому оминайте оголошення на стовпах, які обіцяють "золоті гори" з добрим заробітком та легкою працею. А тим паче, у жодному разі не віддавайте незнайомцям свого паспорта, адже цей документ зловмисники можуть використати для будь-яких маніпуляцій чи фік­тивних махінацій", - наголошує Андрій Косик.

Так, у Франківський райвід­діл міліції Львова минулого тижня звернувся 25-річний безробітний мешканець м. Мор­шина. Заявник повідомив, що невідома особа, увійшовши у довіру, шахрайським методом виманили у нього 4 тис. грн, пообіцявши влаштувати на роботу. За шахрайство міліціонери затримали безробітного 46-річного львів'янина.

... та банківські кредити

Уже у Галицький райвідділ міліції Львова надійшла заява від керівництва одного з банків про те, що невідома особа, підробивши документи, шахрайським способом заволоділа грошима банку в сумі 7,8 тис. доларів. За цей злочин, за інформацією прес-центру обласного управління міліції, до відповідальності притягують 37-річну безробітну городянку. І в регіоні такі випадки з бан­ківськими кредитами непоодинокі.

Під шахрайство підпадають ще два злочини, які сталися у Львові. Цього разу лиходіям сподобалися автозапчастини "Мерседесів". За словами першого заступника начальника Залізничного райвідділу міліції Львова І. Жиги, до їх райвідділу міліції звернувся 42-річний городянин, який повідомив, що візуально знайомі йому особи, які мають фірму, шахрайським методом заволоділи автозапчастиною до його іномарки "Мерседес Бенц" вартістю 3 тис. грн. За злочин співробітники служби карного розшуку та БМОП "Беркут" за­тримали 26-річного жителя Винників та 32-річного львів'янина. До цього ж райвідділу прийшов і 29-річний житель Жовківщини. Чоловік розповів, що з його "Мерседеса Спринтера", який тривалий час перебував на ремонті у Львові, викрадено головку блока двигуна. Відтак збитки сягають 13,2 тис. грн. Іномарку "почистив" уже згаданий 26-річний без­робітний.

Власне, останнім часом шахрайство із отриманням грошових кредитів є одним із найпопулярніших видів злочину. "Жоден кредит у банку не обходиться без перевірки особи, яка позичає гроші. Зокрема, це і робота працівників служби безпеки банку. Не виключено, що й вони не до кінця належно здійснюють перевірку, чи подані документи справжні чи підроблені, - каже А. Косик. Й додає: "Коли у банку є кілька аналогічних випадків, то, звісно, така афера не обходиться без банкірів, які за певну винагороду допомагають шахраям".

Циганки-шахрайки

На жаль, так і не перевелися у Львівській області цигани-шахраї та аферисти з ін­ших регіонів, жертвами яких зазвичай є школярки та молоді жінки. Хоча у списку потерпілих опиняються й пенсіонерки. "Так, нещодавно у м. Стрий до будинку літньої жінки циганки попросилися перепеленати дитину і... винесли найцінніше з помешкання", - каже А. Косик. Як бачимо, й досі не бра­кує бабусь, які, добре знаючи, який туман можуть на­вести цигани, впускають їх до свого житла, а вже опісля бід­каються.

Вже у Львові, у Сихівському районі, прямісінько біля церкви, двоє циганок-шахра­йок видурили у дівчини кілька тисяч гривень та коштовності. Начебто знімали наврочення з її мами. Одну з них міліціонери таки затримали. Зараз триває слідство. Правоохоронці кажуть, що зазвичай махлярством на кшталт "через певний час мама може захворіти, тому потрібно принести гроші та золото, аби "відговорити", займаються гастролерки з інших областей. Отож, міліцянти вже вкотре радять батькам проводити з дітьми профілактичні бесіди, аби їх чада у жодному разі не спілкувалися з підозрілими незнайомками та були обачними. А тим паче не виносили гроші та коштовності з квартири.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5149 / 1.6MB / SQL:{query_count}