Пошук воєнних злочинців

Прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі Фа­ту Бен­суда звернулася за дозволом розпо­ча­ти розслідування з приводу мож­ливих воєнних злочинів, ско­єних сторонами російсько-грузинського конфлікту 2008 року

Як зазначає Deutsche Welle, прокурор має свідчення того, що “фактична влада Південної Осетії” скоїла вбивство щонайменше 113 етнічних грузинів під час акції з їх насильницького виселення з території самопроголошеної республіки. При цьому під дулами автоматів з рідних домівок було вигнано до 18,5 тисяч осіб, повністю зруйновано близько п’яти тисяч будинків, що належали грузинам.
“Етнічне грузинське населення, яке проживає в зоні конфлікту, зменшилося щонайменше на 75 відсотків”, – зазначає прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда. Причому, за його оцінкою, ці дії, цілком можливо, відбувалися за безпосередньої підтримки російських військовослужбовців. У той же час Фату Бенсуда вважає, що напад грузинських збройних сил на російських миротворців також може бути розцінено, як воєнний злочин. Зазначимо, що прокуратура Грузії свого часу проводила власне розслідування з цього приводу, але воно зайшло в глухий кут.
Нагадаємо, що в ніч на 8 серпня 2008 року після обстрілів грузинських сіл збройні сили Грузії розпочали “операцію з наведення конституційного ладу” на території самопроголошеної республіки Південна Осетія і в результаті боїв зайняли більшу частину її столиці Цхінвалі. Тодішній президент Росії Дмитро Медведєв у відповідь оголосив про “примус грузинської влади до миру” – у наступ пішли 150 російських танків, авіація почала сипати бомбами на грузинські міста. “Примус” вдався – грузини прогнозовано програли. Втрати, згідно з  офіційними джерелами, такі: Грузія – 397 убитих, Південна Осетія – 1694, Росія – 71. За даними ООН, з початку бойових дій в регіоні більш ніж 118 тисяч людей стали біженцями. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4954 / 1.53MB / SQL:{query_count}