Абсолютну більшість голосів на них вибороли прибічники проголошення незалежності провінції від Іспанії.
Після підрахунку майже 100% голосів виявилося, що виразно сепаратистський блок, до складу якого входять CDC та ERC, отримав 62 місця у 135-місному регіональному парламенті. Ще одна політична сила – “Кандидати народної єдності” (CUP) – отримала 10 депутатських мандатів. Об’єднавшись, вони отримають абсолютну більшість, що дасть їм змогу сформувати регіональний уряд і внести зміни в законодавство. Представники сепаратистських політичних сил заявили, що протягом 18 місяців доб’ються проголошення незалежності Каталонії від Іспанії. До речі, на виборах зафіксували рекордну явку – в голосуванні взяли участь 76% жителів регіону.
Наголосимо, що на Каталонію припадає приблизно п’ята частина валового внутрішнього продукту країни. Місцеві сепаратисти впевнені, що після “розлучення” з Мадридом рівень життя в регіоні суттєво підвищиться, оскільки податки не йтимуть у федеральний бюджет. У листопаді 2014-го в Каталонії вже пройшов консультативний референдум, 80% учасників якого висловилися за незалежність.
Своєю чергою офіційний Мадрид неодноразово заявляв, що подібні референдуми не мають юридичної сили, оскільки Іспанія – унітарна держава, і рішення про вихід того чи іншого регіону зі складу держави повинні приймати не тільки його жителі, а й громадяни всієї країни.
Крім того, критики ідеї перетворення Каталонії на самостійну державу вказують на те, що Барселоні доведеться зіткнутися з низкою проблем. До 70% продукції, виробленої в автономії, реалізують на внутрішньому ринку Іспанії. У разі відокремлення Каталонії можливий масовий вихід суто іспанських компаній, чиї штаб-квартири зараз розташовані в Барселоні.