Адміністрація президента Барака Обами розробляє пакет економічних санкцій, спрямованих проти китайських компаній і підприємців, які, на думку Вашингтона, замішані в серії кібератак хакерів, винних у зломі і крадіжці персональних даних мільйонів американців. За даними The Washington Post, остаточне рішення з цього питання буде ухвалено протягом найближчих двох тижнів.
Як зазначається у статті, введення подібних санкцій стане першим випадком практичного застосування указу Обами, який дозволяє заморожувати активи іноземних осіб та організацій, підозрюваних у хакерських атаках. Тим часом у Білому домі відмовилися коментувати інформацію про підготовку санкцій.
Джерело видання в адміністрації пояснило, що такий крок стане сигналом як для Китаю, так і для американських бізнесменів. За словами співрозмовника газети, санкціями буде посланий сигнал Пекіну про те, що адміністрація збирається боротися з економічним шпигунством, а приватному сектору буде посланий сигнал, що “ми – одна команда”. “Цим Китаю буде сказано: погралися і вистачить”, – підсумував він.
Нагадаємо, Сполучені Шта ти підозрюють китайських хакерів у неодноразових спробах злому комп’ютерних систем урядових установ. Найсерйознішим інцидентом став злом баз даних планово-адміністративного департаменту, в результаті чого хакери отримали дані більше 25 млн осіб, у тому числі колишніх і діючих держслужбовців. Серед украденої інформації, зокрема: адреси, номери соціального страхування, відбитки пальців, результати перевірки біографій співробітників, включаючи дані про психічні захворювання, вживання алкоголю або наркотиків, арешти, судимості, а також банкрутство. Як зазначалося, масштаб витоку був таким значним, що офіційні особи висловлювали побоювання з приводу того, що вона може призвести до повного розкриття шпигунської мережі США в Китаї.